Archive

Monthly Archives: aprīlis 2020

30. aprīlis, 2020

MMD papildina Philips B1 monitoru līniju ar jauno 24″ monitoru 245B1

Displeju speciālists un Philips monitoru zīmola licences partneris MMD paziņo par 24” (23,8” / 60,5 cm) Philips 245B1 LCD monitora izlaišanu. Šim jaunajam modelim ir Quad HD izšķirtspēja (2560 x 1440), PowerSensor, kas ļauj ietaupīt līdz pat 70% enerģijas izmaksu un HDMI savienojums. Tā bagātīgā funkciju un tehnoloģiju dažādība ir izstrādāta, lai piedāvātu optimālu komfortu un produktivitāti tiem, kas vēlas gan daudzpusību, gan augstu kvalitāti.

Lasīt tālāk
29. aprīlis, 2020

IBM X32 TYPE 2672 IBMkolekcija

Par šī aparāta eksistenci esmu klusējis samērā ilgi. Saņēmu to bēdīgā stāvoklī ar trūkstošām pogām, beigtu ekrānu. Pirmais, ko veicu, bija klaviatūras un displeja nomaiņa. Tad sekoja pārējā datora iekšīga un ārīga tīrīšana. Nedaudz paspaidot šo aparātu, sapratu, ka tas ir salīdzinoši diezgan jaudīgs. Tāpēc nolēmu, ka šis nebūs tas aparāts, kurš tiks sainstalēts un nolikts drošā vietā. Šis būs darba zirgs dažādiem eksperimentiem ar ibm programatūru. Tā arī notika. Šis ir aparāts uz kura tika veikti eksperimenti ar Widnows98. Šobrīd cenšos notestēt windows98 sadarību ar dažādu programatūru, jo gadās greizi apraksti, kas neatbilst realitātei. Visvairāk priecē fakts, ka izdevās piespiest darboties NTFS failu sistēmu uz windows 98, kas ļauj piekļūt datiem no moderniem diskiem un usb atmiņām. Aparāts tiešām ātrs un patīkams. Mulsinoši gan ir fakts, ka windows98 uz IBM 600e piestartējas ātrāk, kaut arī jaudas starpība un atmiņas daudzums ir neapstrīdami X32 pusē.

Lasīt tālāk
28. aprīlis, 2020

VID aicina neuzķerties uz viltus ziņas par it kā piešķirtiem 25 eiro mēnes

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neatsaukties uz viltus paziņojumiem, kuros aicināts sūtīt īsziņas, lai saņemtu informāciju par pabalstu Covid-19 krīzē, informēja VID.

VID rīcībā ir informācija, ka sociālā tīkla “Draugiem.lv” lietotājiem it kā VID vārdā tiek sūtītas vēstules ar aicinājumu sūtīt īsziņu, lai saņemtu tālāku informāciju par iespējām saņemt finansiālu atbalstu.

VID norādīja, ka visa informācija par VID sniegtajiem atbalsta pasākumiem Covid-19 laikā ir brīvi pieejama dienesta tīmekļa vietnē “www.vid.gov.lv” un dienests šādu informāciju iedzīvotājiem neizsūta privātās ziņās sociālajos tīklos vai citās neoficiālās platformās. Informāciju par atbalsta iespējām var saņemt arī, zvanot uz VID atbalsta tālruni 67120020 vai rakstot VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.

Lasīt tālāk
27. aprīlis, 2020

ESET – kiberdrošības risinājumi ar atlaidi Latvijas lielajām ģimenēm

Atlaide 50 procentu apmērā mājas lietotāju kiberdrošības risinājumam – ESET Internet Security (EIS). Atlaide tiek piemērota, piesakot pakalpojumu mājas lapā: https://esetnod32.lv/lv/eset-internet-security/?sku=EIS-U1-Y1, pie pasūtījuma veikšanas ievadot 3+ Ģimenes kartes numuru vietā, kur rakstīts “atlaides kods”.

Lasīt tālāk
24. aprīlis, 2020

Nesen atklāta ievainojamība ļauj uzlauzt un izspiegot iPhone ar e-pasta vēstules palīdzību

Minētās ievainojamības var ļaut uzbrucējiem pilnībā pārņemt kontroli pār Apple ierīcēm, vienkārši nosūtot e-pastu jebkuram noteiktam upurim, kas ar savu e-pasta kontu izmanto ievainojamo lietotni. Pēc ZecOps kiberdrošības pētnieku informācijas ievainojamības ir attālinātas koda izpildes kļūdas, kas atrodas Apple e-pasta lietotnes MIME bibliotēkā. Lai arī apstrādājot e-pasta saturu, var tikt iedarbinātas abas ievainojamības, viena no tām ir bīstamāka, jo to var izmantot bez lietotāja līdzdalības.

Lasīt tālāk
24. aprīlis, 2020

Latvijas idejas stadijas jaunuzņēmumi var pretendēt uz 25 tūkstošu eiro atbalstu

Šonedēļ noslēdzas pieteikumi EIT Digital Venture programmai, kurā vēl nereģistrētu jaunuzņēmumu komandas var pretendēt uz 25 tūkstošu eiro finansiālu atbalstu un tiešsaistes pirms-akselerācijas programmu, ko īsteno Startup Wise Guys akselerators.

Šī programma ir piemērota idejas stadijas jaunuzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams finansiālais atbalsts, lai nonāktu nākamajā līmenī – radītu un iztestētu MVP un reģistrētu uzņēmumu. EIT Digital Venture Programma šogad tiek īstenota 3 gadu, 20 Eiropas valstīs, Startup Wise Guys ir partneris Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Ukrainā.

Lasīt tālāk
23. aprīlis, 2020

160 sievietes varēs bez maksas apgūt programmēšanas pamatus tiešsaistē

Nevalstiskā organizācija Riga TechGirls kopā ar informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu Accenture aprīlī atklāj otro pieteikšanās sezonu stipendiju programmai She Goes Tech, lai 160 sievietēm sniegtu iespēju apgūt nepieciešamās prasmes karjeras uzsākšanai IT nozarē. Mācības sniegs iespēju sievietēm apgūt pamata iemaņas, kas nepieciešamas turpmākām mācībām IT jomā, lai sāktu karjeru nozarē. Mācības šogad notiks divus mēnešus attālināti, iekļaujot tiešsaistes saziņu ar nozares ekspertiem un lektoriem.

Lasīt tālāk
22. aprīlis, 2020

NIC sadarbībā ar CERT.LV ir izveidojuši DNS ugunsmūri.

NIC sadarbībā ar CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novērošanas institūciju) ir izveidojuši DNS (domēna vārdu sistēmas) ugunsmūri. DNS ugunsmūra mērķis ir pasargāt tā lietotājus no ļaunprātīga satura internetā, kas nāk gan no Latvijas, gan ārpus tās, tādiem kā viltus banku lapas, krāpnieciskas tirdzniecības platformas, vīrusus izplatošas vietnes u.c. Apdraudējumu datu bāzi uztur un regulāri atjauno CERT.LV. Tā kā CERT.LV ir pieejama arī reģionāla rakstura uzbrukumu analīze, šis ir vienīgais un visefektīvākais DNS ugunsmūris, kas var izķert arī lokāla mēroga mērķētus uzbrukumus.

Lasīt tālāk
20. aprīlis, 2020

Eksperti novērtē ‘Huawei P40 Pro’: revolucionāras tehnoloģijas, kas padara to par labāko tālruni fotografēšanai

Jaunākie viedtālruņi ikvienam no mums ļauj justies kā profesionālam fotogrāfam – strauja mobilo kameru attīstība paver nebeidzamas iespējas, palīdzot vizualizēt redzēto un izstāstīt savu stāstu pārējiem. “Huawei” kā inovāciju pioniera filozofijas pamatā vienmēr ir bijusi koncentrēšanās uz fotogrāfiju, veicinot nozares attīstību. Jaunākā “Huawei P40” flagmaņu sērija ir aprīkota ar inovatīvām tehnoloģijām, ko atzinīgi novērtējuši arī kompetenti nozares eksperti.

Lasīt tālāk
18. aprīlis, 2020

Compaq 2850a

Latvijas interneta sabiedrībā esmu ieguvis sava veida atpazīstamību ar IBM tehnikas kolekcionēšanu un atrādīšanu plašākai sabiedrībai pēc sakopšanas. Reizēm gadās tikt pie kāda interesanta datora, kas nepārstāv IBM ražotāju. Par tiem līdz šim esmu klusējis. Taupījis pārsteigumam. Esmu nolēmis, ka mani lasītāji ir pelnījuši vienu tādu pārsteigumu jau tagad. Šī stāsta varonis – Compaq 2850A. Ar ko tas ir tik īpašs? Sāksim ar to, ka šis ir viens no vecākajiem man pieejamajem portatīvajiem datoriem. Tas ir ražots tālajā 1994 gadā. Šis ir DX2 80486 ar 12MB operatīvo atmiņu. Operātīvā atmiņa ir trīskāršota kopš tālā 1994 gada. Arī cietais disks ir palielināts līdz 2gb

LTE Elite 4/40CXRažots:
1994
Procesors
486DX2
Procesora ātrums 40MHzEkrāns
TFT krāsu
Ekrāna Izmērs
9.4″
Izšķirtspēja
640×480
8KB Cache, 4MB RAM, 170/340MB HDD
Datora oriģinālā specifikācija no rūpnīcas

Tas ir vesels piedzīvojums lietot šo datoru. Jautāsiet par veiktspēju? Uzlikt Windows95 uz šī bija vesela vakara nodarbe. Pirmā versija Need for speed īsti negrib darboties – framerate ir diezgan zems. Par pārsteigumu man, šis dators tik un tā ir pilnībā funkcionējošs bez lieliem defektiem. Tāpēc šis ir uzskatāms par labu vēstures liecību. Pagaidām vienīgā problēma ir nestrādājoša diskešu iekārta, tapēc datu apmaiņa ātrā un ērtā veidā, bez datora izjaukšanas, ir izdarāma caur ārēji piespraužamu datortīkla karti. Patīkams pārsteigums ir tas, ka datora barošanas bloks ir iebūvēts pašā datorā, tādējādi nav pazaudējams.

Lasīt tālāk