14 Nov 2019

“Facebook” patvaļīgi aktivizē tālruņa kameru

“Facebook” atzinis, ka tehniskas kļūmes rezultātā “Apple” tālruņu lietotājiem, skatoties jaunumu lentu, sociālais tīkls fonā aktivizē viedtelefona kameru, vēsta raidorganizācija CNN.

Šo faktu svētdien pamanīja IT uzņēmuma īpašnieks Džošua Maduks. Viņš par to paziņoja sociālajos tīklos, piesaistot pasaules lielāko mediju uzmanību.

lasīt vairāk
Share this
13 Nov 2019

Iniciatīva interneta pakalpojumu sniedzējiem aicina uzlabot kiberdrošību valstī

Latvijā no ievainojamām 100 000* unikālām IP adresēm 59% gadījumi ir saistīti ar neatbilstoši konfigurētām iekārtām, savukārt 8% gadījumu iekārtās konstatēta ļaunatūras klātbūtne, liecina CERT.LV statistika. Katrai IP adresei pretī ir gala lietotājs – fiziska vai juridiska persona, kas, iespējams, pat nenojauš par problēmām savā iekārtā. CERT.LV un Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centrs (Drossinternets.lv) iniciatīvas „Atbildīgs interneta pakalpojuma sniedzējs” ietvaros aicina Latvijā reģistrētus interneta pakalpojuma sniedzējus (IPS) uz sadarbību, piesakoties saņemt CERT.LV rīcībā esošo informāciju un nogādāt to saviem klientiem – interneta lietotājiem. Kā arī iniciatīvas ietvaros IPS tiek aicināti reaģēt uz ziņojumiem, kas saņemti no Drossinternets.lv par nelegālu  interneta  saturu uz IPS serveriem,  attiecīgi informējot  atbilstošo  satura izvietotāju un aicinot pārkāpumu novērst un nelegālo saturu izdzēst.

lasīt vairāk
Share this
12 Nov 2019

Digitālās ēras izaicinājums: roboti cilvēkiem darbu neatņems, tomēr būsim spiesti apgūt jaunas prasmes

Saskaņā ar Pasaules ekonomikas foruma datiem tiek prognozēts, ka līdz 2022. gadam globālajā darba tirgū būs nepieciešami 133 miljoni profesionāļu, kas saistīti ar IT jomu. Dažu nākamo gadu laikā desmit pieprasītākās profesijas būs: datu analītiķi, mākslīgā intelekta un mašīnmācības speciālisti, uzņēmumu vadītāji un rīkotājdirektori, programmatūru un lietotņu izstrādātāji, tirdzniecības un mārketinga speciālisti, lielo datu analītikas un digitālās transformācijas speciālisti, jauno tehnoloģiju speciālisti, organizācijas attīstības un IT pakalpojumu speciālisti.

Desmit vislabāk apmaksāto profesiju vidū pasaules mērogā IT profesionāļi atrodas saraksta augšgalā, un daudzās valstīs viņu atalgojums divas reizes pārsniedz vidējo algu.

ASV un Šveicē programmētāji nopelna vairāk nekā 100 tūkstošus ASV dolāru gadā. Karjeras plānošana IT jomā ir ilgtspējīga izvēle, bet, kā norāda programmēšanas eksperti, lai izvēlētajā jomā apgūtu padziļinātas zināšanas un kļūtu par labu un augsti apmaksātu IT profesionāli, būtu nepieciešami vismaz astoņi gadi nemitīga darba.

lasīt vairāk
Share this
11 Nov 2019

Windows 2008 server drīz beigsies ražotāja atbalsts

Microsoft ir paziņojis, ka sākot ar 2020. gada 14. janvāri pārtrauc Windows Server 2008/2008R2 operētājsistēmas oficiālo atbalstu. Ja jūsu orgazinācija šo operētājsistēmu vairs neizmanto vai – jums vispār nav serveru un izmantojat mākoņpakalpojumus, tad, apsveicam – jums šī ziņa neko nenozīmē un tālāk varat nelasīt. 

Ja piederat pie cilvēkiem, kas ir speciālisti savā nozarē, bet īsti neinteresējas, kas notiek ar jūsu datorprogrammām, kamēr vien tās turpina darboties, tad šis būtu īstais brīdis ielūkoties sava servera “Properties” sadaļā vai apjautāties savam IT speciālistam – kādu servera operētājsistēmu mēs izmantojam? Ja atbilde ir 2008, 2008R2 vai kas vēl vecāks, tad ir pēdējais brīdis ļoti nopietni izvērtēt, ko iesākt tālāk.

lasīt vairāk
Share this
11 Nov 2019

Tet sadarbībā ar Tildi liks čatbotam Anetei runāt

Turpinot darbu pie mākslīgā intelekta virziena attīstības, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet uzsācis Latvijā unikālu sintezētās jeb robota balss projektu. Pateicoties tam, Tet virtuālā klientu asistente Anete sāks runāt, kā arī šo risinājumu nākotnē Tet piedāvās citiem uzņēmumiem.

Sintezētās balss projekta ideja ir radīta Tet Inovāciju čempionātā, kur darbinieki strādā pie savām idejām jaunu biznesa virzienu attīstībai un esošo pakalpojumu pilnveidošanai. “Šo risinājumu izmantosim, lai uzlabotu iekšējos procesus un komunikāciju ar klientiem, bet vēlāk varēsim piedāvāt to arī citiem uzņēmumiem efektīvākai klientu apziņošanai,” stāsta Tet mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja Inese Zariņa.

lasīt vairāk
Share this
08 Nov 2019

Dalder.lv – visas Latvijas tiešsaistes tirgus

Dalder.lv ir jaunākās paaudzes e-komercijas platforma, kuras pamatā ir klasiski sludinājumi – lietotāju manuāli vai automatizēti ievietota bezmaksas vai maksas informācija (reklāma).

Ar ievietoto informāciju var veikt dažādas mārketinga aktivitātes – dot īstermiņa atlaides (digitāli kuponi), veidot kolektīvās iepirkšanās akcijas, pārdot preci vai pakalpojumu (tai skaitā arī kā dāvanu). Platformas piedāvātās mārketinga aktivitātes ir maksas iespējas, tomēr tās ir 2-3 reizes lētākas nekā tirgū ierasts. Līdz ar to tas pilnībā izmainīs veidu, kā preces un pakalpojumi tiek virzīti internetā.

Platformai ir patīkamāks dizains un lietojamība. Dalder.lv ir gan labi zināmas funkcijas, gan inovatīvas Latvijai un pasaulei. Mūsu tirgus analīze liecina, ka sludinājumu portāls dalder.lv iegūs lietotāju atzinību, efektīvi risinot problēmas svarīgās interneta mārketinga kategorijās – reklāmas izvietošana, apstrāde, lokalizācija, sasniedzamība, efektivitāte.

lasīt vairāk
Share this
07 Nov 2019

Huawei GT2 viedpulkstenis – tavs personīgais treneris, veselības konsultants un pulkstenis vienā ierīcē

Jaunais Huawei GT2 viedpulkstenis ir inovatīvs, elegants, nēsājams produkts, kas ir radīts, lai palīdzētu mums dzīvot veselīgāk un labāk. Huawei GT2 nodrošina divu nedēļu akumulatora darbības laiku, daudzveidīgas fitnesa programmas, treniņu monitorēšanas funkcijas un ikdienas pakalpojumus, kā Bluetooth zvanu iespēju, mūzikas uzglabāšanas un klausīšanās funkciju, ūdensizturību, kā arī jaunu 3D stikla dizainu.

Fitnesa treneris, kas uzslavēs par panākumiem

GT2 viedpulkstenis piedāvā 15 sporta režīmus – ne tikai populāro skriešanu un velobraukšanu, bet arī tādus režīmus kā eliptisko trenažieri, airēšanas trenažieri, peldēšanu, kalnā kāpšanu un citus.

Tā kā skriešanas režīms ir viens no populārākajiem Huawei GT2 lietotāju vidū, izstrādātāji ir parūpējušies par iebūvētām 13 dažādām skriešanas programmām, ieskaitot iesildīšanās, tauku dedzināšanas programmu, izturības uzlabošanas un kardio vingrinājumu sēriju programmu. Treniņa laikā ir iespēja iegūt informāciju par sirdsdarbības ritma diapazonu, treniņa efektivitāti, soļa garumu un ātrumu, lai palīdzētu pulksteņa lietotājam sekot līdzi savam treniņu progresam un fiziskajai sagatavotībai. Motivējoši tiem, kas ikdienā daudz sporto, varētu būt tas, ka pulkstenis ar iestrādātas balss palīdzību apsveic lietotāju ar uzstādītajiem rekordiem.

lasīt vairāk
Share this
05 Nov 2019

IT izglītību visbiežāk min kā garantiju labi atalgotam darba

Vairāk nekā trešdaļa jeb 35 procenti respondentu vakanču portālu “YourMove” un “CVMarket” kopīgi veiktajā aptaujā norādījuši, ka vislabākās darba iespējas nākotnē būs informācijas tehnoloģiju (IT) studentiem. Studijas IT jomā kā garantu darba vietai nākotnē visbiežāk norādījušas sievietes un vīrieši vecumā no 25 līdz 44 gadiem.

Šobrīd IT nozare ienes vairāk nekā 4 procentus no valsts IKP, turklāt IT uzņēmumi ir vieni no vislabāk pelnošajiem. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka vidējā IT uzņēmumu rentabilitāte ir ap 10 procentiem, proti, vairāk nekā divreiz apsteidz vidējo uzņēmumu rentabilitāti valstī (4,5 procenti). Arī vidējā alga nozarē ir viena no augstākajām Latvijā, pārsniedzot 1700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

lasīt vairāk
Share this
03 Nov 2019

Biežākie jautājumi par bezkontakta norēķinu drošību

Bezkontakta norēķini ir kļuvuši par Latvijas iedzīvotāju maksājumu jauno normu. Aizvien vairāk ļaužu izvēlas par saviem pirkumiem vienkārši nopīkstināt – tas tiešām ir ātri un ērti. Arī bankas sākušas klientiem no jauna izsniegt tikai bezkontakta kartes un aktīvāk piedāvā norēķinu iespējas viedierīcēs.

Tomēr vēl aizvien sabiedrībā ir izplatīti mīti par bezkontakta norēķinu drošību. Finanšu nozares asociācija ir apkopojusi pircēju un tirgotāju biežāk uzdotos jautājumus par bezkontakta norēķiniem.

lasīt vairāk
Share this
02 Nov 2019

LG un Qualcomm apvienos spēkus automobiļu programmatūras attīstībā

LG Electronics (LG) un Qualcomm Incorporated struktūrvienība Qualcomm Technologies Inc. paziņojuši par sadarbības plāniem, lai turpinātu LG automobiļu informācijas un izklaides sistēmas webOS Auto attīstīšanu. Apvienojot webOS Auto un Qualcomm® Snapdragon™ Automotive Development Platform (ADP), uzņēmumi plāno radīt un attīstīt autovadītājiem un pasažieriem ērtāku automobiļu izmantošanas pieredzi.

LG webOS Auto ir uz operētājsistēmas Linux bāzēta platforma, kurā izmantotas LG automobiļu informācijas un izklaides sistēmas zināšanas nākamās paaudzes – savienotām automašīnām. LG nesen prezentētā webOS Open Source Edition 2.0, kas uzlabo automobiļu informācijas un izklaides sistēmas funkcionalitāti, ļauj izbaudīt atsevišķas inovatīvas funkcijas, kas tiks iestrādātas webOS Auto. Atvērtais pirmkods un ar to saistītie rīki un vadlīnijas pieejamas lejupielādei vietnē http://webosose.org.

lasīt vairāk
Share this

Dažkārt satura autors, bet dažkārt pārpublicētājs: 2009 –2019, Jānis Alksnis. Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz autoru (vārds, uzvārds) un saiti uz avotu, kā arī painformējot mani.

Click Me