24. oktobris, 2020

Piesakies hakatonam, kur taps kosmosa nozarē izmantojami risinājumi!

Sākusies pieteikšanās starptautiskam kosmosa tehnoloģiju hakatonam “Act In Space”, kas notiks 13. un 14. novembrī. Lai vārds “kosmoss” nebaida, uzreiz jāsaka – pieteikties ir aicināti visi interesenti, jo specifiskas zināšanas par kosmosa tehnoloģijām nav nepieciešamas. Turklāt, ja kaut kas der izmantošanai kosmosā, tad tas derēs arī izmantošanai uz Zemes!

24 stundu hakatons “Act In Space” notiek jau ceturto reizi un to organizē Francijas Kosmosa aģentūra sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru un tās biznesa inkubatoru tīklu. Pasākumu atbalsta arī tādi globāli uzņēmumi kā “Airbus” un “Continental”. Latvijas pasākuma organizatori ir Latvijas Kosmosa industriju asociācija (LAIK) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Lasīt tālāk
23. oktobris, 2020

Huawei prezentējis jaunos Mate 40 Pro sērijas viedtālruņus

Neskatoties uz šī gada globālajiem izaicinājumiem, viedo “Huawei” ir prezentējis divus jaunus “Mate” sērijas viedtālruņus – “Mate 40 Pro” un “Mate 40 Pro+”. Papildu dizaina, procesora un fotokameras uzlabojumiem ražotājs piedāvā jaunas, vēl nebijušas funkcijas, piemēram, video rediģēšanas rīku “Story Creator”.

Jaunajiem “Mate” sērijas tālruņiem ir jau labi atpazīstamais “Space Ring” dizains, ko veido gredzenveida kameras elements tālruņa aizmugurē. Abi viedtālruņiem ir bezmalu ekrāna dizains ar malām 88 grādu leņķī, kas savā veidā paplašina ekrānu, un tajā redzamais attēls burtiski iziet ārpus tālruņa korpusa.

“Huawei” viedtālruņu flagmaņu korpusam ir uzlabota IP68 kategorijas aizsardzība pret putekļiem un ūdeni. Ierīču sānu malā izvietotas gan fiziskās, gan virtuālās skaļuma vadības pogas.

“Dual Cine” kamerai ir 3:2 kino stila kadra attiecība un abos tālruņos ir arī “XD Fusion HDR” funkcija, kas ļauj uzņemt 4K izšķirtspējas video un aizsargā pret pārmērīgu ekspozīciju jeb situācijām, kad baltā gaisma ir tik spilgta, ka kadrā nekas nav redzams.

Lasīt tālāk
23. oktobris, 2020

“Jāņa sēta” aicina izmēģināt ģeotelpisko datu servisus

Vairāk nekā trīsdesmit dažādu ģeotelpisko servisu un to atvasinājumu, kas aptver ne tikai Latviju, bet arī Igauniju un Lietuvu, ietverti “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ģeotelpisko servisu piedāvājumā. Ļoti plaši tiek lietota adrešu meklēšana un maršrutēšana, un katru darba dienu lietotāji saņem vairāk nekā sešus miljonus “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” digitālo karšu fragmentus. Ar ģeotelpisko servisu API palīdzību savas biznesa vajadzības risina uzņēmumi tādās nozarēs kā e-komercija, inženiertīklu apsaimniekošana un sūtījumu piegāde, kā arī valsts un pašvaldību iestādes.

Lai interesentiem, izstrādātājiem un ĢIS speciālistiem būtu ērtāk pārskatīt un sākt lietot “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” API, servisu dokumentācija publicēta tīmekļa vietnē developers.kartes.lv. Servisus var izmēģināt ar ierobežotu pagaidu klienta atslēgu. Savukārt katra servisa vispārīgāks apraksts apskatāms te: www.kartes.lv/lv/geodatu-servisi/

Lasīt tālāk
20. oktobris, 2020

Revolut ievieš viedo abonementu funkciju

Lai sasniegtu savu mērķi nodrošināt cilvēkiem labāku kontroli un pārredzamību pār viņu dzīves finanšu jomu, Revolut paziņoja par savas jaunās abonementu funkcijas ieviešanu; tas ir vienkāršs veids, kā vienuviet izsekot visus abonementus, tiešos debetus un atkārtotos maksājumus.

Jaunā abonēšanas funkcija ļauj Revolut klientiem Latvijā redzēt, cik daudz naudas viņi tērē katram plānotajam maksājumam un katram atsevišķam tirgotājam, kā arī ātri bloķēt maksājumus, neradot grūtības, kas saistītas ar tirgotāju tīmekļa vietnes apmeklēšanu.

Lasīt tālāk
19. oktobris, 2020

Wolt uzsāk ātrās pārtikas preču piegādes uz mājām un birojiem

Ēdienu piegādes uzņēmums Wolt Rīgā ir sācis piedāvāt jaunu pakalpojumu – ātrās pārtikas preču piegādes uz mājām un birojiem. Pārtikas preču piegādes laiks ir no 30 minūtēm līdz 1 stundai. Wolt vadītāja Baltijā Līsa Ristala atzīst, ka koronavīrusa uzliesmojums paātrināja uzņēmuma plānus par vairākiem mēnešiem.

“Pārtikas preču piegādes jau agrāk bija uzņēmuma plānos, taču Covid-19 paātrināja šo plānu izpildi par vairākiem mēnešiem. Tas piedāvā cilvēkiem vienkāršu veidu, kā ievērot sociālo distancēšanos, un atbalsta attālināto darbu no mājām. Izmēģinājām ātrās pārtikas produktu piegādes šopavasar un redzējām, ka ir liels pieprasījums ikdienas pārtikas preču piegādei uz mājām, kas tiek nodrošinātas mazāk nekā stundas laikā.  Pieprasījumam ir tendence pieaugt, un tāpēc mēs noteikti paplašināsim sadarbības partneru skaitu un pārtikas preču piedāvājumu,” saka Wolt vadītāja Baltijā Līsa Ristala.

Lasīt tālāk