Sākums Auto, Moto Rovanpere kļūst par divkārtējo Latvijas čempionu

Rovanpere kļūst par divkārtējo Latvijas čempionu

2 minūtes lasīšanai

Dienvidigaunijas ceļos sestdien finišēja Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu posms “Lõuna-Eesti Ralli 2017”, kur absolūtajā vērtējumā triumfēja mājinieks Georgs Gross ar “ Fiesta RS WRC” automobili.
Sacīkšu pirmo dienu kā līderis noslēdza zem Latvijas karoga startējošais Kalle Rovanpere (“Škoda Fabia R5”), tomēr par ātruma slāpētāja neapbraukšanu ātrumposmā, svētdien tiesneši viņam piešķīra 30 sekunžu sodu. Somu pilota ekipāža tika atbīdīta uz devīto pozīciju.
Līdz ar to otro dienu kā līderis sāka Gross, kuram bija neliels pārsvars pār konkurentiem. Uzvarot trijos no astoņiem šīs dienas ātrumposmiem, Gross spēja izcīnīt uzvaru absolūtajā vērtējumā, par nepilnām astoņām sekundēm pārspējot Egonu Kauru (“Ford Fiesta Proto”), bet Rovanpere, kurš bija ātrākais piecos ātrumposmos, spēja pacelties līdz trešajai pozīcijai, uzvarētājam zaudējot gandrīz 15 sekundes.
No latviešu sportistiem visaugstāk pabeidza Jānis Berķis un Edgars Čeporjus (“Ford Fiesta R5”), kuri ierindojās sestajā vietā, bet viņiem priekšā finišēja vēl arī pilotu Rainera Ausa (“Volkswagen Proto”) un Sīma Plangi (“Mitsubishi Lancer Evolution”) ekipāžas, kam ceturtā un piektā vieta.
Pēc aizvadītiem astoņiem ātrumposmiem sestajā vietā atradās Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“Mitsubishi Mirage RS Proto II”). Jau piektdien pilsētas ātrumposmā viņu mašīnai bija problēmas ar elektroniku, bet šodien devītajā ātrumposmā pievīla motors un nācās izstāties.
Latvijas rallija čempionāta ieskaitē LRC1 grupā uzvarēja Kalle Rovanpere ar stūrmani J. Halttunenu, otrajā vietā ierindojās Jāņa Berķa / E.Čeporjus ekipāža, bet trešo vietu ieguva Edijs Bergmanis un Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). LRC2 vērtējumā uzvarēja krievu pilota A. Gorelova / I.Skuridina ekipāža (“Mitsubishi Lancer Evo X”), bet LRC3 vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Sesks un Andris Mālnieks (“Peugeot 208 R2”).