Sākums Datortehnika, programmatūra Visi Twitter lietotāji turpmāk varēs izteikties 280 rakstzīmēs

Visi Twitter lietotāji turpmāk varēs izteikties 280 rakstzīmēs

2 minūtes lasīšanai

Jau vairākus mēnešus daži lietotāji testa režīmā ir rakstījuši ierasto 140 rakstzīmju vietā. No šodienas to var darīt ikviens, informē HTTPool Baltics vadītājs Arnis Ozols.

Twitter liecina, ka iepriekš tikai 9% ierakstu jeb ītu angļu valodā iekļāvās noteiktajā rakstzīmju skaitā. Rezultātā domu nācās pielāgot 140 zīmju formātam. Šī iemesla dēļ daudz laika bija nepieciešams veltīt īsā teksta rediģēšanai un reizēm pat ieraksti netika publicēti. Testa periodā tikai 1% ierakstu neiekļāvās noteiktajā formātā, kas bija dubultots jeb 280 rakstzīmju skaits. Tātad cilvēki mazāk laika veltīja ierakstu rediģēšanai, un tādējādi Twitter platformas lietošana kļuva daudz ērtāka. Turklāt garākiem ierakstiem bija lielāka aktivitāte – kopiena vairāk iesaistījās un reaģēja (atzīmēja “Patīk”, retvītoja un @citēja), ieguva vairāk sekotāju un pavadīja vairāk laika tviterī.

Twitter lēmums par rakstuzīmju palielināšanu nebija viegls. Galvenais uztraukuma iemesls – kā izmaiņas ietekmēs laikajoslas izskatu. Tiešām sākotnēji daudzi metās izmantot šo paplašinātās izteikšanās iespēju, taču drīz vien viņi atgriezās pie 140 rakstu zīmēm. Tikai 5% ievietoto tvītu bija garāki par 140 rakstzīmēm un tikai 2% pārsniedza to vairāk kā par 10 rakstzīmēm. Rezultātā laikjoslas pārlūkošanas pieredze būtiski nemainījās un joprojām tur ir redzams tāds pats skaits tvītu kā iepriekš. Salīdzinājumam – laikjoslā tvīti ar attēliem vai aptauju datiem aizņem tik pat vietas kā 190 rakstzīmju ieraksts.

Twitter platformas produktu vadītāja Aliza Rosena (Aliza Rosen, @alizar) uzsver, ka mērķis ar šīm izmaiņām ir piedāvāt iespēju brīvāk izteikties, tajā pat laikā saglabājot ātrumu un precizitāti, kas Twitter padara par Twitter: “Protams, rēķināmies ar to, ka sākumā visi ar lielu sparu metīsies izmantot 280 rakstzīmju iespējas. Taču paredzams, ka rezultāts būs tieši tāds pats, kāds tas bija testa periodā – cilvēki ir pieraduši izteikties 140 rakstzīmēs.”

Vienīgais – šīs izmaiņas neskars japāņu, korejiešu un ķīniešu valodu. Šīs valodas lietotājiem joprojām paliks 140 rakstzīmju ierobežojums, jo šajās valodās to specifikas dēļ vienmēr lietotāji ir varējuši pateikt vairāk. Rakstība ir daudz blīvāka*.

* Vairāk informācijas par japāņu, ķīniešu un korejiešu domāšanas veidu un Twitter pētījumiem ir šeit.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Datortehnika, programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…