25. January, 2021

E-klase piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu

eklase

Pirmdienas, 25. janvāra, rītā platforma “e-klase” piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu, pamatfunkcijas nav traucētas, taču skolēniem varētu būt problēmas ar saziņu. Šobrīd “E-klase” strādā, lai problēmas novērstu, informēja platformas “e-klase” pārstāve Zane Rašmane.

“Šādi uzbrukumi “e-klases” sistēmai tiek piedzīvoti salīdzinoši regulāri, taču saziņai, kas pilotprojekta režīmā darbojas kopš šī gada sākuma, tik apjomīgs noticis pirmo reizi,” informēja “e-klases” Jānis Kaģis.

“”E-klases” pamatfunkcijām traucējumi nav radīti un šobrīd norit aktīvs darbs, lai novērstu uzbrukumu un atjaunotu pilnvērtīgu saziņas darbību. Izsakām nožēlu, ka šādam uzbrukumam izvēlēts tik nozīmīgs brīdis – laiks, kad attālinātās mācības atsāk 1.-4. klašu skolēni,” ziņoja “e-klases” pārstāve Zane Rašmane.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “.lv” kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis norādīja, ka institūcija ir “informēta par darbības traucējumiem platformā “e-klase” un ir sazinājusies ar uzturētājiem, lai precizētu informāciju par
notikušo”.

“Cert.lv” pārstāvis skaidroja, ka palielinātu noslodzi platformai var izraisīt dažādi cēloņi, kas sākotnēji var izskatīties pēc kiberuzbrukuma. “Sadarbībā ar “e-klase” turpinās darbs pie darbību ietekmējušo faktoru izpētes,” apstiprināja Mālkalnietis.

Vienlaikus “e-klases” pārstāve Rašmane skaidroja, ka problēmas ar saturu ir vien dažiem skolēniem, turklāt tās drīzumā tiks novērstas.

Share this post on social networks

Jānis Alksnis

I am a modern technology enthusiast with many years of extensive experience in various fields of information technology, with my own vision of things.

en_GBEnglish (UK)