Sākums Jaunumi Kā migrēt datus mākonī, jā vienmēr esi tos glabājis “uz zemes”?

Kā migrēt datus mākonī, jā vienmēr esi tos glabājis “uz zemes”?

4 minūtes lasīšanai
tet cloud logo

Pēdējo gadu laikā daudzi ir sākuši nomainīt novecojušās datu glabāšanas un infrastruktūru, to aizstājot ar elastīgu, mērogojamu un rentablu datu uzglabāšanas veidu – “mākonī”, ko nodrošina datu centrs. Ir patīkami redzēt dažādu uzņēmumu veiksmes stāstus, taču jāatceras, ka pāreja uz mākoņpakalpojumiem ir daudzpakāpju process, ar kuru ne vienmēr ir viegli tikt galā, it īpaši, ja šī ir pirmā šāda pieredze.

“Tet” datu centra biznesa attīstības direktors Māris Šperga stāsta plašāk par to, kā veiksmīgāk sākt izmantot mākoņpakalpojumus.

Datu un lietojumprogrammatūras migrēšana uz mākoni ir process, kura laikā datus un programmas, kas tiek glabāti lokāli datorā vai vairākos datoros, vai lokālajā severī, tiek pārcelti uz attālinātu datu centru. Datu centrs nodrošina šo datu uzglabāšanu un pieejamību. Datu centra izmantošana pakalpojuma lietotājam ļauj ietaupīt gan līdzekļus, gan resursus, kas būtu jāpielieto, lai uzturētu savu serveri vai kādu citu lokā datu uzglabāšanas vietu.

Līdztekus visbiežākajam datu migrēšanas veidam(no lokālas uz mākoņa infrastruktūru), migrācija var ietvert arī lietojumprogrammu un datu pārsūtīšanu no vienas mākoņa uz citu. Šo kustību sauc par migrāciju no mākoņa uz mākoni. Ir arī trešais migrācijas veids – atpakaļ migrācija no mākoņa. Tas nozīmē lietojumprogrammu un datu pārvietošanu no mākoņa uz lokālo infrastruktūru.

Ir piecas galvenās datu migrācijas stratēģijas, ko sauc arī par “5R”, proti:

  • Rehost – kad esošā datu uzglabāšanas sistēma tiek migrēta uz mākoņa platformu. Izmantojot šo stratēģiju, izvēlas IaaS (Infrastruktūra kā pakalpojums – “Tet Cloud” ir IaaS) nodrošinātāju un pēc tam papildina savu lietojumprogrammu arhitektūru, pielāgojot to jaunajai infrastruktūrai.
  • Refactor – uzņēmums, kas izmanto šo stratēģiju, atkārtoti izmantos esošo lietojumprogrammu kodu un ietvarus, bet palaidīs savas tās PaaS (Platforma kā pakalpojums) nodrošinātāja platformā.
  • Revise – šī stratēģija ietver koda bāzes pārrakstīšanu vai paplašināšanu pirms pārejas uz IaaS vai PaaS.
  • Repurchasing – ietver lietojumprogrammas pārrakstīšanu un pārbūvi no jauna uz piegādātāja platformas (PaaS).
  • Replace – uzņēmumi var arī pilnībā atteikties no savām līdz šim izmantotajām lietojumprogrammām un izmantot SaaS (programmatūra kā pakalpojums) lietojumprogrammas no trešo pušu piegādātājiem.

Jāpatur prātā, ka katram uzņēmumam ir dažādas vajadzības, tādēļ migrācijas process uz mākoni būs nedaudz atšķirīgs. Tomēr lielākā daļa migrācijas uz mākoni ietver šādas pamata darbības:

  • Migrācijas mērķu noteikšana. Pirms mākoņpakalpojuma iegādes noteikti izvirziet mērķi, ko vēlaties sasniegt, izmantojot mākoņpakalpojumus. Piemēram, samazināt izmaksas vai palielināt iespējamo datu glabāšanas apjomu, sniegt darbiniekiem iespēju pieslēgties datiem no jebkuras vietas pasaulē vai padarīt piekļuvi datiem ātrāku. Tas palīdzēs noteikt pareizo datu izvietošanas modeli un atrast piemērotāko piegādātāju.
  • Novērtējiet savu infrastruktūru. Rūpīgi izpētiet savu esošo datu un lietojumprogrammatūras portfeli, lai noteiktu iespējamos ierobežojumus un izvēlētos pareizo izvietošanas modeli starp privātajiem, hibrīdajiem vai publiskajiem mākoņiem.
  • Izvēlieties piegādātāju. Šeit jāsāk ar savām specifiskajām prasībām, piemēram, migrācijas izmaksām, vajadzīgo mākoņa veidu, piegādātāja iespējām izstrādāt individuālus risinājumus vai izveidot hibrīdmākoni, kur daļa infrastruktūras tiek nodota ārpakalpojumā, bet daļa paliek pašu atbildībā. Piemēram, “TetCloud” datu centrs piedāvā plašu pakalpojumu loku, savukārt uzņēmuma eksperti varēs ieteikt labāko risinājumu ikkatram uzņēmumam.
  • Parūpējieties par informācijas drošību. Lai nodrošinātu savu datu drošību, migrējot uz mākoni, jums vajadzētu ieviest jaunas kiberdrošības metodes, piemēram, izmantojot mākoņa ugunsmūri vai nodrošināt datu dublējumus. Tāpat pievērsiet uzmanību tam, kāda veida aizsardzību pret kiberdraudiem piedāvā jūsu izvēlētais mākoņpakalpojumu sniedzējs. Iesakām izmantot tādu pakalpojuma sniedzēju, kas spēj nodrošināt TIER III drošības prasības, un kam ir pieejami rezerves datu centri.
  • Pārsūtiet savus datus. Pēdējais posms sevī ietver datu pārsūtīšanu uz mākoni, vai, datu nodošana ārpakalpojuma sniedzējam, kas migrēs datus uz mākoņa infrastruktūru.

Datu un lietojumprogrammatūras migrēšana uz datu centru nav grūts process, ja izvēlēti īstie partneri. Drošs datu centrs, rezerves datu centri, plaša pieredze datu migrēšanā ir priekšnosacījums, lai sniegtu mākoņpakalpojumus. “TetCloud” ir viss iepriekš minētais un vēl vairāk, lai kļūtu par uzticamu sadarbības partneri ilgtermiņā!

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…