Sākums Jaunumi Samsung Z Fold2

Samsung Z Fold2

8 minūtes lasīšanai
galaxy z fold2 share image

Kopš mobilo telefonu parādīšanās ražotāji ir centušies izpatikt lietotāju vēlmei pēc aizvien lielāka ierīces ekrāna. Īpaši aktuāla šī īpašība kļuva līdz ar viedtālruņu ienākšanu mūsu dzīvē. Sekojot pieprasījumam, telefoni kļuva aizvien lielāki un grūtāk lietojami, taču vēlme pēc liela ekrāna un vienlaikus ērti lietojama telefona nekur nepazuda, radot ražotājiem nopietnu izaicinājumu.

Samsung ir atradis risinājumu. Z Fold2, kuram vienalikus ir gan mazs, gan liels , piedāvā divas šķietami nesavienojamas pieredzes. Par to, kādas iespējas sniedz Z Fold2 stāsta Samsung Electronics Baltic ierīču treneris Aleksandrs Smirnovs.

Pamanāmākā Samsung Z Fold2 5G īpašība viennozīmīgi ir salokāmais ekrāns. Kā zināms, eksperimenti ar tādiem ekrāniem ir bijuši jau agrāk, taču ne īpaši veiksmīgi. Kas liecina par to, ka šis modelis ir uz palikšanu? Ar ko tas atšķiras no sava priekšgājēja?

Nevarētu teikt, ka priekšgājējs Samsung Z Fold bija neveiksmīgs. Pilnveidotais modelis pārdošanas ziņā bija diezgan veiksmīgs, taču cilvēki neievēroja drošības noteikumus, piemēram, plēsa no ekrāna nost plēves, kuras plēst nevajadzēja. Tas bija tā, kā cilvēks būtu nopircis jaunu televizoru un noplēstu tam ekrānu.

Z Fold2 ir krietni uzlabots modelis. Lielajam ekrānam ir patentētais ultraplānais stikls, kas ir daudz drošāks pret fiziskiem bojājumiem. Piemēram, ja pirmajam modelim ar pirkstu stiprāk uzspiestu uz ekrāna, tajā parādītos tāda kā varavīksnīte. Lai cik stipri es spiestu uz Z Fold2 ekrāna, nekas tāds nenotiek. Pat to plēvi, kas standartā ir uz ekrāna, var noplēst, un telefonam viss būs kārtībā, kaut gan mēs to neiesakām darī pašiem. Labāk to izdarīt Samsung servisā. Par papildu drošību padomāts arī locījuma vietā. Tajā iestrādātas neilona slotiņas, kas locījumā neļauj iekļūt putekļiem, smiltīm vai citiem netīrumiem, jo tie varētu bojāt aparātu.

Vēl viena atšķirība no pirmā modeļa – ja telefons iekrīt, piemēram, izlietnē ar ūdeni, tas būs pasargāts no ūdens radītājs rūsas, jo visas visas mikroshēmas ir pārklātas ar antikorozīvo pārklājumu. Nevajadzētu gan ar aparātu eksperimentēt, mērcējot to ilgstoši.

Kāpēc vispār nepieciešams salokāms ekrāns? Mūsdienās telefoni jau ir visdažādāko formātu, izmēru, ar lielākiem ekrāniem ir planšetes. Kā Samsung nonāca līdz tam, ka nepieciešams tieši salokāms ekrāns?

Šādu iespēju patiesībā pieprasa ļoti daudz cilvēku. Paradoksāli, bet cilvēki vēlas mazāku telefonu ar lielāku ekrānu. Neviens taču neatteiktos no lielāka ekrāna, kur vairāk var redzēt, tādēļ tika radīts šāds salokāms telefons. Z Fold2 īpašniekam ir mazs telefons, kad viņš vēlas to lietot salocītu, un liels, tiklīdz viņš vēlas atvērt navigācijas programmu, skatīties viedo, vai apstrādāt dokumentus; tā viņam ir planšete. Savukārt, ja lielo ekrānu saloku 90 grādu leņķī, Z Fold 2 īpašniekam ir iespēja lietot to kā klēpjdatoru. Tā ir kompakta ierīce ar lielu ekrānu.

Jāatzīst, šis telefons ir biezāks nekā ierasts. Citādi to nevar uztaisīt, jo pēc būtības tie ir divi telefoni. Taču, lai to padarītu vienkāršāk lietojamu, Samsung ir ONE UI saskarne. Tā nodrošina, ka telefona īpašnieks no jebkuras vietas ekrānā var aktivizēt rīkjoslu. Citiem modeļiem tas iespējams, tikai pieskaroties ekrāna pašai augšai. Šī iespēja darbojas visās Samsung lietotnēs un arī dažās trešo pušu lietotnēs.

Kas Samsung Z Fold2 5G padara par labāku nekā samērā nesen iznākušie konkurentu ražojumi?

Uzsvēršu, ka jāsalīdzina tieši ar Z Fold nevis Z Flip, un savu tiešo konkurentu ū Z Fold2 šobrīd ir drošākais telefons, kuru var lietot, nesabojājot iekšējo lielo ekrānu. Primārajai funkcijai, piemēram, zvaniem, ir priekšējais ekrāns, un, kamēr tas tiek lietots, nav ne mazāko iespēju sabojāt salokāmo lielo ekrānu. Arī Gorilla Glass Victus, kas pašlaik ir modernākais un drošākais stikls, garantē ekrānu drošību.

Atlokot lielo ekrānu, locījuma vietu var nofiksēt, kādā leņķī vien vēlaties; konkurentu modeļi to nepiedāvā. Arī programmatūra ir pielāgota šai iespējai. Ja es ieslēdzu fotokameru un saloku aparātu 90 grādu leņķī, vienā pusē saglabāsies kameras funkcija, bet otrā pusē atvērsies telefona funkcijas. Šī iespēja strādā arī citās aplikācijās.

Nav mazsvarīgi arī tas, ka telefonā iestrādāta tehnoloģija, kas būtiski ļauj samazināt akumulatora enerģijas patēriņu. Z Fold2 ārējais 6,2″ ekrāns sasniedz 60Hz atsvaidzes ātrumu, savukārt iekšējam lielajam 7,2″ ekrānam ir adaptīvs atsvaidzes ātrums no 11 līdz 120 Hz. Atkarībā no satura, ko lietotājs skatās lielajā ekrānā, telefons tam pielāgos šo intensitāti, būtiski samazinot enerģijas patēriņu – atšķirībā no ierīcēm, kurām atsvaidzes ātrums ir nemainīgs. Citiem vārdiem, ekrāns spēj pielāgoties skatāmajam saturam un sniedz plūstošāku lietošanas pieredzi. Animācijas, filmas un var baudīt bez bildes “aizķeršanās”.

Arvien lielāks uzsvars tiek likts kamerām, ir jau ierīces pat ar četrām. Kādas ir tehniskās iespējas Samsung Z Fold2 5G kamerām?

Šim modelim ir trīs lēcas aizmugurē un pa vienai iestrādātas katrā no abiem ekrāniem. Pirmā ir platleņķa lēca, kas aptver 120 grādu leņķi. Ideāli piemērota, lai, aizbraucot, piemēram, uz Ēģipti, nobildētu visas trīs Gīzas piramīdas vienā kadrā. Ar parastu lēcu tas nav iespējams. Tad ir primārā lēca, kuru izmanto ikdienas apstākļos, un trešā ir zoom lēca – tiem, kam patīk fotografēt tuvplānā, teiksim, kukainīšus vai ziedus. Z Fold2 garantē augstas izšķirtspējas 4G video. Turklāt satriecoši labus rezultātus šī optika un tās programnodrošinājums sniedz, fotografējot naktī.

Kas ir Samsung Z Fold2 5G galvenā auditorija? Biznesa cilvēki? Izklaides un spēles mīlošie? Fotogrāfi? Kāpēc ir piemērots šīm vai citām grupām?

Mērķauditorija šim modelim ir darījumu cilvēki, un visvairāk Z Fold2 iecienījuši vīrieši. Šis telefons ir lieliski piemērots darbam jebkurā vietā, it īpaši mājās, kas pašlaik ir ļoti aktuāli. Sadarbojoties ar Microsoft, šogad esam panākuši, ka, izmantojot savu Microsoft kontu, Z Fold2 caur Bluetooth var saslēgt ar datoru un strādāt tajā gan ar telefona lietotnēm, gan datora programmām. Telefonu var arī sinhronizēt ar dažādām Microsoft lietotnēm, piemēram, MS OneNote.

Interesanta un darījumu braucienos noderīga ir iespēja bezvadu režīmā savienot Z Fold2 ar televizoru. Izmantojot telefonu kā skārienpaliktni, lielajā TV ekrānā var strādāt ar saviem dokumentiem un telefona lietotnēm. Var pievienot arī bezvadu peli vai klaviatūru, ja ir tāda vēlme.

Aparāta ievērojamā veiktspēja pieļauj arī šādu iespēju – savienoju telefonu ar televizoru, bet pašu aparātu iedodu savam bērnam, kurš spēlē spēlītes vai skatās video. Savukārt es vienlaikus televizorā strādāju ar saviem dokumentiem un telefona lietotnēm.

Kādām jābūt cilvēka vajadzībām, lai tiktu izmantots viss Z Fold potenciāls?

Šis telefons ir paredzēts darbīgam cilvēkam, kam vienlaikus nepieciešams veikt vairākas darbības dažādās lietotnēs, sekot informācijas plūsmām. Z Fold2 ļauj vienlaikus izmantot trīs lietotnes. Piemēram, es sekoju akciju tirgiem. Tad vienā lietotnē varu sekot savu akciju vērtībai, otrā skatīties finanšu , bet trešajā veikt nepieciešamos pierakstus. Telefona veiktspēja un 12 GB to nodrošina pilnībā. Savukārt telefona 256 GB iekšējā atmiņa ļauj uzglabāt ievērojamu daudzumu datu, fotogrāfiju, video.

5G tehnoloģija ļauj izmantot līdz pat desmit reižu ātrāka interneta dāvātās iespējas – piedalīšanos līdz pat simts dalībnieku lielās videokonferencēs, vai lielu datu ātru lejupielādi. Kaut arī pagaidām 5G pārsvarā tiek izmantots industriālos nolūkos, pasaulē un vietām arī Latvijā tas jau ir pieejams arī ikdienas lietotājam. Pašlaik tas gan nav īpaši aktuāli, bet iegādājoties Z Fold2, mēs telefona īpašniekam arī palīdzam padarīt darījuma braucienus patīkamākus, proti, dāvinām 900 airBaltic lojalitātes programmas PINS punktu, kā arī iespēju trīs reizes izmantot Baltijas lidostu Fast Lane un savu lidojumu gaidīt lidostas Business Lounge.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…