Sākums Jaunumi Studenti meklēs risinājumus mobilitātes uzlabošanai Bērnu slimnīcā

Studenti meklēs risinājumus mobilitātes uzlabošanai Bērnu slimnīcā

3 minūtes lasīšanai
demola latvia fall 2021 scaled

Inovāciju platformas «Demola Latvia» rudens sezonā studenti piedāvās inovatīvus risinājumus 11 problēmsituācijām, ko definējuši Latvijas uzņēmumi un organizācijas, tajā skaitā meklēs veidus, kā pilnveidot mobilitāti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā. Studentu komandas arī izstrādās rīkus, kas motivēs vairāk kustēties bērnus un pusaudžus ar traumām, palielinātu svaru, onkoloģiskām saslimšanām vai ierobežotām pārvietošanās iespējām.

Jaunā «Demola Latvia» sezona sāksies 29. septembrī. Studenti, kas ieinteresēti dalībai programmā, tiek aicināti līdz 15. septembrim atstāt savu kontaktinformāciju mājaslapā demola.lv/students. Pilns dalības pieteikums jāaizpilda idejubanka.lv.

10. septembrī plkst. 15.00 tiešsaistē Facebook tiks rīkota «Demola Latvia» Info stunda, kurā varēs iegūt informāciju par pieteikšanos, dalības nosacījumiem un ieguvumiem.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. «Demola Latvia» īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet tajā piedalīties var arī citu augstskolu studenti. Piedaloties programmā, studenti var pretendēt uz 200-228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. Ideju izpētei un īstenošanai komandām pieejams arī līdz 2500 eiro liels atbalsts.

11 problēmsituācijas studentu komandām piedāvā «Sadales tīkls», «Mitau Prefab», «Valmiermuižas alus», «Torena Investīcijas», «MoIPort» un «Valsts Nekustamie īpašumi», kas piedalījās arī iepriekšējā sezonā un atzinīgi novērtēja studentu veikumu, pētot iespējas, kā attālināti apsekot un novērtēt zemes platības. Uzņēmums iegādājās pētījumu, lai attīstītu digitālus risinājumus. Rudens sezonā uzņēmums ieinteresēts rast veidus, kā attālināti uzraudzīt būvlaukumus, lai samazinātu drošības pārkāpumus.

Savukārt uzņēmums «Mikrotīkls» atbalstīs piecu problēmsituāciju risināšanu. Izaicinājumi saistīti ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, Latvijas HPC kompetences centru SuperS un viedpilsētas inovāciju telpu «VEFRESH». «VEFRESH» gadījumā studentiem būs jāpiedāvā savs redzējums par to, kā uzlabot dažādu pasažieru grupu piekļuvi Čiekurkalna dzelzceļa stacijai un operatīvi informēt cilvēkus par plānotiem ceļu remontiem un ar to saistītiem apgrūtinājumiem satiksmei.

Jaunās sezonas problēmsituācijas saistītas gan ar IT un dažādu tehnisku risinājumu izpēti un izstrādi, gan mārketingu un pat tekstilmateriālu otrreizēju pārstrādi, par ko jauniešus domāt aicina «Torena Investīcijas».

Programma tiek īstenota jau septiņus gadus, tajā līdz šim piedalījušies vairāk nekā 100 uzņēmumu un 550 studentu. Kopš 2019. gada tā ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»).

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…