Sākums Jaunumi Prognozē, ka nākamgad mobilo lietotņu ieņēmumi sasniegs 785 miljardus eiro

Prognozē, ka nākamgad mobilo lietotņu ieņēmumi sasniegs 785 miljardus eiro

2 minūtes lasīšanai
aplikacijas

Tiek prognozēts, ka 2023.gadā mobilo lietotņu veidotie ieņēmumi visā pasaulē sasniegs 785 miljardus eiro, jo pieprasījums pēc dažādām ikdienas vajadzībām atbilstošām lietotnēm turpina pieaugt, tehnoloģiskajiem risinājumiem pārspējot citam citu.

“Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā Gunta Kursiša-Butkāne stāsta, ka tieši lejupielādējamās lietotnes ienes vislielākos ieņēmumus to izstrādātājiem. “Viedierīču lietotāju motivāciju pirkt lietotnē piedāvātās maksas versijas nosaka vairāki faktori. Pirmkārt, tas ir bezmaksas izmēģinājuma laiks, kas ļauj lietotājiem noteiktu laika posmu izmēģināt lietotnes maksas versijas piedāvātās iespējas, tādējādi gūstot priekšstatu par tās piemērotību un vēlāk lemt par labu pirkumam,” komentē eksperte.

Pērn pandēmijas laikā pieaudzis arī mobilo spēļu tirgus. 2020.gada martā pieprasījums gan pēc maksas, gan bezmaksas spēlēm pieauga par vairāk nekā 25%, liecina “The Mobile App Growth Report 2021.” Straujā izaugsme un lielais potenciāls mobilo spēļu industrijā ir veicinājis ārkārtīgi lielu investīciju pieplūdumu.

“Tāpat, kā jebkurā biznesā, viss ir izstrādātāju rokās, īpaši spēja ātri pielāgoties tirgus izmaiņām un ieviest pakalpojumus, kuru pieprasījums ir īpaši pieaudzis dažādu apstākļu dēļ. Tāpēc liela nozīme ir arī izstrādātāju nemitīgai lietotnes pilnveidošanai. Kā liecina 2021.gada mobilo lietotņu izaugsmes ziņojums, laikam ejot, sāk izdot arvien mazāk lietotnes atjauninājumus, tādējādi ļaujot tai dabīgi iziet no aprites. Mērķtiecīgu atjauninājumu reģioniem, kuros tiek novērots lielākais pieprasījums, var nodrošināt neticami strauju izaugsmi un arī saglabāt lietotnes aktualitāti,” saka Kursiša-Butkāne.

Mobilajām lietotnēm tiek prognozēta stabila izaugsme, ieņēmumiem palielinoties par 100 miljardiem eiro ik gadu. Pēdējais gads ir radījis labvēlīgu augsni izaugsmes paātrinājumam, tādējādi līderpozīcijās izvirzot , izklaides un darba produktivitātei paredzētus digitālos rīkus.

“Lūkojoties nākotnē, lielāku pieprasījumu piedzīvos lietotnes, kas ir paredzētas veselības rādītāju pārraudzīšanai. Pēdējais gads ir palielinājis patērētāju interesi par savas veselības rādītāju uzraudzību, tāpēc tie aktīvi meklē dažādus parocīgus rīkus, kas sniedz iespēju ērti un ātri noskaidrot, piemēram, sirds ritmu vai miega kvalitāti, lai analizētu savus ikdienas paradumus un spētu atrast risinājumu labākas pašsajūtas veicināšanai,” par nākotnes prognozēm izsakās Kursiša-Butkāne.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…