Accessibility

Keyboard navigation

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

Font size

You can change the text size of the website:

  1. using the features built into the browser,
  2. izmantojot iebūvētās iespējas.

With a browser

All popular browsers allow you to zoom in and out by pressing Ctrl and the "+" or "-" keys. Or hold down the Ctrl key and scroll up or down with roller.

In your operating system

Operētājsistēmā 10 un Windows 7 ir palielinātājs – programma, kas ļauj tuvināt. Nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.

computers, go to Apple> System Preferences> Accessibility (or Universal Access)> Zoom (Apple menu> System Preferences> Accessibility (or Universal Access)> Zoom).

Operētājsistēmā XP dodieties uz Sākt > Visas programmas > Piederumi > Pieejamība > Lupas (Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier).

Ekrāna lasītāja izmantošana

Ekrāna lasītājs ir programmatūra, kas mēģina noteikt un interpretēt to, kas tiek attēlots ekrānā. Pēc tam šī interpretācija tiek atkārtota lietotājam audio formā vai ar Braila displeja palīdzību.

Populāru ekrāna lasītāju izvēle:

Cik piekļūstama šī tīmekļvietne ir?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

  • Dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;
  • Dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
  • Dažas pogas nav iespējams korekti identificēt ar palīgprogrammatūrām;
  • Vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja Jums ir nepieciešams papildus konsultācijas, sazinieties ar bloga autoru izmantojot kontaktu formu

en_GBEnglish (UK)