10. February, 2017

”Wikipedia” savam saturam aizliedz izmantot ”Dailymail” resursus

Pasaulē lielākā virtuālā interneta enciklopēdija Wikipedia savos rakstos turpmāk aizliegs izmantot Dailymail resursus. Wikipedia saturu veido interneta lietotāju informatīvie raksti, un tie principā drīkst tur nonākt tikai tad, ja ņemta no uzticamiem resursiem, kas gan bieži vien nenotiek.

Kompānija uzsākusi cīņu ar nepatiesas informācijas sniedzējiem un veikusi visai radikālu soli, neļaujot rakstus balstīt uz sniegto informāciju. Uzņēmuma pārstāvji pārliecinoši pauda, ka ir neuzticams resurss, no kura nevar smelties patiesu informāciju. pēc Wikipedia darbinieku domām īpaši nepārbauda faktu ticamību un mēdz pat safabricēt. gan atzīst, ka dažkārt mēdz būt arī izņēmumi, turklāt agrākie portāla raksti bijuši noderīgi.

Wikipedia saturā ir atrodami aptuveni 12 tūkstoši rakstu, kuru ir paņemta no . Wikipedia apņēmusies tos visus vai nu izdzēst, vai arī rediģēt, ņemot informāciju no uzticamām vietnēm.

kļuva par pirmo interneta vietni, kas tiks aizliegta Wikipedia satura radīšanai. Interesanti, ka, piemēram, Krievijas valdības vadītā propagandas vietne Russian Today nav saņēmusi nekādus aizliegumus un drīkst tikt izmantota kā resurss. Wikipedia gan taisnojās, ka kompānijai nav favorītu un cīņa ar neuzticamas informācijas sniedzējiem turpināsies.

Resursi: https://www.engadget.com

Share this post on social networks

Jānis Alksnis

I am a modern technology enthusiast with many years of extensive experience in various fields of information technology, with my own vision of things.

en_GBEnglish (UK)