Sākums IT sasniegumi, bizness DARPA plāno izveidot nākamās paaudzes lidaparātu

DARPA plāno izveidot nākamās paaudzes lidaparātu

1 minūtes lasīšanai

Jau esam vēstījuši par ASV drošības institūcijām pietuvināto DARPA (Defence Advanced Research Projects Agency), kas laiku pa laikam atrāda kādu jaunu robotu vai inovatīvu ierīci, radot pienesumu gan zinātnē, gan ASV aizsardzības jomā. Šoreiz organizācijas mērķis ir izstrādāt jaunākās paaudzes lidaparātu – tādu, kas spētu pacelties vertikāli, pārvietoties krietni ātrāk par mūsdienu helikopteriem un pārvietot iespaidīgu svaru.

DARPA sadarbosies ar vairākām pazīstamām kompānijām, piemēram, Boeing, Sikorsky, Karem Aircraft un Aurora Flight Sciences. Šo kompāniju galvenais uzdevums būs iemiesot DARPA izstrādātā lidaparātu dizainu reālos metāla apvalkos.

DARPA ir izvirzījusi mērķus, kuru sasniegšanas gadījumā izdosies izveidot lidaparātu, kas spēj pārvietoties ar ātrumu no 500 līdz 740 km/h. Tas ir krietni ātrāk par mūsdienu helikopteriem. Tāpat plānots palielināt lidaparāta efektivitāti no pašlaik reālākajiem 60 procentiem līdz iespaidīgiem 75 procentiem.

Sikorsky_VTOL_X-Plane_Concept_b_610x433

Turklāt prasības ar to viss nebeidzas. Izstrādātāji vēlas būtiski palielināt lidaparāta celtspēju. Izdošanās gadījumā tas spētu pacelt svaru, kas ir vismaz 40 procenti no paša lidaparāta masas jeb robežās no 4,5 līdz 5,4 tonnām.

Jāteic, ka mērķi ir visnotaļ ambiciozi, taču to sasniegšana vai vismaz veiksmīga virzīšanās to realizācijas virzienā varētu nodrošināt īstu lidaparātu revolūciju.

Tiesa, arī nozares eksperti norāda, ka DARPA izvirzītos mērķus būs visnotaļ grūti sasniegt. Tiek minēts, ka ir tehniski sarežģīti izstrādāt lidaparātu, kas spēj lēnām un vienmērīgi pacelties vertikālā virzienā, taču vēl sarežģītāk būs apvienot lielu pārvietošanās ātrumu un celtspēju ar augstu dzinēju efektivitāti.

 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…