Sākums Programmatūra Dell paaugstina atvērtās tīklošanas līmeni

Dell paaugstina atvērtās tīklošanas līmeni

6 minūtes lasīšanai

Paziņojot par Dell Networking 10. operētājsistēmu (OS10), uzņēmums Dell ir paplašinājis savas iespējas atvērtās tīklošanas jomā. Šīs nākamās paaudzes tīklošanas programmatūras uzdevums ir lielos datu centru vidēs ieviest jauna līmeņa programmatūras pielāgojamību un programmējamību. OS10 programmatūras vide uzlabo moderno datu centru funkcionalitāti, dezagregējot tīkla programmatūru, lai klientiem būtu plašākas izvēles iespējas attiecībā uz programmatūras izmantošanu IT operācijās.

“Moderniem programmatūras definētiem datu centriem ir nepieciešama mūsdienīga pieeja operācijām ne tikai attiecībā uz tīklu, bet arī uz skaitļošanas un krātuves elementiem,” teica Toms Bērnss (Tom Burns), Dell tīklošanas un uzņēmumu infrastruktūras struktūrvienības viceprezidents un ģenerāldirektors. “OS10 piedāvā klientiem nākotnes vajadzībām gatavu tramplīnu, kas ļauj ātrāk atjaunot tīklus un datu centru infrastruktūru un līdz ar to panākt lielāku klientu efektivitāti un atbilstoša līmeņa jaudu.”

“OS10 ir interesants un jauns uzņēmuma Dell virziens, jo tas turpina paplašināt un uzlabot Dell tīkla risinājumu klāstu ar jaunievedumiem programmatūrā un aparatūrā,” teica Breds Keismors (Brad Casemore), IDC datu centru tīklu izpētes direktors. “Tāpat ir vērts pieminēt, ka Dell neuztver tīklošanu tikai kā operāciju silosu vai diskrētu domēnu, bet prognozē ātri pieaugošu pieprasījumu pēc patēriņa modeļiem, IT operācijām un tradicionālo IT silosu norietu.”

OS10 platforma ir izstrādāta, nosakot jaunus atvērtā pirmkoda programmatūras modularitātes kritērijus, kas lietotājiem ļauj izveidot visefektīvākos un pielāgojamākos ceļus tīklu sistēmās. OS10 sastāv no bāzes moduļa un dažādiem izvēles lietojumprogrammu moduļiem. Kas agrāk bija apvienots cieši integrētās konkrētam izstrādātājam piemērotās grupās, tagad ir sadalīts, lai klienti iegūtu labākas izvēles, vadības un programmējamības iespējas.

  • OS10 bāzes modulis ir pieejamas bez maksas, un tajā darbojas pilnībā atvērta, neizmainīta operētājsistēmas Linux versija. Linux ir viena no visplašāk izmantotajām operētājsistēmām un var nodrošināt vienotu valodu vairākos IT slāņos, tostarp tīklošanā, datu uzglabāšanā un skaitļošanā. OS10 bāzes modulis palīdz maksimāli izmantot konkrētai kopienai atbilstošās Linux priekšrocības, kuras ļauj uzlabot tajā esošā lietojumslāņa programmējamību, pārnesamību un pielāgojamību.

Līdzās iepriekš minētajam OS10 bāzes modulī tiek izmantots atvērtās skaitļošanas projekts Switch Abstraction Interface (SAI), kas nodrošina vienotu programmētājiem ērtu valodu izstrādātāju tīkla operētājsistēmās un konkrēto aparatūras stāvokli fiziskajā komutatorā. Mūsdienās SAI palīdz tīmekļa uzņēmumiem un mākoņpakalpojumu sniedzējiem izmantot aparatūras jaunievedumus, nodrošinot precīzākas komutatoru programmēšanas iespējas.

  • OS10 lietojumprogrammu moduļi — izmantojot bāzes moduli, OS10 var nodrošināt Dell tradicionālās tīklošanas funkcijas (protokolus L2/L3), kā arī daudzas trešo pušu lietojumprogrammu, sākotnējās Linux un atvērtā pirmkoda lietojumprogrammu funkcijas, piemēram, IP, komutējošās matricas un drošības pakalpojumus kopā ar pārvaldības un automatizācijas rīkiem. Tas ļauj klientiem pielāgot IT operācijas atkarībā no dažādiem izmantošanas veidiem un darba procesiem.

No tīkla operācijām līdz izstrādes operācijām

Klientiem, kas meklē arvien jaunas iespējas izstrādāt lietojumprogrammas un datu centrus serverī, krātuvē un tīklā, nevis tikai vienā silosā, OS10 neizmainītā Linux bāzes modulis piedāvā īpašas priekšrocības. Lai gan OS10 piesaistīs tradicionālo tīklu operatoru uzmanību, kuri meklē parastos programmēšanas līdzekļus, šī programmatūra būs pievilcīga arī DevOps kopienām, kas meklē atbilstošu kopēju izstrādes vidi serverim, krātuvei un tīkla elementiem.

“Organizāciju spēja definēt savu infrastruktūru kā kodu ir neatņemama jebkuras DevOps iniciatīvas pamatelements, kas ļauj nodrošināt tādas praktiskās operācijas kā sadarbību un nepārtrauktu piegādi,” teica Naigels Kerstens (Nigel Kersten), uzņēmuma Puppet Labs informācijas tehnoloģijas nodaļas vadītājs. “Tā nodrošina vienu kopēju valodu, kuru var kopīgi izmantot tradicionālajās izolētajās organizācijās, piemēram, izstrādes, skaitļošanas, tīklošanas un krātuves, samazinot nevajadzīgu sarežģītību un vienlaikus palielinot gan ātrumu, gan pieejamību. Mēs ar prieku sadarbosimies ar Dell arī turpmāk un izmantosim jauno OS10 piedāvājumu, jo arvien vairāk organizāciju izmanto DevOps iespējas tīkla pārvaldībā.”

Plašākas iespējas klientu jaunievedumiem

OS10 spilgtākās iezīmes ir spēja palīdzēt klientiem ātri izstrādāt, pielāgot un galu galā izmantot īsta programmatūras definēta datu centra priekšrocības. Daži piemēri:

  • “Dell Networking OS10 piedāvā unikālas pielāgojamības un programmēšanas iespējas, kas ir nepieciešamas modernajiem mākoņpakalpojumu sniedzējiem, lai rastu jaunus risinājumus un gūtu panākumus strauji mainīgajā vidē. Mēs jau tagad saskatām ievērojamas operāciju priekšrocības, ko piedāvā serverī veiktas pārvaldības iespējas kopā ar mūsu serverim paredzētajiem automatizācijas rīkiem,” – saka Džeisons Longs (Jason Long), ‎Joyent tīkla arhitektūras un vadības daļas direktors.

  • “Es uzskatu, ka Dell ir ceļā uz kaut ko īpašu ar savu operētājsistēmu OS10. Tā nodrošina unikālu izstrādes platformu, kurā var ātri izveidot prototipus pielāgotiem risinājumiem un samazināt laiku līdz ieviešanai ražošanā. Izmantojot OS10 atvērtību un programmēšanas pielāgojamību, es varēju instalēt standarta viena izpildlaika un F# valodu paketes un ātri izstrādāt drošu IoX lietojumprogrammu vārteju. Operētājsistēmā OS10 es varēju pat kompilēt un atkļūdot, un, tā kā man ir tāds pats programmatūras komplekts, es varu to paveikt savā datorā, tādējādi palielinot darba ražīgumu. Man tas patīk!” – profesors Antonio Cisternino, Pizas universitātes IT centra direktors

Pieejamība

Dell plāno, ka OS10 bāzes modulis būs pieejams piegādei martā, un šogad tiks sākta Dell izstrādāto lietojumprogrammu moduļu beta testēšana.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…