Sākums Programmatūra eScan: „Stārtapi“ nepietiekoši rūpējas par datu drošību

eScan: „Stārtapi“ nepietiekoši rūpējas par datu drošību

2 minūtes lasīšanai

Iesācējuzņēmumu, dēvējamu arī par “stārtapiem” (angl. – “startup”), bums biznesa pasaulē nes ne tikai konkurences izaicinājumus – ik dienu dzimst tūkstošiem realizēšanas vērtu ideju – bet arī datu drošības apdraudējumu. Antivīrusu programmu „eScan” radītāji ir novērojuši, ka savu darbību uzsākošie uzņēmumi nepietiekoši rūpējas par savu datu aizsardzību, tādēļ var radīt apdraudējumu gan saviem klientiem, gan biznesa partneriem.

Saprotams, ka jaunajam uzņēmējam ir svarīgi realizēt savu ideju, radīt produktu vai pakalpojumu, tad seko centieni piesaistīt investīcijas un paplašināt klientu loku ar jebkādiem līdzekļiem. Taču, kamēr nauda vēl straumēm neplūst, nākas iztikt ar to, kas ir pieejams: darbam tiek izmantots personīgais dators un viedtālrunis, turklāt bieži vien – arī nelegālā programmatūra.

Investēt programmatūrā ir tas pats, kas investēt pakalpojumu kvalitātē. Vienmēr ir labāk lietot lētāko vai bezmaksas, taču legālo programmatūru, nevis pirātisko dārgas programmatūras versiju. Riskējot ar savu datu drošību, tiek radīts apdraudējumu gan klientiem, gan biznesa partneriem,” norāda “Baltimax” reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis, “eScan” pārstāvis Baltijas valstīs.

Kā skaidro “eScan” eksperti, mūsdienu biznesa pasaulē nākas saskarties ar daudz lielāku kiberapdraudējumu nekā agrāk. Vislielāko risku biznesa datu drošībai rada sevišķi agresīvi datorvīrusi, spiegošanas programmas un krāpnieku uzbrukumi. Neapsargātas personālās ierīces, kas tiek izmantotas biznesa lietu kārtošanai, kā arī nepietiekoša uzmanība kiberdrošības nodrošināšanai rada labvēlīgu vidi dažādu ļaunatūru uzbrukumiem.

To, ka biznesa organizācijas nepietiekoši novērtē kiberapdraudējumu nopietnību, pierāda arī apdrošināšanas brokera “Marsh” nesen publiskotā pētījuma “European 2015 Cyber Risk Survey” rezultāti: pat 79% Eiropas uzņēmumu ir tikai vispārējs priekšstats par iespējamo kiberapdraudējumu, tostarp 25% to vērtē kā nepietiekoši svarīgu.

Nav grūti iedomāties, kā cieš biznesa reputācija, ja uzņēmuma darbībai izmantotais dators tiek inficēts ar spiegošanas ļaunatūru, kas zog paroles, citu sensitīvu informāciju un to nodod krāpniekiem,” atzīst S.Romanovskis. Iesācējuzņēmumi tāpēc tiek aicināti ne tikai izmantot legālu programmatūru, bet arī veikt drošības pasākumus: izmantot antivīrusu programmu, veidot mājaslapas ar https protokolu, šifrēt sensitīvos datus, veidot datu rezerves kopijas. Tāpat ieteicams izmantot divu faktoru autentifikāciju, slēdzoties pie uzņēmējdarbībā izmantotajām interneta vietnēm, regulāri mainīt paroles.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…