Sākums IT sasniegumi, bizness Ķīnā ar dronu palīdzību meklēs zemestrīcēs pazudušos

Ķīnā ar dronu palīdzību meklēs zemestrīcēs pazudušos

2 minūtes lasīšanai

Ņemot vēra, ka Ķīna uz planētas kartes atrodas vietā, kur zemestrīces, cunami un dažādas citas dabas katastrofas nav reta parādība, valsts valdība un drošības dienesti turpmāk glābšanā varētu izmantot mūsdienu tehnoloģiju sasniegumus.
1556. gadā Ķīna piedzīvoja līdz šim postošāko zemestrīci vēsturē, kad bojā aizgāja 830 tūkstoši cilvēku. Ilgākā laika griezumā neviena cita zemestrīce nav izrādījusies tik nāvējoša. 1920. gadā Ķīna nonāca vēl vienas zemestrīces slazdos, kas dzīvību paņēma 273 tūkstošiem, bet ne tik senā pagātnē, 1976. gadā mira 232 tūkstoši iedzīvotāju.
Ņemot vērā dramatisko statistiku, jau kopš 1960. gada tika ieviestas vairākas drošības sistēmas, kā arī cilvēki tika apmācīti, kā rīkoties šādās situācijās. Ņemot vēra, ka mūsdienās tehnoloģijas attīstās milzīgos ātrumos, pēc nedaudz vairāk nekā 50 gadiem ķīnieši zemestrīcēs pazudušos cilvēkus varētu uzsākt meklēt ar dronu palīdzību.
Kā uzskata Nacionālās Zemestrīču Servisa tehnoloģiju vadītājs Šangs Hongs, droni meklēšanu varētu padarīt daudz efektīvāku un ātrāku. “Statistikas dati liecina, ka pirmo pusotru stundu pēc zemestrīces sākuma ir izdzīvojuši 90% iedzīvotāju. Pēc 24 stundām izdzīvojušo skaita procents ir samazinājies jau līdz 81%, savukārt pēc piecām dienām – atlikuši vairs tikai 7% potenciāli dzīvo cilvēku.”
Glābšana ar dronu palīdzību izskatītos apmēram šādi: pēc zemestrīces sākuma droni stundu lido konkrētā maršrutā, kura laikā katrs drons veic trīs kvadrātkilometru lielu izpēti. Tie varēs skenēt bojātas ēkas un drupu kaudzes ar infrasarkano, multispektrālo un hiperspektrālo sensoru palīdzību. Tie translēs informāciju datu centriem ar precīzu informāciju par gruvešos apraktajiem cilvēkiem, un pēc tam glābšanas dienesti varēs steigties palīgā.
Resursi: https://www.wired.com

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…