5. August, 2019

Latvijā reģistrēts ASV tirdzniecības milža ‘Amazon’ datu centrs

Amazon Web Services logo AWS

Latvijā piektdien, 2. augustā, reģistrēts tiešsaistes tirdzniecības kompānijas “Amazon SIA “ Data Services Latvia”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Data Services Latvia” pamatkapitāls ir 50 000 eiro, bet tās vienīgais īpašnieks ir jaunuzņēmumu kompānija “A100 RowInc”. Kompānijas valdē iecelts Īrijas pilsonis Martins Keisijs Malakijs (Martin Casey Malachy).

Jaundibinātās “ Data Services Latvia” juridiskā adrese ir Vīlandes ielā 6-4.

Informācija “Amazon” mājaslapā liecina, ka “ Data Services” nodrošina datu glabāšanu jeb mākoņpakalpojumus.

Jau ziņots, ka “Amazon” 2019. gada otrajā ceturksnī sasniedza 2,6 miljardus dolāru (2,3 miljardus eiro), kas ir par 4% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet mazāk nekā bija prognozējuši analītiķi.

Savukārt “Amazon” ieņēmumi šogad otrajā ceturksnī bija 63,4 miljardi ASV dolāru, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš. Tostarp 38% apgrozījuma kāpums bija platformai “ Web Services”, kas piedāvā mākoņdatošanas pakalpojumus uzņēmumiem. Kompānijas ieņēmumi no attiecīgajiem pakalpojumiem šogad otrajā ceturksnī veidoja 8,4 miljardus ASV dolāru.

1994. gadā dibinātais uzņēmums “Amazon” sākotnēji bija tiešsaistes grāmatu tirgotājs, vēlāk pievienojot arvien plašāku preču klāstu, bet tagad kompānija piedāvā arī mākoņdatošanas, straumēšanas mediju, mākslīgā intelekta pakalpojumus un pārvalda fiziskus veikalus.

Share this post on social networks

Jānis Alksnis

I am a modern technology enthusiast with many years of extensive experience in various fields of information technology, with my own vision of things.

en_GBEnglish (UK)