Sākums IT sasniegumi, bizness Prognozes 2016. gadam: datu centru nākotne ir hibrīdais zibatmiņu masīvs

Prognozes 2016. gadam: datu centru nākotne ir hibrīdais zibatmiņu masīvs

4 minūtes lasīšanai

Pēc rosīga un auglīga gada viss liecina par to, ka 2016. gadā datu centru krātuves būs pieejamas ikvienam. Hibrīdo zibatmiņu masīvu cenas samazināšanās dēļ visu veidu un lielumu uzņēmumi sāk maksimāli izmantot šo jaudīgo tehnoloģiju, un IT administratori ir spiesti to optimizēt, lai pielāgotu saviem datu centriem. Lai būtu vienu soli priekšā pārējiem un nezaudētu tempu, organizācijām ir jāizvieto elastīgi un pielāgojami risinājumi. Taču, tāpat kā pielāgosies klienti, arī IT nozarē notiks izmaiņas, kas atspoguļos hibrīdā zibatmiņu masīva pārtapšanu par nopietnu konkurentu datu centru nozarē. Tā kā 2016. gads faktiski jau ir klāt, tālāk piedāvājam mūsu vīziju par hibrīdo zibatmiņu masīvu izmantošanu datu centros ar piecām prognozēm nākamajiem divpadsmit mēnešiem.

  1. Galvenā prioritāte ir vērtība. Tuvākajā nākotnē IT izdevumi turpinās pieaugt un budžeti turpinās samazināties, spiežot IT profesionāļus meklēt labākus ieguvumus visur, kur tas iespējams. Krātuvēm viņi izmantos izdevumu samazinājumu, ko piedāvā hibrīdie zibatmiņu masīvi, kā arī krātuvju rindošanu un dinamisko krātuves nodrošināšanu, lai ilgtermiņā samazinātu kopējās īpašuma izmaksas. 2016. gadā IT profesionāļi meklēs efektīvākas datu krātuves, lai iegūtu lielāku labumu par iztērēto naudu.

  1. Galvenais attīstības virziens ir zibatmiņa. Pateicoties optimizētājām izmaksās datu rindošanas dēļ un vairākiem zibatmiņas iespēju veidiem, 2016. gadā zibatmiņas uzņēmumu datu centros kļūs arvien populārākas. Tā kā hibrīdo zibatmiņu masīvu kopējās izmaksas 2015. gadā samazinājās, klientiem tie kļūs vēl pieejamāki ar ievērojami samazinātu cenu par vienu gigabaitu. Tāpēc nākamgad to ieviesīs daudz plašāks lietotāju loks, piemēram, mazie un vidējie uzņēmumi. Arī trīslīmeņu šūnu (Triple Level Cell — TLC) tehnoloģijas ieviešana padarīs zibatmiņas vēl pievilcīgākas klientiem.

  1. Zibatmiņu konsolidācija. Tā kā hibrīdo zibatmiņu masīvu tirgus turpina augt, būs novērojama to uzņēmumu konsolidācija, kas izmanto tikai zibatmiņu masīvus. Uzņēmumus, kas izmanto tikai zibatmiņu masīvus, vai nu iegādāsies lielāku krātuvju nodrošinātāji, vai arī tie vispār būs spiesti aiziet no tirgus. Hibrīdais zibatmiņu masīvs ir jaunākais iecienītais atmiņas bloku izstrādājums, un tas šo statusu saglabās, jo piedāvā vairāk iespēju un tā cena turpina samazināties, kas hibrīdo zibatmiņu masīvu padara vēl pievilcīgāku IT profesionāļiem.

  1. Par galveno atbalstu kļūst programmdefinēta krātuve. Mūsdienās uzņēmējdarbības nozaru īpašnieku vajadzības un izstrādājumu izmantošanas veidi ir mainījušies, kas savukārt maina viņu pieeju, kā viņi iegūst IT pakalpojumus. Tādējādi IT administratori ir nemitīgi spiesti paaugstināt IT infrastruktūras elastīgumu, lai pielāgotos šīm un citām mainīgajām uzņēmējdarbības prasībām. Pretējā gadījumā viņi var konstatēt, ka noteiktu nozaru īpašnieki pārņem IT budžetu vadību un pieņem lēmumus, kas darbojas paralēli oficiālajiem IT organizācijas lēmumiem. Nākamgad krātuvju nodrošinātāji turpinās pievienot jaunas risinājumu iespējas un nodrošinās jaunus arhitektūras un izvietošanas modeļus, kuru uzmanības centrā būs programmdefinēta krātuve, kas tiks izmantota kā pamats nākamās paaudzes krātuvju sistēmu izstrādei. 2016. gadā šīs organizācijas turpinās apvienot tradicionālo pieeju un jauno pieeju attiecībā uz datu krātuvēm.

  1. Saplūšanas virzītājspēks. Apvienotās sistēmas ir izmainījušas cilvēku attieksmi pret tehnoloģijām. Pēdējo pāris gadu laikā IT budžeti ir turpinājuši samazināties, spiežot IT administratorus meklēt izmaksu samazināšanas iespējas. Viņi ir sākuši pievērst uzmanību apvienotajām sistēmām, un 2016. gadā datu centros tās kļūs par pilntiesīgu realitāti. Apvienotajām sistēmām sākumā pievērsa uzmanību agrīnie lietotāji, un tagad tās sāks izmantot plašas masas. Nākamgad vēl vairāk pārdevēju un klientu veiks ieguldījumus, palielinot vispārējo datu centru tirgus izaugsmi.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…