Sākums arhivs Sākusies kārtējā akcija par komentāru tīrību internetā.

Sākusies kārtējā akcija par komentāru tīrību internetā.

3 minūtes lasīšanai
www

Pirms kāda laika saņēmu informāciju par DraugiemLv jauno projektu DiskusijāmLv, kurš piedāvā bezmaksas komentāru sistēmu ko pievienot savai mājas lapai. Tik tālu būtu viss skaisti. Dažādi filtri un autorizācijas sistēmas. Taču nav iespējas importēt jau esošos komentārus, kā arī nemanīju iespēju izeksportēt sistēmā esošos komenetārus. Šodien atkal TVnet raksts par to, ka internetā Jūs neesat anaonīmi. Ja sarakstīsies nejaucības, tad atnāks ļaunais onkulis un sados jums pa sēžamvietu.

Kas gan var zināt, no kurienes ir anonīmā komentāra autors, ko viņš vēl dara internetā utt.? Bet izrādās, kapar komentētājiem daudzos gadījumos var iegūt diezgan plašu informāciju.Internetā ir pietiekoši daudz resursu, kuros ikviens var pārbaudīt, cik daudz par viņu var noskaidrot dažās sekundēs, ja vien cilvēks iepriekš neparūpējas par savu anonimitāti IP līmenī.

Un man šķita, ka to mūsdienās jau sen visi zina. Un tie, kas nezina – paši vainīgi. Ātri dabūs pa dibenu un miers būs kādu laiku.

apmeklējot kādu mājas lapu, tiek fiksēta apmeklētāja IP adrese, kas parasti diezgan precīzi norāda uz vietu, no kuras esat pieslēgušies internetam. Šī vieta, protams, nebūs komentētāja dators, bet gan internet pakalpojuma sniedzēja rīcībā esošā IP adrese. Bet pēc tiesībsargājošās iestādes pieprasījuma tādā veidā var tikt arī līdz konkrētas IP adreses lietotājam. Jebkura mājas lapa, ko jūs apmeklējat, saņem informāciju no jūsu pārlūkprogrammas, kas, nosūtot pieprasījumu uz web serveri, nosūta arī dažāda veida informāciju, kas satur gan jūsu IP adresi, gan dažādu tehniska rakstura datus, piemēram, par pašu pārlūkprogrammu. Šāda informācija ir vajadzīga, lai, piemēram, pēc tām varētu atpazīt apmeklētājus, kas veic lapā neatļautās darbības un bloķēt tiem pieeju web resursam. Interneta lietpratēji šos filtrus apiet ļoti viegli, tomēr standarta lietotājs var saskarties ar zināmām grūtībām un nākošreiz jau nepieļaut pārkāpumus jeb rupjības komentāros.Runājot par IP adresēm, Gurmans pastāstīja, ka dati par IP adresēm ir pieejami RIPE, kas nosaka kuram IPS pieder tā vai cita IP adrese. Precīzāk par konkrētas IP adreses īpašnieku informācija glabājas pie IPS, kam pēc likumdošanas šī informācija ir jāglabā vismaz 18 mēneši. Šai sensitīvai informācijai no IPS puses ir nodrošināta ierobežotā piekļuve un IPS to izsniedz pēc tiesībsargājošo iestāžu pieprasījuma, kas ir noformēts atbilstoši likumam.Privātās struktūras nav tiesīgas pieprasīt informāciju par IP adresēm. Privātpersonām jāgriežas tiesībsargājošās iestādēs, kas pieņem attiecīgu lēmumu. Bet ir jāņem vērā, ka pavisam nesen ir pieņemti jaunie tiesību akti, kas dod tiesības pieprasīt informāciju par IP adresēm arī CERT.LV komandai, kas cīnās pret kiberuzbrukumiem un citām nelegālām darbībām internetā.

Vārdu sakot, tas ir raksts pirmajai klasei, lai zīmējot nejaucības, neraksta zem tām savu vārdu, bet laikam jau pasūtījums pēc tā visa ir. Laikam jau lielajiem portāliem ir apnikušas komentāru gūzmas pēc konkrētiem rakstiem. Agrāk tas bija izteikti novērojams Apollo kādu rakstu uzrakstīja Latvijā zināmais trimdas latvietis un žurnālists Kārlis Streips. Un komentāri, lielāko tiesu, bija nevis par raksta tematu, bet žurnālista dzīvesveidu. Un komentāri radās aritmētiskajā progresijā kā sēnes pēc lietus

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…