Sākums Mobilās aplikācijas 5 aplikācijas, kas noderēs skolēniem un studentiem, uzsākot jauno mācību gadu

5 aplikācijas, kas noderēs skolēniem un studentiem, uzsākot jauno mācību gadu

5 minūtes lasīšanai

Mobilais ir kļuvis par uzticamu sabiedroto katram jaunietim, kas mācās skolā vai universitātē. Kvalitatīvas fotokameras palīdz tvert dzīves svarīgākos mirkļus,  dažādas padara ikdienu vienkāršāku un interesantāku, kā arī ļauj mācīties un gūt vērtīgu pieredzi. Līdz ar jaunā mācību gada iesākšanos, eksperti dalās ar 5  aplikācijām, kas, atsākot skolas gaitas, atvieglos ikdienu, kā arī palīdzēs apgūt ko jaunu.


„Soma” – grāmatas vairs nekad netiks aizmirstas mājās
Aplikācija „Soma” ir izglītības uzņēmuma „Lielvārds” radīta aplikācija, kas ļauj lietot uzņēmuma un partneru radīto mācību saturu digitāli 1. – 12. klases skolēniem. Aplikācijas veidotāji ir parūpējušies, lai skolēnam vairs nekad negadās aizmirst mācību grāmatas mājās, kā arī atbrīvo no pienākuma skolas somā nēsāt līdzi smagos mācību materiālus. Tagad katram skolēnam ir iespējams piekļūt mācību materiāliem tiešsaistē tādos priekšmetos kā latviešu valodā, matemātikā, bioloģijā, ģeogrāfijā, fizikā un ķīmijā. Aplikācijā ir pieejami arī interaktīvi video par mācību vielu, kas atvieglo apguves procesu un padara to daudzveidīgāku un aizraujošāku.
 
„Photomath“ – palīgs matemātikā
Aplikācija ir īsts palīgs skolēnam – tā nodrošina detalizētu risinājumu jebkuram matemātikas uzdevumam, atliek to vien nofotografēt un ievietot tiešsaistē. Aplikācijas algoritmi spēj saprast un atrisināt pat tās matemātikas problēmas, kas ir rakstītas ar roku.  Lai gan šī varētu šķist kā ideāla aplikācija slinkam studentam, kas negrib pats pildīt mājasdarbus, tā nebūt nav. „Photomath” līdz ar uzdevuma risinājumu piedāvā detalizētu izklāstu tam, kā uzdevums ir ticis atrisināts, kas palīdz mācīties un nākamajā reizē neapjukt un līdzīgu uzdevumu izpildīt pašam. Aplikācija ir kā kabatā ieliekams padomdevējs, kas palīdz atrisināt sarežģītus un vēl neapgūtus matemātikas uzdevumus.
 
„Flashcards” – palīdzēs apgūt jebkuru mācību vielu
Aplikācija ir noderīga tiem, kam nepieciešams iegaumēt lielu informācijas apjomu īsā laika periodā. „Flashcards” ir īpaši noderīga skolēniem un studentiem, kuriem nepieciešams iegaumēt dažādus terminus eksaktajās zinātnēs vai dabaszinātnēs, kā arī  tiem, kas apgūst svešvalodas. Lietotājam ir iespēja izveidot savas kartiņas ar attēliem un paskaidrojumiem, kas ļaus sagatavoties konkrētajam pārbaudes darbam ātrākā un arī aizraujošākā veidā.
 
„Duolingo“ – vienkāršs veids, kā iemācīties jaunu valodu
Aplikācija aicina apgūt jaunu valodu, izmantojot spēles elementus. „Duolingo” izaicina lietotāju ar testa veida jautājumu palīdzību, par katru pareizo atbildi piešķirot punktus. Tas ļauj iegūt arvien sarežģītāku valodas apguves līmeni, tādējādi ļaujot sekot līdzi valodas apguves procesam. Aplikācijas lietotājam ir iespēja salīdzināt savu un citu lietotāju progresu, tādējādi piešķirot valodas apguvei arī nelielu sacensību garu. „Duolingo” ir lielisks veids kā bez maksas apgūt kādu no 15 pasaulē populārākajām valodām, vai paplašināt jau esošās valodu zināšanas.
 
„Coursera”– interešu izglītība
Visbiežāk skolēnus un studentus interesē ne vien skolā vai universitātē pasniegtā viela, bet arī kāda specifiska nozare vai temats. „Coursera” tiešsaistes kursi ir lieliska iespēja attālināti noklausīties lekciju kursu par interesējošu tematu. Lekcijas pasniedz prestižo Oksfordas, Stenfordas un citu pasaulē atzītāko universitātāšu pasniedzēji. Aplikācija piedāvā iespēju apgūt izvēlēto kursu pilnībā, iesnedzot gan dažādus mājasdarbus un izpētes darbus, kā arī kārtojot eksāmenus. „Coursera” ir lieliska iespēja paralēli pamata mācībām vai studijām apgūt vēl kādu nozari, kas noteikti noderēs tālākajā nākotnē un padarīs studentu konkurējošāku darba tirgū.
 
Kas būtu jāatceras lietojot aplikācijas?
Huawei dati liecina, ka mobilā talruņa lietotājs izmanto ēji 15 aplikācijas un to skaits arvien turpina pieaugt. Tādēļ ir īpaši būtiski izvēlēties tālruni ar jaudīgu centrālo procesoru (CPU) un operatīvo atmiņu (RAM), kas spēs sekot līdzi arvien pieaugošajām telefonu lietotāju vajadzībām.
Huawei eksperti norāda: „Ikdienā visbiežāk lietojam vairākas aplikācijas vienlaicīgi, bieži vien pārslēdzoties no vienas uz otru, tāpēc lielākā slodze ir uz tālruņa centrālo procesoru un operatīvo atmiņu. Izvēloties telefonu, uzmanība jāpievērš centrālā procesora jaudai un lielumam. Procesora jauda tiek norādīta hercos un kodolu daudzumā, jo lielāka ir procesora takta frekvence un lielāks kodolu skaits, jo attiecīgi vairāk iespēju veikt dažādas darbības vienlaicīgi. Līdzīgi arī ir ar operatīvo atmiņu – jo lielāka , jo vienmērīgāka būs telefona lietošana”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Mobilās aplikācijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Bite Latvija šonakt veiks tīkla modernizācijas darbus, iespējami traucējumi

“bite latvija” turpina attīstīt nākamās paaudzes 5g tīklu, kā ietvaros naktī no 19. uz 20.…