Sākums Jaunumi Sociālie tīkli kā zaļā gaisma zaglim

Sociālie tīkli kā zaļā gaisma zaglim

2 minūtes lasīšanai
famous social media icons scaled

If Apdrošināšana veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 57% no visiem Latvijas sociālo tīklu lietotājiem publicē savu ceļojumu fotogrāfijas. 40% bildes sociālajos tīklos publicē vēl pirms atgriešanās mājās, tā par savu prombūtni, iespējams, informējot arī mājokļu zagļus. 

Ja sociālajos tīklos nav uzstādīta privātuma aizsardzība, informācijai par jūsu ikdienu var sekot līdzi ikviens, tai skaitā arī iespējamie zagļi. Jāuzmanās arī no nepazīstamu cilvēku uzaicinājumiem draudzēties, jo, kā zināms, aiz profila bildes var slēpties jebkurš .

Ja ir vēlme par ceļojumu draugiem pastāstīt, fotogrāfijas labāk publicēt pēc atgriešanās mājās. Aptauja parādīja, ka vispiesardzīgākie šajā ziņā ir pēc 55 gadu vecuma. 72% no vecāka gadagājuma cilvēki, kuri publicē savu ceļojumu fotogrāfijas sociālajos tīklos, to dara pēc atgriešanās mājās. Diemžēl aptaujas dati liecina, ka kopumā 15% no visiem sociālo tīklu ceļojumu ierakstiem tiek publicēti vēl pirms ceļojums ir uzsākts.

Sociālajos tīklos neuzmanīgākie – jaunieši

Visbiežāk sociālajos tīklos ceļojumu foto publicē jaunieši no 18 līdz 24 gadu vecumam. Turklāt katrs ceturtais jaunietis sociālajos tīklos informāciju par ceļojuma plāniem publicē vēl pirms tā sākšanās. Tikai 21% no jauniešiem minēja, ka sociālajos tīklos foto par saviem ceļojumiem nepublicē.

Kā internetā nepateikt zaglim “Nāc un apzodz mani”

Nevajadzētu aizrauties ar mājokļa iedzīves, kā arī dārgu elektroierīču vai ekskluzīvu zīmolu preču foto publicēšanu sociālajos tīklos. Jāuzmanās arī no personīgas informācijas publicēšanas interešu grupās. Grupas šķiet slēgta, privāta vide, bet patiesībā šos ierakstus redz simtiem, nereti tūkstošiem pilnīgi sveši grupas biedri.

Arī ieraksts sociālajos tīklos, ka šobrīd atrodies festivālā, sporta zālē vai restorānā, ir zīme, ka neesi mājās.

Īpaši uzmanīgam jābūt, pārdodot automašīnu sludinājumu portālos. Detalizēti neaprakstiet automašīnā uzstādītās pretaizdzīšanas sistēmas un tās nefotografējiet. Automašīnu nevajadzētu izrādīt blakus savām mājām, kā arī pirmajā tikšanās reizē ar potenciālo pircēju uzreiz nav jārāda, kur automašīnā uzstādītas drošības iekārtas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…