Sākums arhivs Neliels starpbloku(interconnect) kabeļu salīdzinājums

Neliels starpbloku(interconnect) kabeļu salīdzinājums

6 minūtes lasīšanai
interconnect cable

Katra topoša vai esoša „audiofīla” sapnis ir iegūt iespējami augstāku savas skanējuma kvalitāti, maksimāli pietuvinot to oriģinālam, un līdz ar to meklēt arvien jaunas iespējas, kā to panākt, testējot un atlasot komponentus ar labāko sniegumu. Mūsu testa audio sastāv no vairāk kā viena komponenta, un tas nozīmē, ka katrs no tiem jāizvēlas ar īpašu rūpību, lai iegūtu vēlamo rezultātu. Šoreiz centīsimies izprast un novērtēt starpbloku, lineārā signāla kabeli, kura pienākums ir nodrošināt audio materiāla kvalitatīvu pievadi pastiprinātājam no skaņas avota. Pieņemot, ka šis ir audio signāla „ceļa” sākums, tad attiecīgajam posmam jāvelta pietiekami liela uzmanība! Pazaudējot daļu signāla kvalitātes pašā sākumā, to nebūs iespējams kompensēt ar pastiprinātāja vai akustikas palīdzību. Jāpiebilst, ka, izvēloties starpbloku kabeļus, jāievēro tehnikas klasi! Nav nozīmes zemas klases tehnikai lietot ļoti dārgu kabeli, kā arī otrādi. Šeit labāk ievērot mērenību. Pirmajā gadījumā skanējuma kvalitātes uzlabojums neattaisnos iztērētos līdzekļus, bet otrajā, augstas klases tehnikai izmantojot zemas kvalitātes savienotājus, tā neatklās visu savu potenciā, kā to bija paredzējis izstrādātājs, un nesniegs jums maksimālo baudījumu.

Mūsu tehnikas “arsenāls”:
Tīkla filtrs – Isotek Gemini (270 LVL)
Kvalitatīvi Furutech strāvas kabeļi(par kuriem kādā no nākošajiem rakstiem)
DVD/CD/SACD atskaņotājs NAD T585 (620 LVL )
Pastiprinātājs Xindak XA6200 (630 LVL )
AV resīvers NAD 754 (600 LVL)
Akustika DALI Ikon 6 ( 750 LVL)
Akustiskie kabeļi QED(ējā līmeņa) 37 LVL

Testēšanu veicām mājas apstākļos 15m2 telpā ar daļēju skaņas izolāciju. Lai vērtējums būtu pietiekami korekts, noklausīšanos veicām divatā. Par audio materiālu izmantojām augstas kvalitātes oriģinālos CD un SACD diskus. Testa laikā mums nebija ne par kabeļu izcelsmi, ne cenu(vērtējuma objektivitātei). Skaņas pastiprināšanai galvenokārt lietojām integrālo pastiprinātāju Xindak XA6200, jo salīdzinājumā ar NAD resīveri tas atšķīrās ar daudz atvērtāku un informatīvāku skanējumu, līdz ar to precīzāk atainojot starpbloku kabeļu īpašības.

Izmantotais audio materiāls:
BEST AUDIOPHILES VOICES IV (SACD)
McINTOSH REFERENCE DISC (SACD)
FIM AUDIPHILE REFERENCE IV (SACD)
20TH ANNIVERSARY – CHESKY RECORDS (CD)
BURMESTER 2 (CD)

Par pašiem kabeļiem:
Topot šim rakstam, esam ieguvuši kabeļu specifikāciju. Informēšu arī nedaudz par to. Kabeļu noklausīšanās secību centāmies izvēlēties, sākot no lētākā līdz dārgākajam. Kā jau minēju, testa laikā mūsu rīcībā nebija nekādas informācijas par cenu un ražotāju, un līdz ar to centāmies, vizuāli vērtējot, izvēlēties mūsu testa “dalībniekus”. Ausis ikdienā pieradušas pie starpbloku kabeļa QED Qunex2(vidējā veikala cena 37 LVL).
———————————————————————————–
Kā pirmais testa dalībnieks mūsu rokās nokļuva apsudrabots, Ķīnas izcelsmes (12LVL 0.5m pāris), 75 omu (lietojams arī kā digitālais) ar vienkāršiem RCA konektoriem. Ja būtu jādalās pirmajos iespaidos, tad, atklāti sakot, tādu vienkārši nebija! Neņemot vērā vizuāli kvalitatīvo kabeļa izpildījumu, kurš pēc izskata varētu maksāt ap 15 LVL ,kas noteikti ir arī ražotāja marketinga triks, skanējums ļoti līdzinās jebkurā datortehnikas veikalā nopērkama RCA vada par 1.5 LVL skanējumam, un runāt šeit par kādām niansēm un smalkumu būtu lieki. Nomainot dažus skaņdarbus, apstiprinājās aizdomas par vispārēju kabeļa nespēju sniegt muzikālo baudījumu, izpildījumam kļūstot lēnam un neemocionālam, vairāk atgādinot MP3 failu skanējumu.

Vērtējums *
———————————————————————————-
Otrais (Neotech NA-012095, apzeltīti RCA konektori ar teflona izolatoru(50LVL 0.5m pāris)) jau izraisīja lielāku interesi. Pirmās notis, salīdzinājumā ar pirmo dalībnieku, izklausījās daudzsološi! Skanējums ļoti atvērts un detalizēts, bez kādām noguruma pazīmēm. Šis mūsu testa dalībnieks bija daudz interesantāks un prasīja vairāk laika, lai atklātu tā patieso būtību. No labajām īpašībām vēlos izcelt atvērto un gaišo skanējumu. Ilgāk klausoties secinājām, ka attiecīgais kabelis pārāk cenšas izcelt augstās frekvences, brīžiem padarot tās pārāk asas un uzmācīgas, un nedaudz sausas. Īpaši tas bija pamanāms pūšamo instrumentu skanējumā, kur skaņa vietām kļuva pat griezīga. Pamanīju arī vienu negatīvu iezīmi, kura radīja iespaidu, ka nedaudz rezonē akustikas korpus(kastes pieskaņa), iezīme, kas netika novērota pārējiem kabeļiem. Šis kabelis varētu būt kompromiss sistēmā ar atturīgu skanējumu, piedot tai nedaudz dzīvīguma un atklātības.

Vērtējums ***
——————————————————————————–
Par trešo kabeli(Neotech NA-011085(33LVL 0.5m pāris), kvalitatīvi RCA konektori ar teflona izolatoru) varu teikt, ka tas ir mūsu favorīts, kaut gan starpība nebija tik liela kā starp pirmo un otro testa “dalībnieku”. Instrumenti skanēja precīzi un sabalansēti, kā arī nebija jūtamas iezīmes, kas akcentētu kādu skaņas diapazona daļu. Saklausījām līdzību ar pašu lietoto Qed Qunex2, kaut gan par vienādiem tos nenosaukt. Šo kabeli raksturot ir visgrūtāk, jo skanējumam tas nedod kādu īpaši izteiktu savu nokrāsu, un īsumā varu teikt, ka tas ir neitrāls un precīzs savā izpildījumā. Vēlos atzīmēt diska FIM AUDIOPHILE REFERENCE IV kompozīcijas Canon in D ”Pachelbel”, kā arī Sometimes I Feel Like a Moherless Child ”Spiritual”, ar kura palīdzību centāmies izjust izpildījuma smalkākās nianses, un šis kabelis tās spēja atklāt vislabāk.

Vērtējums *****
———————————————————————————-
Nobeigumā vēlos pateikt to, ka, šādā veidā klausoties un mainot sistēmas komponentus, var piemeklēt sev vēlamo no jebkuras kategorijas, vai tā būtu akustika, atskaņotājs vai pat strāvas kabelis.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…