7. jūlijs, 2017

"Volvo" 2019. gadā pārtrauks tikai ar degvielas dzinējiem aprīkotu automašīnu ražošanu

Zviedrijas autobūves  Cars” trešdien paziņoja par plāniem 2019.gadā pakāpeniski pārtraukt tikai ar benzīna vai dīzeļdzinējiem aprīkotu automašīnu ražošanu, turpmāk jaunos modeļus paredzot ar elektriskajiem vai hibrīda dzinējiem.
Volvo Cars”, kas pieder Ķīnas autoražotājam “Zhejiang Geely Holding Group”, norāda, ka laika periodā no 2019.gada līdz 2021.gadam plāno tirgū laist piecus pilnībā elektrisku automašīnu modeļus, no kuriem trīs būs ar paša zīmolu, bet divi ar “Polestar” zīmolu.
Tāpat tirgū plānots laist vairākus modeļus ar hibrīddzinējiem.
Uzņēmums turpinās ražot esošus ar benzīna vai dīzeļdzinējiem aprīkotus modeļus, kas tirgū laisti līdz 2019.gadam, taču tie pakāpeniski tiks nomainīti ar hibrīda vai pilnībā elektriskiem automobiļiem.
Maijā vācu laikrakstā “Frankfurter Allgemeine Zeitung” publicētā intervijā “Volvo Cars” Hokans Sāmuelsons sacīja, ka viņš nevēlas attīstīt jaunas paaudzes dīzeļdzinējus, ņemot vērā bargāku regulu izraisītās augstās izmaksas.
Kompānija līdz 2025.gadam plāno pārdot vienu miljonu elektrisko automobiļu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.