18. maijs, 2017

1/3 ģimenes auto lietotāju svarīga degvielas ekonomija un ietilpība

34,7% ģimenes auto lietotāju atzīst, ka būtiskākais, ko viņi novērtē automašīnā, ir degvielas ekonomija, savukārt 33,7% novērtē lielāku ietilpību, liecina Volkswagen komerctransporta veiktā aptauja. Nedaudz mazāk – 22,8% atzīst, ka, vērtējot ģimenes auto, galvenais ir drošība.

Tuvojoties vasarai un atvaļinājumu laikam, kad ģimenes nereti dodas tuvākos un tālākos izbraucienos ar auto, tika veikta aptauja, lai noskaidrotu, kādi kritēriji ir būtiski ģimenes auto lietotājiem, un ko viņi vēlētos uzlabot automašīnās, lai izbraucieni būtu vēl patīkamāki.

59,4% respondentu atzina, ka visbiežāk auto nav pietiekami ietilpīgs, un nepietiek vietas visām mantām, kas jāņem līdzi – ratiņi, bērnu sēdeklīši u.tml.

Volkswagen komerctransporta zīmola Baltijas valstīs Māris Zoltners uzsver: “Kā 4 bērnu tēvs varu ar pārliecību teikt, ka aug, turklāt ļoti ātri, bet auto neaug, līdz ar to jau pie auto iegādes ir savlaicīgi jādomā par to, kādas funkcijas pildīs auto, un, ka dodoties ceļojumā ar lielākiem un mazākiem bērniem, svarīga ir gan auto ietilpība, gan bērnu labsajūta, ko ietekmē daudzi faktori. Auto ietilpība, protams, ir svarīgākā lieta, bet praktiskums ir vēl svarīgāks, piemēram, sānu slīddurvis ir kārtīga ģimenes auto must have. Otrs svarīgs kritērijs ir telpas plašums un svaiga gaisa cirkulācija – obligāti jābūt augstiem griestiem un siltā/aukstā gaisa padevei uz aizmugurējām sēdekļu rindām. Vēl esmu ievērojis, ka, pārvietojoties ar ģimeni automobili, kuram ir ierobežota redzamība, sēžot aizmugures rindā (pārsvarā sportiskās kupejās un mazizmēra SUV), ātri nogurst, paliek niķīgi, un viņiem biežāk paliek slikta dūša. No pieredzes varu teikt, ka ļoti interesanta ceļošana ir ar busiņiem, kuriem var izvilkt pilna izmēra gultu, piemēram, Multivan to dievina, un tas ir arī ļoti praktiski.”

Taujāti par to, kas pamudina izvēlēties tieši auto, lai ceļotu kopā ar bērniem, pārliecinošs vairākums – 87,1% respondentu – uzsver, ka, ceļojot ar auto, var brīvi izvēlēties brauciena maršrutu, kā arī apstāšanās vietas un laikus, jo bērniem nereti ir grūti ilgstoši nosēdēt bērnu sēdeklītī. Atbildot uz jautājumu par bērnu drošību ģimenes automašīnās, pārliecinošs vairākums – 73,3% respondentu norādīja, ka pats būtiskākais ir tas, lai vienmēr būtu piesprādzējušies. Otrs svarīgākais aspekts bērnu drošībai automašīnā ir iespēja ierobežot logu un durvju atvēršanu brauciena laikā – tā atzīst 15,8% ģimenes auto lietotāju.

Lielākā daļa aptaujāto – 52,5% atzina, ka kopā ar bērniem visbiežāk dodas vienas dienas braucienos pa Latviju, vairāku dienu braucienos Latvijas robežās dodas 22,8% respondentu, savukārt vairāku dienu braucienos ārpus Latvijas – 24,5% aptaujāto.

Gandrīz puse respondentu – 49,5% atzīst, ka ceļojumu laikā nav nakšņojoši automašīnās, savukārt 32,7% aptaujāto atbildējuši, ka mēdz nakšņot automašīnās, taču tikai tajos gadījumos, kad ceļo bez bērniem.

interneta vidē ilga no 15. aprīļa līdz 13. maijam, tajā piedalījās 412 respondenti, vidējais respondentu vecums – 32 gadi. Visiem aptaujātajiem ir bērni – lielākajai daļai (54%) ir divi bērni, 23% – trīs bērni, vecumā no septiņiem mēnešiem līdz 17 gadiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda