25. aprīlis, 2017

Martā "Toyota" pārdošanas apmēri Latvijā pieaug par 41%

Latvijā šogad martā, salīdzinot ar pagājuša gada martu, zīmola “Toyota” pārdošanas apmēri pieauguši par 41%, pārdodot 271 jaunu “Toyota” auto, pavēstīja “Toyota” un “Lexus” autorizētā tirgotāja Latvijā AS “Wess” izpilddirektors Aleksejs Radionovs.
Viņš arī informēja, ka Baltijas valstīs kopā martā pārdoti 1058 jauni “Toyota” automobiļi, kas ir par 35% jeb 275 automobiļiem vairāk nekā pērn martā. “Toyota” tirgus daļa Baltijā kopumā sasniedz 15,6% no kopējā jaunu tirgus.
“Šobrīd nozarē ir vērojama stabila augšupejoša tendence. Līdz ar pieprasījuma pieaugumu Latvijā par 5,4% palielinājusies “Toyota” zīmola tirgus daļa, sasniedzot 16,6% no kopējā tirgus,” piebilda Radionovs.
Baltijā populārākie “Toyota” modeļi martā bija “ Auris” un “Toyota Corolla”, kā arī C segmenta “Toyota” automobiļi, kurā viens no populārākajiem auto modeļiem ir pērn prezentētais “Toyota C-HR”. Latvijā pieprasītāko “Toyota” auto modeļu priekšgalā ir “Toyota RAV4” un “Toyota Yaris”, kā arī “Toyota Auris” un “Toyota Corolla”.
Radionovs arī atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā aug pieprasījums pēc hibrīdauto modeļiem. Pērn pieprasījumu pēc hibrīdiem veicināja “ RAV4” modeļa ieviešana tirgū ar hibrīdtehnoloģiju, kā arī jaunais “Toyota C-HR” modelis. Latvijā “Wess” pārdod septiņus dažādus “Toyota” hibrīdmodeļus: “Yaris”, “Auris/Auris Touring Sport”, “RAV4”, “Prius”, “Prius Plug-In”, “Prius+” un “Toyota C-HR”. Populārākie “Toyota” hibrīdmodeļi ir “RAV4 Hybrid”, “Yaris Hybrid” un “Auris Hybrid” – apmēram 30% no šiem modeļiem iegādāti ar hibrīdpiedziņu.
Autotirgotājs “Wess” pārvalda trīs autocentrus. “Wess” apgrozījums 2015.gadā bija 33,541 miljons eiro, bet peļņa – 458 715 eiro. “Wess” dibināta 1992.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 213 430 eiro.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda