Sākums Foto/Video/Audio BITE iesaka, kā “nomedīt” labākos aviobiļešu cenu piedāvājumus

BITE iesaka, kā “nomedīt” labākos aviobiļešu cenu piedāvājumus

5 minūtes lasīšanai

Lielākā daļa ceļojumu sākas brīdī, kad tiek rezervētas aviobiļetes lidojumam uz izvēlēto galamērķi. Taču daudzu ceļotāju prātus nereti nodarbina jautājums, kad aviobiļetes pirkt ir izdevīgāk – pusgadu iepriekš vai pēdējā brīdī. Mobilo sakaru operators BITE atklāj, kad un kā atrast izdevīgākos aviobiļešu cenu piedāvājumus.
Izrādās, visbiežāk par aviobiļetēm sanāk pārmaksāt tad, ja tās rezervē daudz par agru vai pēdējā brīdī. Bet optimālais laiks biļešu rezervēšanai ir 50 līdz 100 vai vidēji 57 dienas pirms plānotā ceļojuma, jo tad ir pieejami cenas ziņā izdevīgākie piedāvājumi, liecina starptautiskās tūrisma kompānijas “Expedia” veiktā pētījuma dati. Kā nepalaist garām izdevīgāko piedāvājumu?
BITES tehnoloģiju eksperti iesaka izmantot bezmaksas mobilās aplikācijas (paredzētas gan “iOS”, gan arī “Android” ierīcēm), kas automātiski meklē un salīdzina izdevīgākos aviobiļešu piedāvājumus, kā arī ļauj ērti rezervēt biļetes izvēlētajiem lidojumiem bez starpnieku iesaistes, t.i., konkrētās aviosabiedrības interneta mājas lapā. Lietotājam tikai jānorāda, no kurienes un uz kurieni plānots lidojums, kā arī vēlamais izlidošanas un atgriešanās laiks.
“Neatkarīgi no tā, kad tiek rezervēts lidojums – krietnu laiku vai īsi pirms ceļojuma, mums allaž šķiet, ka labākais cenas piedāvājums tirgū parādās brīdī, kad savas aviobiļetes jau esam iegādājušies. Lai izvairītos no šādām situācijām, ir vērts sekot līdzi aktuālajiem aviobiļešu cenu piedāvājumiem, izmantojot īpaši šim mērķim izstrādātas mobilās aplikācijas.  Zinātāji lēš, ka ar to starpniecību aviobiļetes var iegādāties līdz pat 90% lētāk. Turklāt, kā iziet no ceļojumu vietnes “Kiwi” pērn veiktā pētījuma datiem, vislētākos starptautiskos lidojumus nodrošina Indijas aviosabiedrības – 100km lidojums izmaksā vidēji 2,79 eiro. Latvija šajā lētāko lidojumu topā ierindojusies 35.vietā – 100km lidojums izmaksā vidēji 12 eiro,” norāda BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Karīna Javtušenko.
Viena no pasaulē populārākajām bezmaksas mobilajām aplikācijām, kas guvusi atzinību arī britu laikraksta “The Telegraph” žurnālistu vērtējumā, ir “Skyscanner”, kas pieejama 30 pasaules valodās un kuru ik mēnesi izmanto vairāk nekā 60 miljoni lietotāju. Tā palīdz atrast, salīdzināt un rezervēt ne vien lētākos lidojumus no vairāk nekā 1 200 aviosabiedrību piedāvājuma nedēļas, mēneša un pat gada griezumā, bet arī izdevīgākos viesnīcu, hosteļu un īres apartamentu, kā arī īres auto piedāvājumus jebkurā vietā pasaulē.
Tiek nodrošināta iespēja saņemt arī īpašus paziņojumus, kad kāda no aviosabiedrībām lietotāja izvēlētajā maršrutā samazina aviobiļešu cenas. Ne velti ASV ziņu portāla “USA Today” žurnālisti, raksturojot šo mobilo aplikāciju, ir norādījuši, ka, ja ir vēlēšanās atrast patiešām izdevīgāko aviobiļešu cenu piedāvājumu nokļūšanai no punkta A uz punktu B, “Skyscanner” ir labākā izvēle.
“Kiwi” – pārskatāma un ērti lietojama mobilā aplikācija, kas nodrošina lētāko aviobiļešu meklēšanu vairāk nekā 700 pasaules aviosabiedrību piedāvājumos un, līdzīgi kā “Skyscanner”, sūta paziņojumus par aviobiļešu cenu samazinājumiem izvēlētajā lidojuma maršrutā. Atšķirībā no citiem līdzīgiem risinājumiem, šī lietotne, veidojot kombinēto lidojumu maršrutus, ņem vērā visus konkrētajā brīdī pieejamos avioreisus – arī no tādām aviosabiedrībām, kuras savā starpā nesadarbojas, kas ļauj iegūt patiesi izdevīgus cenu piedāvājumus. Tāpat tiek nodrošināts informatīvais atbalsts – lietotājs saņem brīdinājumus, ja lidmašīna kavējas, lidojums tiks atcelts vai pārcelts, kā arī viņam nepieciešamības gadījumā tiek piemeklēti alternatīvi lidojumu maršruti.
Šīs lietotnes izstrādātāji aprēķinājuši, ka, “Kiwi” sistēma, meklējot izdevīgākos lidojumus, ik stundu apstrādā vairāk nekā 18 miljardus avioreisu kombināciju, kā arī ļauj saviem lietotājiem ietaupīt vidēji 28% no katras iegādātās aviobiļetes cenas.
Mobilā aplikācija “Momondo” piedāvā plašu informāciju ne vien par lētākajiem, bet arī tuvākajiem lidojumiem. Izdevīgākos aviobiļešu piedāvājumus var atlasīt pēc dažādiem kritērijiem – biļetes tips, aviosabiedrība, izlidošanas vai ielidošanas laiks u.c. Taču īpašu atzinību lietotāju vidū iemantojis interaktīvais kalendārs, kurā tiek atspoguļotas vidējās aviobiļešu cenas – uzklikšķinot uz izvēlētā datuma, lietotājs var ērti apskatīt visus konkrētās dienas piedāvājumus, sākot ar lētāko, un izvēlēties to, kurš viņu uzrunā visvairāk.
Izpētīts, ka salīdzinoši visbiežāk šīs mobilās aplikācijas lietotāji kā izlidošanas sākuma punktu atzīmē ASV. Populārākie šo lidojumu galamērķi ir Ņujorka, Parīze un Londona.
Tāpat “Momondo” nodrošina viesnīcu meklēšanas iespējas, turklāt naktsmītni var atlasīt pēc vairākiem kritērijiem – lētākais piedāvājums, tuvākā vai populārākā viesnīca, labākās atsauksmes u.tml. Izstrādātāji apgalvo, ka šajā lietotnē vienmēr ir pieejama informācija par izdevīgākajiem viesnīcu piedāvājumiem visā pasaulē, tāpēc, ja lietotājam 24 stundu laikā no naktsmītnes rezervēšanas brīža “Momondo” sistēmā izdodas atrast konkrētajā pilsētā vēl lētāku naktsmītni, viņam tiek atmaksāta cenas starpība.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Foto/Video/Audio
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…