23. jūlijs, 2020

“Apturi Covid” lietotnē fiksēts pirmais kontakts ar saslimušo

apturi covid

Šonedēļ bijis pirmais gadījums, kad atbildīgās iestādes izmantoja lietotni “Apturi ” kāda saslimušā kontaktpersonu identificēšanā un apziņošanā, šorīt LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs atkārtoti aicināja iedzīvotājus aktīvāk izmantot lietotni, īpaši dodoties sabiedrībā, vienlaikus atgādinot, ka masu pasākumi un to apmeklēšana rada papildus riskus slimībai izplatīties.

Iebraucēju anketas SPKC izmantot līdz šim nav nācies

Centra pārstāvis gan uzsvēra, ka svarīgākais anketēšanā ir policijai iegūt datus par personām, kas iebraukušas no augsta riska valstīm un kurām jāievēro pašizolācija.

Centra speciālists atzīmēja, ka piektdaļa Covid-19 saslimšanas gadījumu Latvijā tiek ievesti, un nepatīkamākais, ka šie mēdz aplipināt ne vien savu ģimeni, bet arī draugus. Labā ziņa gan esot tā, ka infekcijas izplatīšanās pašlaik ir izsekojama un nenotiek nekontrolēti.

Pēc Perevoščikova vārdiem, kopumā cīņā ar Covid-19 vērojamas gan sliktas, gan labas .

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.