Sākums Jaunumi Bite pāriet no Huawei uz Ericsson tīkla aprīkojumu

Bite pāriet no Huawei uz Ericsson tīkla aprīkojumu

4 minūtes lasīšanai
bite cita kompanija logoLV

Turpinot mobilo sakaru tīkla attīstības stratēģiju un investējot vairāk  nekā 70 miljonus eiro, IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” šogad uzsācis pakāpenisku uzņēmuma bāzes staciju aprīkošanu ar modernākajām Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja “Ericsson” tehnoloģijām. Plānots, ka līdz 2022. gada beigām jau 120 “Bite” bāzes stacijas darbosies, izmantojot tikai “Ericsson” . Vietās, kur “Bite” bāzes stacijas aprīkotas ar  jaunākās paaudzes tehnoloģijām, tiks būtiski veicināta tīkla kapacitāte, palielinot mobilā interneta ātrumu par 30%, bet pārklājumu – par 10%.

Līdz 2022. gada beigām ar “Ericsson” tehnoloģijām kopumā plānots modernizēt 120 “Bite” bāzes stacijas, kas atrodas lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Ventspilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Tukumā, Siguldā un citās blīvi apdzīvotās vietās, kur ir ne vien augsts mobilo datu patēriņš, bet arī liels skaits tīklam pieslēgto ierīču. Kopumā aprēķināts, ka šogad tehnoloģiju maiņas rezultātā tīkla lietošanas pieredze tiks pozitīvi ietekmēta vairāk nekā 300 000 uzņēmuma klientu.

“Sadarbībā ar stratēģisko partneri “Ericsson”, kas ir viens no vadošajiem telekomunikāciju aprīkojuma ražotājiem pasaulē, būvējam jaunu un progresīvu “Bite” tīklu, izmantojot modernākās un inovatīvākas tehnoloģijas. Jau šobrīd  klienti var izmantot jaunākas paaudzes “Bite” tīkla priekšrocības, tostarp ātrāku internetu un lielāku tīkla kapacitāti. Šogad tīkla pilnveidošanas darbi galvenokārt tiek veikti bāzes stacijām, kas atrodas Pierīgā un Latvijas lielākajās pilsētās, savukārt nākamgad apjomīgākie darbi tiks veikti Rīgā un pie galvenajiem autoceļiem, stiprinot “Bite” tīkla pārklājumu un kapacitāti arī uz tiem,” stāsta “Bite” ģenerāldirektors Arunas Mickevicius .

Viņš papildina, ka visas bāzes stacijas, kas šobrīd tiek modernizētas, ir piemērotas un atbalsta gan 4,+, gan 5G tehnoloģijas. Jaunās paaudzes sniegs ne vien labāku pakalpojumu pieredzi klientiem, bet arī ļaus samazināt elektronenerģijas patēriņu, tā veicinot videi draudzīgāku risinājumu izmantošanu mobilo sakaru tīkla infrastruktūrā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Comments are closed.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Revolut laiž klajā Robo digitālo padomu platformu Latvijā, lai automatizētu ieguldījumus

revolut ir laidusi klajā savu Robo digitālās padomu platformas pakalpojumu Latvijā. Jaunai…