27. novembris, 2019

BITE šogad palielinājusi tīkla jaudu reģionos par 83%

Ņemot vērā pieaugošo mobilo ierīču skaitu un datu patēriņu reģionos, mobilo sakaru operators BITE šī gada deviņos mēnešos ir palielinājis tīkla jaudu Latvijas reģionos par 83%, ieguldot teju 2,5 miljonus eiro. Darbu pie tīkla jaudas stiprināšanas reģionos plānots turpināt arī līdz gada beigām. Savukārt kopējā BITES tīkla infrastruktūras attīstībā līdz šī gada beigām sasniegs 10 miljonus eiro, un kopējā tīkla jauda tiks stiprināta par 53%.

Šī gada deviņos mēnešos BITE ir uzstādījusi 16 jaunas bāzes stacijas Latvijas reģionos, piemēram,  Madonas, Ogres, Preiļu, Carnikavas, Sējas un citos novados. Savukārt  237 no jau esošajām bāzes stacijām reģionos ir papildinātas ar 4G+ tehnoloģiju. Lielākā daļa no tām atrodas Kurzemē un Zemgalē.

“Pēdējo gadu laikā interneta patēriņa dinamika ir stabili augoša, tāpēc mobilo sakaru operatoriem ir jābūt elastīgiem un jāpielāgojas tirgum, piedāvājot arvien jaudīgāku internetu, kā arī citas papildu priekšrocības. Kā liecina BITES dati, katru gadu datu plūsmas pieaugums ir vērojams ne tikai lielākajās Latvijas pilsētās, bet arī reģionos. Tieši 4G+ palīdz palielināt tīkla kapacitāti, tādējādi nodrošinot ātru un stabilu mobilo internetu vietās, kur tas tiek patērēts arvien vairāk un vairāk,” stāsta BITES radio tīkla plānošanas un optimizācijas nodaļas Aleksandrs Beļajevs.

Plānots, ka līdz 2019. gada beigām kopējā BITES tīklā darbosies 840 bāzes stacijas, no kurām 492 būs aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju.

“Lai arī turpmāk nodrošinātu klientiem pozitīvu mobilo sakaru lietošanas pieredzi, tīkla infrastruktūras ir nemainīga BITES darba prioritāte. Ja pērn vairāk koncentrējāmies uz bāzes staciju skaita palielināšanu, tad šogad vairāk strādājam pie tīkla jaudas palielināšanas, īpašu uzmanību veltot kā lielo pilsētu, tā arī reģionālajam pārklājumam,” norāda Beļajevs.

Viņš papildina, ka nepieciešamību pēc bāzes staciju jaudas palielināšanas galvenokārt rada mobilo ierīču skaita palielināšanās, kā arī interneta patēriņa pieaugums mobilajās ierīcēs. Piemēram, šī gada pirmajā ceturksnī mobilā interneta patēriņš BITES tīklā Latvijas iedzīvotāju vidū palielinājās par 75%, salīdzinot ar identisku periodu pērn. Visbiežāk tas tiek izmantots video satura straumēšanai, savstarpējo saziņas vietņu izmantošanai, piemēram, “WhatsApp” un “ Messenger”, kā arī brīvā laika pavadīšana gan “sērfojot” internetā, gan spēlējot spēles dažādās mobilajās aplikācijās u.tml.

Šobrīd BITEI kopsummā ir 824 bāzes stacijas, no tām 612 atrodas Latvijas reģionos.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda