Sākums Jaunumi Bolt elektriskie skrejriteņi pieejami arī Siguldā

Bolt elektriskie skrejriteņi pieejami arī Siguldā

4 minūtes lasīšanai
105435807 1536234584569boltbytaxifyscootersinparis2 scaled

“Bolt” turpina paplašināties Latvijā. Šobrīd elektriskie skrejriteņi pieejami arī Siguldas iedzīvotājiem. “Bolt” aicina braucējus būt atbildīgiem un iepazīties ar lietotnē pieejamo drošas braukšanas ceļvedi.

“Arvien vairāk cilvēku atsakās no privāto automašīnu izmantošanas, kas ir galvenais gaisa piesārņojuma un intensīvas satiksmes veicinātājs, par labu kopbraukšanai vai skrejriteņu izmantošanai. Mūsu misija ir palīdzēt veidot pilsētas cilvēkiem, nevis automašīnām – tas nozīmē veicināt pieejamus un videi draudzīgus mobilitātes risinājumus, lai pilsētvide būtu arvien ilgtspējīgāka. “Bolt” skrejriteņi jau iemantojuši klientu uzticību, kamēr daudziem cilvēkiem tie ir jaunums, tāpēc mēs vēlamies veidot izpratni par drošu skrejriteņu lietošanu, izmantojot paziņojumus “Bolt” lietotnē un citus risinājumus. Piemēram, tiem, kuri izmēģina “Bolt” elektrisko skrejriteni pirmo reizi, ir iespēja lietotnē uzstādīt Iesācēju režīmu. Ir ļoti būtiski rūpēties par drošību, lai visi satiksmes dalībnieki varētu pārvietoties netraucēti. Mēs esam lepni, ka “Bolt” skrejriteņi tagad pieejami arī Siguldā, tādējādi iepriecinot arvien jaunus lietotājus,” saka Eimantas Balta, “Bolt” reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs.

Pirms brauciena uzsākšanas katram braucējam lietotnē tiek piedāvāts iepazīties ar drošības ceļvedi. Lai tam piekļūtu, lietotājiem jāpārslēdz “Bolt” lietotne uz skrejriteņu režīmu un ekrāna apakšējā labajā pusē jāizvēlas vairoga ikona.

“Bolt” atgādina:

 • Vienmēr turi skrejriteņa stūres rokturus ar abām rokām.
 • Ar elektrisko skrejriteni ir jābrauc mierīgi, līgani un uzmanīgi – visbiežāk cilvēki kļūdās, veicot straujas kustības un negaidītus manevrus.
 • Piespied paātrinājuma slēdzi lēnām, vienmēr saglabājot komfortablu skrejriteņa kontroles līmeni.
 • “Bolt” aplikācijā aktivizē Iesācēju režīmu, kas ierobežos skrejriteņa maksimālo ātrumu līdz 15km/h.
 • Spied bremžu slēdzi pakāpeniski – kamēr sajūti, ka skrejritenis sāk palēnināties. Bremzēšanas laikā nedaudz atgāzies un iesēdies ceļos. Izmanto sava ķermeņa svaru, lai nobremzētu efektīvāk.
 • Pagriezienos ar skrejriteni nedaudz sasveries, bet ne pārmērīgi. Ja pārāk spēji pagriezīsi stūri līkumā, var būt grūti pārcelt ķermeņa svaru un saglabāt līdzsvaru.
 • Izmanto skrejriteņa kājas balstu, lai novietotu to vertikāli un nepieļautu elektriskā skrejriteņa apgāšanos.
 • Novieto skrejriteni paralēli ceļam tā, lai tas neveido šķērsli.
 • Novieto skrejriteni velosipēdu statīvu tuvumā vai tam īpaši paredzētās vietās.
 • Novieto skrejriteni vietā, kas netraucē pārvietošanos vai piekļuvi veikalu un iestāžu ieejām un izejām.
 • Izvairies novietot skrejriteni uz taktilās joslas jeb speciāli ietvēs iebūvētiem reljefiem, kas vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem atvieglo pārvietošanos pilsētā.

“Bolt” aicina iedzīvotājus ziņot par nevietā novietotu skrejriteni, kas ļautu uzņēmuma komandai nekavējoties reaģēt. Ziņot iespējams aizpildot anketu “Bolt” lietotnē, spiežot uz izsaukuma zīmes, kā arī mājas lapā: https://bolt.eu/lv/report-scooter/, vai rakstot uz e-pastu: [email protected].

“Bolt” skrejriteņu lietotāju skaits Latvijā, salīdzinājumā ar pagājušā gada sezonas sākumu audzis par 116 %. Līdz ar to par 297 % audzis arī Latvijā ar elektrisko skrejriteni nobraukto kilometru skaits, kas tika veikti par 185 % vairāk braucienos nekā gadu iepriekš. “Bolt” šogad izstrādājis braucēju skaita ierobežošanas sistēmu ar mērķi novērst braucienus divatā. Speciāls sensors ar lietotnes palīdzību ziņo lietotājam par aizdomām, ka uz skrejriteņa atrodas vairāki cilvēki. Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar “Bolt” skrejriteņiem.

“Bolt” piedāvā braucienus ar elektrisko skrejriteni 10 pilsētās Latvijā un vairāk nekā 200 Eiropā, 20 dažādās valstīs, salīdzinot ar aptuveni 60 pilsētām un 15 valstīm pirms divpadsmit mēnešiem. Latvijā skrejriteņi ir pieejami braucieniem Siguldā, Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Ogrē, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē un Jelgavā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…