22. septembris, 2021

“CITRO” veikalu tīklā uzstāda pirmos depozīta iepakojuma taromātus

taras depozita punkts

Gatavojoties depozīta ieviešanai, mazumtirdzniecības tīkla “CITRO” tirdzniecības vietās sāk uzstādīt pirmos depozīta iepakojuma taromātus. Kopumā “CITRO” tīklā plānots pakāpeniski uzstādīt vairāk kā 70 depozīta iepakojuma taromātus. To darbība tiks uzsākta 2022.gada 1.februārī līdz ar pilnvērtīgu depozīta ieviešanu Latvijā. Depozīta sistēma paredz iespēju ikvienam pircējam nodot atpakaļ otrreizējai pārstrādei iegādāto dzēriena depozīta iepakojumu, tādējādi veicinot vides ilgtspēju un samazinot vides piesārņojumu kopumā.

“Līdz ar depozīta iepakojuma taromātu uzstādīšanu mazumtirdzniecības vietās, esam spēruši soli tuvāk depozīta ieviešanai. Tas ir ilgi gaidīts notikums vides ilgtspējas virzienā, lai veicinātu iepakojuma atgriešanu otrreizējai pārstrādei un mazinātu vides piesārņojumu. Šobrīd “CITRO” veikalos norit aktīvs pie depozīta iepakojuma taromātu uzstādīšanas visā tīklā – pirmie taromāti tiek uzstādīti Ventspilī, pēc tam pakāpeniski arī citviet “CITRO” tīkla veikalos visā Latvijā. Svarīgi uzsvērt, ka uzstādītie taromāti darbu uzsāks tikai no nākamā gada februāra, kad tie tiks pievienoti depozīta sistēmai. No februāra pircējiem būs iespēja nodot atpakaļ iegādāto dzēriena depozīta iepakojumu otrreizējai pārstrādei, saņemot atpakaļ iemaksāto drošības naudu,” norāda Imants Kelmers, “CITRO” tīkla pārstāvis, “Latvian Retail Management” valdes priekšsēdētājs.

“Šis ir nozīmīgs brīdis Latvijas depozīta vēsturē un būtisks solis ceļā uz modernas depozīta iepakojuma pieņemšanas infrastruktūras izveidi – visu depozīta sistēmā iesaistīto pušu nu sāk realizēties īstos, aptaustāmos darba augļos, kas ir šie uzstādītie taromāti. Sakām paldies arī SIA “Latvian Retail Management”, kas pārstāv zīmolu “Citro,” par sadarbību un iesaistīšanos vienā no šobrīd svarīgākajiem Latvijas mēroga projektiem, jo tikai kopīgiem spēkiem varēsim samazināt atkritumu daudzumu un padarīt apkārtējo vidi tīrāku,” stāsta SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Depozīta iepakojuma sistēma Latvijā sāks darboties no 2022.gada 1. februāra. Tā paredz iespēju iedzīvotājiem nodot otrreizējai pārstrādei noteikta tilpuma stikla un plastmasas pudeles, kā arī metāla skārdenes, kas būs marķētas ar speciālu depozīta atpazīstamības zīmi un svītrkodu. Depozīta iepakojumu būs iespējams nodot depozīta iepakojuma taromātos un kioskos, kā arī tirdzniecības vietās.

Nododot depozīta iepakojumu taromātā, atpakaļ varēs saņemt iepakojuma depozīta maksu 10 centu apmērā, ko pircējs būs samaksājis preces iegādes brīdī klāt pie preces cenas. Tā ir drošības maksa, ko pircējs no 2022.gada 1.februāra apmaksā pie pirkuma un saņem atpakaļ, kad atnes atgriezt tukšo taru otrreizējai pārstrādei. Par katru nodoto dzēriena depozīta iepakojumu, pircējs saņems kuponu, kuru varēs atprečot veikalā.

Latvijas uzņēmumu apvienību SIA “Latvian Retail Management” veido vietējā kapitāla mazumtirdzniecības uzņēmumu tīkli AS “Diāna”, SIA “Gabriēla”, SIA “LEKON” un SIA “AA&CO”. Uzņēmumu apvienība pārstāv “CITRO”  un “ELDO” zīmola veikalu tīklu ar vairāk nekā 80 tirdzniecības vietām visā Latvijā.

SIA “Latvian Retail Management” nodrošina vienotu kopējā tīkla sortimentu, organizējot loģistikas sistēmu un ietverot individuāla piedāvājuma veidošanu katra sadarbības partnera tirdzniecības vietās atbilstoši reģiona tradīcijām un vietējo ražotāju piedāvājumam.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda