7. septembris, 2020

CityBee nolēmis pārskatīt sodu politiku

CityBee

Pēdējā laikā arvien biežāk vērojamas situācijas, kad ar bezatbildīgu lietotāju atbalstu koplietošanas transportlīdzeklu vadīšana tiek uzticēta nepilngadīgajiem vai cilvēkiem bez autovadītāja apliecības, norāda koplietošanas auto nomas uzņēmums “City Bee”. plāno pārskatīt sodu politiku, lai no šādiem gadījumiem izvairītos.

“City Bee” atgādina, ka sēšanās pie koplietošanas automašīnas stūres bez tiesībām rada draudus citu satiksmes dalībnieku drošībai un ir administratīvi un krimināli sodāma rīcība, turklāt bargi vēršas arī lietotnes lietotājiem, kas uzticējuši savu identitāti citai personai, – šīm personām draud sods līdz pat 2000 eiro.

ir novērojis, ka

daļā gadījumu šādi pārkāpumi ir beigušies ar ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu.

Tādēļ apsver iespēju pārskatīt sodus, tos paaugstinot. Uzņēmums uzsver, ka “CityBee” lietotni var izmantot tikai ar derīgu autovadītāja apliecību, kas tiek pārbaudīta.

Pēdējais skaļais gadījums notika sestdien, kad nepilngadīga persona bija izraisījusi negadījumu Rīgā ar “CityBee” koplietošanas automašīnu.

Par šo negadījumu draud kriminālatbildība vadītājam, bet no “CityBee” puses klientam jeb personai, kas bija atļāvusi vadīt transportlīdzekli, būs jāatmaksā visi radītie zaudējumi uzņēmumam par negadījumā gūtajiem bojājumiem, kā arī papildus jāmaksā līgumsods līdz 2000 eiro un kā lietotājs sistēmā tas tiks bloķēts uz mūžu.

“Diemžēl vecāku muļķībai nav robežas – bieži vien nepilngadīgo sēšanās pie stūres notiek ar viņu atļauju un pat pamudinājumu,

neapzinoties, kādiem finanšu riskiem viņi pakļauj sevi un bērnus. Otra bezatbildīgo grupa ir draugi, kas uzskata – nekas traks jau nenotiks. Rezultātā viņiem būs dārgi jāmaksā par savu rīcību. Šādos gadījumos “CityBee” ir bargs – par šādiem pārkāpumiem nav pretimnākšanas, jo apkārtējo drošība ir uzņēmuma prioritāte!” uzsvēra “CityBee Latvija” vadītāja Egija Gailuma.

Starp līdzīgiem pārkāpumiem var minēt arī koplietošanas automašīnu izmantošanu “dragrace” sacensībās, kā arī braukšanu mācību nolūkos

ar “baltajām” tiesībām.

Arī šādos gadījumos tiek piespriesti stingri sodi.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda