Sākums Jaunumi CityBee nolēmis pārskatīt sodu politiku

CityBee nolēmis pārskatīt sodu politiku

2 minūtes lasīšanai
CityBee

Pēdējā laikā arvien biežāk vērojamas situācijas, kad ar bezatbildīgu lietotāju atbalstu koplietošanas transportlīdzeklu vadīšana tiek uzticēta nepilngadīgajiem vai cilvēkiem bez autovadītāja apliecības, norāda koplietošanas auto nomas uzņēmums “City Bee”. Uzņēmums plāno pārskatīt sodu politiku, lai no šādiem gadījumiem izvairītos.

“City Bee” atgādina, ka sēšanās pie koplietošanas automašīnas stūres bez tiesībām rada draudus citu satiksmes dalībnieku drošībai un ir administratīvi un krimināli sodāma rīcība, turklāt uzņēmums bargi vēršas arī pret lietotnes lietotājiem, kas uzticējuši savu identitāti citai personai, – šīm personām draud sods līdz pat 2000 eiro.

Uzņēmums ir novērojis, ka

daļā gadījumu šādi pārkāpumi ir beigušies ar ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu.

Tādēļ uzņēmums apsver iespēju pārskatīt sodus, tos paaugstinot. Uzņēmums uzsver, ka “CityBee” lietotni var izmantot tikai ar derīgu autovadītāja apliecību, kas tiek pārbaudīta.

Pēdējais skaļais gadījums notika sestdien, kad nepilngadīga persona bija izraisījusi negadījumu Rīgā ar “CityBee” koplietošanas automašīnu.

Par šo negadījumu draud kriminālatbildība vadītājam, bet no “CityBee” puses klientam jeb personai, kas bija atļāvusi vadīt transportlīdzekli, būs jāatmaksā visi radītie zaudējumi uzņēmumam par negadījumā gūtajiem bojājumiem, kā arī papildus jāmaksā līgumsods līdz 2000 eiro un kā lietotājs sistēmā tas tiks bloķēts uz mūžu.

“Diemžēl vecāku muļķībai nav robežas – bieži vien nepilngadīgo sēšanās pie stūres notiek ar viņu atļauju un pat pamudinājumu,

neapzinoties, kādiem finanšu riskiem viņi pakļauj sevi un bērnus. Otra bezatbildīgo grupa ir draugi, kas uzskata – nekas traks jau nenotiks. Rezultātā viņiem būs dārgi jāmaksā par savu rīcību. Šādos gadījumos “CityBee” ir bargs – par šādiem pārkāpumiem nav pretimnākšanas, jo apkārtējo drošība ir uzņēmuma prioritāte!” uzsvēra “CityBee Latvija” vadītāja Egija Gailuma.

Starp līdzīgiem pārkāpumiem var minēt arī koplietošanas automašīnu izmantošanu “dragrace” sacensībās, kā arī braukšanu mācību nolūkos

ar “baltajām” tiesībām.

Arī šādos gadījumos tiek piespriesti stingri sodi.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…