26. oktobris, 2022

DB Schenker sāk izmantot elektriskās kravas automašīnas Volta Zero

DB Schenker Volta Zero

Pasaulē vadošā loģistikas uzņēmuma DB Schenker un Volta Trucks sadarbības rezultātā radītais elektriskais kravas transportlīdzeklis ir veiksmīgi izturējis plašus testus Francijā, kas veikti ierastas satiksmes apstākļos Parīzes ielās. Un nākamgad pirmās šāda tipa kravas jau tiks izmantotas ikdienas kravu pārvadājumiem.

“Šodien ir pāragri spriest, kad tieši pirmais šāds parādīsies Rīgas ielās. Nākamais DB Schenker solis būs sākt izmantot jaunās Volta Zero kravas automašīnas lielākajās Eiropas pilsētās,” stāsta AS “Schenker” valdes loceklis Kristo Vragers, kurš norāda, ka elektrisko kravas automašīnu izmantošana ir labs piemērs konsekventiem koncerna ieguldījumiem inovatīvos un videi drošos risinājumos. “Jau pēc dažiem gadiem preču pārvadājumi ar elektriskajiem transportlīdzekļiem kļūs par ierastu parādību lielajās Eiropas pilsētās,” papildina K.Vragers.

Pilnībā elektriskais 16 tonnu smagais Volta Zero ir paredzēts izmantošanai DB Schenker Eiropas termināļos, lai transportētu preces no sadales mezgliem uz pilsētas centru un pieguļošajām teritorijām. Tieši šajā jomā novatoriskais transportlīdzekļa , uz citu satiksmes dalībnieku drošību orientētā kabīne un bezemisiju transmisija var sniegt vislielāko labumu.

Volta Zero ar vienu uzlādi var nobraukt 150-200 km. Līdz 2025. gadam šādu kravas automašīnu izmantošana novērsīs aptuveni 1,2 miljonus tonnu oglekļa dioksīda veidošanos un emisiju.

Pagājušajā gadā tika noslēgts līgums starp DB Schenker un Volta Trucks, saskaņā ar kuru tuvākajos gados loģistikas gigantam kopumā tiks uzbūvētas aptuveni 1500 kravas automašīnas Volta Zero.

“DB Schenker” ir loģistikas , kas ir pasaules līderis sauszemes, gaisa un ūdens transporta jomā, nodarbinot 74 000 cilvēku 130 pasaules valstīs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.