22. marts, 2020

Digitālās nedēļas laikā iedzīvotājus izglītos par tehnoloģijām attālinātam darbam

Digitala nedela baneris 1330x690

No 23. līdz 28. martam visā notiks “Digitālā nedēļa”, kuras laikā tiešraižu sērijās iedzīvotāji varēs noskaidrot, kā var palīdzēt, strādājot vai mācoties attālināti.

“Digitālo nedēļu” organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija () kopā ar VAS “Latvijas radio un televīzijas centrs”, “Microsoft Latvia”, Kultūras informācijas sistēmu centru un citiem partneriem.

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija, kuras mērķis ir ierobežot Covid-19 izplatību, ir mainījusi dienaskārtību teju ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Daudziem ir jāapgūst jaunas prasmes un rīki, kas palīdz strādāt vai mācīties attālināti. Tāpēc LIKTA kopā ar partneriem ir sarūpējusi tiešsaistes pasākumus, lai vēstītu par digitālajām iespējām un tehnoloģijām, kas ir īpaši aktuālas attālinātā darba, mācību un pašizolēšanās režīmā. 

“Digitālajai nedēļai” veltītajās tiešraidēs varēs uzzināt par to, kā tehnoloģijas var palīdzēt biznesam un mācībām, kā rūpēties par digitālo drošību, kā arī par karjeras iespējām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē.

“Ārkārtas stāvokļa ieviešana, lai cīnītos ar vīrusa pandēmiju, ir būtiski paātrinājusi Latvijas  uzņēmumu digitālo nobriešanu – dažādu nozaru uzņēmējiem ļoti īsā laikā jāspēj ieviest praktiskus risinājumus, lai nodrošinātu uzņēmuma vadību, biznesa procesu norisi un darbinieku saziņu attālināti,” norādīja LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

“Vēl pirms dažiem gadiem attālināta darba organizēšanā lielākais izaicinājums bija piemērotu IKT risinājumu atrašana. Šodien modernie tehnoloģiju rīki nodrošina visu tam nepieciešamo. Lielākais izaicinājums ir pārkārtoties jaunām darba organizācijas formām ļoti īsā laikā. Tāpēc mūsu prioritāte šobrīd ir atbalstīt Latvijas uzņēmumus un mācību iestādes pārejai uz darbu attālināti gan tehnoloģiski, gan procesu un komandu vadībā,” pauda Renāte Strazdiņa, “Microsoft” vadītāja Baltijā.

“Digitālā nedēļa” tiks atklāta 23. martā pulksten 11 ar tiešraidi “Gudrā : Digitālo iespēju nedēļa”. Tās laikā LIKTA prezidente Signe Bāliņa informēs par digitālajām iespējām un IKT rīkiem uzņēmējdarbības digitalizācijai, kā arī LIKTA iniciatīvas “Gudrā Latvija” rezultātiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Āris Dzērvāns pavēstīs par valsts attālinātajiem pakalpojumiem. Izplatītākos mītus par attālināta darba organizēšanu kliedēs “Microsoft” vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa, bet Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) direktors Armands Magone informēs par KISC piedāvātajiem bezmaksas kultūras resursiem tiešsaistē. Tiešraidi noslēgs Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, prezentējot, kā mobilā  lietotne “eParaksts mobile” var palīdzēt uzņēmējiem starptautiskajā darbībā. Diskusiju vadīs LIKTA valdes loceklis Uldis Dzenis.  Ikviens interesents tiešsaistes pasākumiem varēs sekot LIKTA “Facebook” kontā, “straume.lmt.lv” un “eprasmes.lv”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.