• Sākums /
  • Jaunumi /
22. marts, 2020

Digitālās nedēļas laikā iedzīvotājus izglītos par tehnoloģijām attālinātam darbam

Digitala nedela baneris 1330x690

No 23. līdz 28. martam visā notiks “Digitālā nedēļa”, kuras laikā tiešraižu sērijās iedzīvotāji varēs noskaidrot, kā digitālās tehnoloģijas var palīdzēt, strādājot vai mācoties attālināti.

“Digitālo nedēļu” organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, “Microsoft Latvia”, Kultūras informācijas sistēmu centru un citiem partneriem.

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija, kuras mērķis ir ierobežot Covid-19 izplatību, ir mainījusi dienaskārtību teju ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Daudziem ir jāapgūst jaunas prasmes un rīki, kas palīdz strādāt vai mācīties attālināti. Tāpēc LIKTA kopā ar partneriem ir sarūpējusi tiešsaistes pasākumus, lai vēstītu par digitālajām iespējām un tehnoloģijām, kas ir īpaši aktuālas attālinātā darba, mācību un pašizolēšanās režīmā. 

“Digitālajai nedēļai” veltītajās tiešraidēs varēs uzzināt par to, kā tehnoloģijas var palīdzēt biznesam un mācībām, kā rūpēties par digitālo drošību, kā arī par karjeras iespējām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē.

“Ārkārtas stāvokļa ieviešana, lai cīnītos ar vīrusa pandēmiju, ir būtiski paātrinājusi Latvijas  uzņēmumu digitālo nobriešanu – dažādu nozaru uzņēmējiem ļoti īsā laikā jāspēj ieviest praktiskus risinājumus, lai nodrošinātu uzņēmuma vadību, biznesa procesu norisi un darbinieku saziņu attālināti,” norādīja LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

“Vēl pirms dažiem gadiem attālināta darba organizēšanā lielākais izaicinājums bija piemērotu IKT risinājumu atrašana. Šodien modernie tehnoloģiju rīki nodrošina visu tam nepieciešamo. Lielākais izaicinājums ir pārkārtoties jaunām darba organizācijas formām ļoti īsā laikā. Tāpēc mūsu prioritāte šobrīd ir atbalstīt Latvijas uzņēmumus un mācību iestādes pārejai uz darbu attālināti gan tehnoloģiski, gan procesu un komandu vadībā,” pauda Renāte Strazdiņa, “Microsoft” vadītāja Baltijā.

“Digitālā nedēļa” tiks atklāta 23. martā pulksten 11 ar tiešraidi “Gudrā Latvija: Digitālo iespēju nedēļa”. Tās laikā LIKTA prezidente Signe Bāliņa informēs par digitālajām iespējām un IKT rīkiem uzņēmējdarbības digitalizācijai, kā arī LIKTA iniciatīvas “Gudrā Latvija” rezultātiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Āris Dzērvāns pavēstīs par valsts attālinātajiem pakalpojumiem. Izplatītākos mītus par attālināta darba organizēšanu kliedēs “Microsoft” vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa, bet Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) direktors Armands Magone informēs par KISC piedāvātajiem bezmaksas kultūras resursiem tiešsaistē. Tiešraidi noslēgs Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, prezentējot, kā mobilā  lietotne “eParaksts mobile” var palīdzēt uzņēmējiem starptautiskajā darbībā. Diskusiju vadīs LIKTA valdes loceklis Uldis Dzenis.  Ikviens interesents tiešsaistes pasākumiem varēs sekot LIKTA “Facebook” kontā, “straume.lmt.lv” un “eprasmes.lv”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda