Sākums Jaunumi E-klase piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu

E-klase piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu

1 minūtes lasīšanai
eklase

Pirmdienas, 25. janvāra, rītā platforma “e-klase” piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu, platformas pamatfunkcijas nav traucētas, taču skolēniem varētu būt problēmas ar video saziņu. Šobrīd “E-klase” strādā, lai problēmas novērstu, informēja platformas “e-klase” pārstāve Zane Rašmane.

“Šādi uzbrukumi “e-klases” sistēmai tiek piedzīvoti salīdzinoši regulāri, taču video saziņai, kas pilotprojekta režīmā darbojas kopš šī gada sākuma, tik apjomīgs uzbrukums noticis pirmo reizi,” informēja “e-klases” vadītājs Jānis Kaģis.

“”E-klases” pamatfunkcijām traucējumi nav radīti un šobrīd norit aktīvs darbs, lai novērstu uzbrukumu un atjaunotu pilnvērtīgu video saziņas darbību. Izsakām nožēlu, ka šādam uzbrukumam izvēlēts tik nozīmīgs brīdis – laiks, kad attālinātās mācības atsāk 1.-4. klašu skolēni,” ziņoja “e-klases” pārstāve Zane Rašmane.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis norādīja, ka institūcija ir “informēta par darbības traucējumiem platformā “e-klase” un ir sazinājusies ar platformas uzturētājiem, lai precizētu informāciju par
notikušo”.

“Cert.lv” pārstāvis skaidroja, ka palielinātu noslodzi platformai var izraisīt dažādi cēloņi, kas sākotnēji var izskatīties pēc kiberuzbrukuma. “Sadarbībā ar “e-klase” turpinās darbs pie platformas darbību ietekmējušo faktoru izpētes,” apstiprināja Mālkalnietis.

Vienlaikus “e-klases” pārstāve Rašmane skaidroja, ka problēmas ar video saturu ir vien dažiem skolēniem, turklāt tās drīzumā tiks novērstas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…