25. janvāris, 2021

E-klase piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu

eklase

Pirmdienas, 25. janvāra, rītā platforma “e-klase” piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu, platformas pamatfunkcijas nav traucētas, taču skolēniem varētu būt problēmas ar video saziņu. Šobrīd “E-klase” strādā, lai problēmas novērstu, informēja platformas “e-klase” pārstāve Zane Rašmane.

“Šādi uzbrukumi “e-klases” sistēmai tiek piedzīvoti salīdzinoši regulāri, taču video saziņai, kas pilotprojekta režīmā darbojas kopš šī gada sākuma, tik apjomīgs noticis pirmo reizi,” informēja “e-klases” vadītājs Jānis Kaģis.

“”E-klases” pamatfunkcijām traucējumi nav radīti un šobrīd norit aktīvs darbs, lai novērstu uzbrukumu un atjaunotu pilnvērtīgu video saziņas darbību. Izsakām nožēlu, ka šādam uzbrukumam izvēlēts tik nozīmīgs brīdis – laiks, kad attālinātās mācības atsāk 1.-4. klašu skolēni,” ziņoja “e-klases” pārstāve Zane Rašmane.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “.lv” kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis norādīja, ka institūcija ir “informēta par darbības traucējumiem platformā “e-klase” un ir sazinājusies ar platformas uzturētājiem, lai precizētu informāciju par
notikušo”.

.lv” pārstāvis skaidroja, ka palielinātu noslodzi platformai var izraisīt dažādi cēloņi, kas sākotnēji var izskatīties pēc kiberuzbrukuma. “Sadarbībā ar “e-klase” turpinās darbs pie platformas darbību ietekmējušo faktoru izpētes,” apstiprināja Mālkalnietis.

Vienlaikus “e-klases” pārstāve Rašmane skaidroja, ka problēmas ar video saturu ir vien dažiem skolēniem, turklāt tās drīzumā tiks novērstas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda