Sākums Jaunumi Ir pieejams ērts zāļu meklētājs

Ir pieejams ērts zāļu meklētājs

4 minūtes lasīšanai
meness aptieka2

Izejot no ārsta kabineta, ir svarīgi saprast, kurp visērtāk doties pēc izrakstītajiem vai ieteiktajiem medikamentiem. Var gadīties tā, ka mums tuvākajā aptiekā tieši šobrīd vajadzīgo zāļu nav. Kā rīkoties, lai bez liekas meklēšanas saņemtu vajadzīgo medikamentu iespējami ātrāk?

Varam tikai iztēloties, cik plašām būtu jābūt it visām Latvijas aptiekām un cik lielas izmaksas tās būtu, ja kādu dienu nepārdomāti izlemtu – katrā aptiekā jābūt visām iespējamajām Latvijā pieejamām zālēm. Tas nevienam vairs nebūtu nedz ērti, nedz izdevīgi. Taču ir atrodami citi ceļi, kā rīkoties, lai zāles kļūtu pieejamākas un iedzīvotājiem iepirkšanās aptiekā būtu arvien ērtāku.

Ir zāļu meklētājs!

Viens no mūsdienīgiem risinājumiem ir elektroniskais zāļu meklētājs, ko izstrādājusi “Mēness aptieka”. Izmantojot šo rīku, varam viegli noskaidrot aptiekas, kurās ir nepieciešamais medikaments, uzzināt šo aptieku adreses un, lietojot aplikāciju, arī rezervēt vajadzīgo medikamentu.

Mājaslapas www.menessaptieka.lv sadaļā Preču meklētājs, izvēles logā Preču meklēšana aptiekās ierakstot vajadzīgā medikamenta nosaukumu, var aplūkot preces pieejamību. Lietojot funkciju Filtrs, – var izvēlēties gan vēlamo pilsētu, gan apkaimi.

Ar zāļu meklētāja palīdzību “Mēness aptiekas” sienas kļuvušas it kā caurspīdīgas un pacients virtuāli var ieskatīties dažādu aptieku krājumos, lai redzētu, vai vajadzīgie medikamenti ir pieejami un cik iepakojumu aptiekā ir. Vispirms, ierakstot meklētājā vajadzīgo zāļu nosaukumu, var noskaidrot visas “Mēness aptiekas” Latvijā, kurās nepieciešamās zāles ir pieejamas. Tiek uzrādītas aptiekas, kurās vajadzīgā prece ir, kā arī katrā aptiekā pieejamais atlikums. Pacients vai viņa tuvinieks vienkārši var doties uz kādu no aptiekām. Taču, ja redzams, ka aptiekā ir, piemēram, viens vajadzīgo zāļu iepakojums, nav drošas garantijas, ka pēc pāris stundām vai dienu vēlāk šīs zāles tur patiešām vēl būs. Ir jārēķinās, ka preču atlikumi var būt mainīgi, tādēļ pirms došanās zāles vai kādu citu aptiekas produktu iegādāties, ir ieteicams sazināties ar izvēlēto aptieku un pārliecināties par šīs preces pieejamību.

Īpaši ērta ir aplikācija

Īpašai ērtībai ir vērts izmantot vēl vienu meklētāja iespēju – “Mēness aptiekas” mobilā tālruņa aplikāciju. Šajā aplikācijā var izvēlēties sev ērtāko zāļu iegādes vietu un vajadzīgās zāles rezervēt, aizpildot pavisam vienkāršu anketu, kurā norādāms pacienta vārds un kontakti saziņai, kā arī nepieciešamais preces daudzums. Aplikācijā norādīts arī tālruņa numurs, lai sazinātos ar aptieku.

Varētu būt visām aptiekam…

“Šis ir risinājums ir pacienta ērtībām. Latvijas iedzīvotāju interesēs būtu, ja šāds zāļu meklētājs būtu visām Latvijā strādājošām aptiekām, tā nodrošinot caurspīdīgumu par aptiekās pieejamajiem medikamentiem un to krājumiem,” teic “Sentor Farm aptiekas” valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs, un “Mēness aptieka” aicina arī citas aptiekas publiskot zāļu pieejamību un izskatīt risinājumus, kā to paveikt centralizēti.

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji zāļu meklētāju izmanto, lai izvēlētos sev tuvāko un ērtāko aptieku nepieciešamā medikamenta iegādei. Iespēju rezervēt preci iedzīvotāji pagaidām izmanto retāk, galvenokārt gadījumos, ja konkrētās aptiekas krājumos tā ir pāris eksemplāros.

Pieejamību var noskaidrot visās aptiekas preču kategorijās – recepšu, bezrecepšu, kompensējamām un nekompensējamām zālēm, uztura bagātinātājiem, kosmētikai un citām precēm.

Zāļu meklētājs, lai iedzīvotāji varētu ērti noskaidrot aptiekas, kurās ir nepieciešamā prece, ikvienam ir pieejams “Mēness aptieka” mājaslapā un aplikācijā, kurā vajadzīgo medikamentu iespējams arī rezervēt.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…