Sākums Jaunumi Kā ilgtspējīgus risinājumus iekļaut ikdienas rutīnā? Atklāj eksperti

Kā ilgtspējīgus risinājumus iekļaut ikdienas rutīnā? Atklāj eksperti

3 minūtes lasīšanai
lg bezatkritumi

Ja vēl joprojām tikai domājat par šī gada apņemšanos, kāpēc nekoncentrēties uz sevis pilnveidošanu, vienlaikus palīdzot arī planētai? Sākot ar atkritumu šķirošanu savās mājās un beidzot ar apzinātas iepirkšanās paradumiem kā patērētājam, tikai dažas nelielas dzīvesveida izmaiņas var radīt būtisku ietekmi ilgtermiņā – kā pašiem, tā arī videi. Kā ilgtspējīgus risinājumus iekļaut ikdienas rutīnā, atklāj “LG Electronics” eksperti.

Radiet bezatkritumu vietu savās mājās
“ANO Vides programma” liecina, ka puse no pasaulē saražotās plastmasas paredzēta vienreizējās lietošanas produktiem, kas mūsu planētā saglabājas vairākus simtus gadu. Individuālā līmenī atkritumu samazināšana var būt tikpat vienkārša kā nodrošināt, lai jūsu mājsaimniecība pēc iespējas vairāk izmantotu un pārstrādātu atkritumus.

Neatkarīgi no tā, vai tīrāt un atkārtoti izmantojat stikla ievārījuma burkas, lai novērstu izšķērdīgu līdzņemšanai paredzētu trauku izmantošanu, vai rūpējaties par savāktās plastmasas otrreizēju pārstrādi, nozīmīga ir katra mazākā piepūle.

Papildus iepakojumu otrreizējai izmantošanai mājas apstākļos, izvēlieties produktus, kas iepakoti otrreizēji pārstrādātos materiālos. Piemēram, LG skaņas joslas ir iepakotas, domājot par ilgtspējību, izmantojot mazākas L formas kastes, lai samazinātu CO2 izmešus. Dažas skaņas joslas ir izgatavotas no otrreiz pārstrādātas plastmasas, bet citām ir iepakojums, kas izgatavots no pārstrādātas celulozes.

Kontrolējiet savu enerģijas patēriņu
Vai zināt, cik daudz elektroenerģijas jūs patērējat savas sadzīves tehnikas darbināšanai? Pieaugot enerģijas cenām, iespējams, šobrīd to apzināties vairāk nekā līdz šim, un, protams, elektroenerģijas patēriņa samazināšana ir tikpat laba jūsu maciņam, cik planētai. Pievērsiet lielāku uzmanību savam mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņam un pamanīsiet, kur iespējams ietaupīt.

Piemēram, tās viedās ierīces, kas ir savienotas ar tām pielāgotām lietotnēm telefonā ļauj ērti un vienkārši sekot līdzi enerģijas patēriņam – tas ir tikpat vienkārši kā telefonā apskatīties laika prognozi. Tāpat arī retāka ledusskapja atvēršana, lai pārliecinātos par tā saturu, var samazināt aukstā gaisa zudumu tajā un samazināt elektroenerģijas patēriņu. Šim nolūkam radīti arī LG InstaView™ viedie ledusskapji, kur vien pieklauvējot pie ledusskapja durvīm, jūs varat redzēt, kas tajos atrodas, neatverot durvis, šādi ievērojami samazinot aukstā gaisa zudumu.

Atsakieties no ātrās modes
Modes industrija katru gadu saražo vairāk nekā 92 miljonus tonnu atkritumu, tāpēc ieteicams nesekot līdzi pastāvīgi mainīgajām modes tendencēm – šogad uzmanību pievērsiet ētiskam, ilgtspējīgam apģērbam. Tā vietā, lai nemitīgi iegādātos mass market zīmolu apģērbu, rūpējieties par savu esošo apģērbu un padariet savu garderobi ilgtspējīgāku. Savukārt iegādājoties jaunu apģērbu, ieteicams pievērst uzmanību tā kvalitātei un ilgmūžībai.

Izveidojiet kapsulas garderobi, ko būs iespējams izmantot ilgāku laiku, izvēloties zīmolus, kuriem varat uzticēties. Liela nozīme apģērba kvalitātes saglabāšanai un līdz ar to valkāšanas ilgumam ir atbilstoša kopšana, lai jūsu apģērbs kalpotu pēc iespējas ilgāk. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām ar LG viedo AI DD™ tehnoloģiju, kas izmanto mākslīgo intelektu, lai automātiski izvēlētos ideālo mazgāšanas ciklu katram auduma veidam, nosakot katras veļas svara un mīkstuma pakāpi, tādējādi apģērbam iegūstot par 18% lielāku auduma aizsardzību.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…