Sākums Jaunumi Latvijā ir viena no spēcīgākajām e-pārvaldēm Eiropas Savienībā

Latvijā ir viena no spēcīgākajām e-pārvaldēm Eiropas Savienībā

1 minūtes lasīšanai
it parvalde

Latvija saglabā ceturto pozīciju starp valstīm ar visaugstāko brieduma pakāpi e-pārvaldes jomā, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā e-pārvaldes pētījumā (eGovernment Benchmark), kurā vērtē Eiropas Savienības dalībvalstu progresu e-pārvaldes attīstībā, izmantojot astoņas dzīves situācijas.

Kā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļa, digitālās transformācijas norise Latvijā novērtēta sekmīgi, starp 36 valstīm Latvijas veiktspēja vērtēta kā ceturtā labākā Eiropas valstu konkurencē ar strauji augošu digitālo pakalpojumu piedāvājumu kopvērtējumā ar lietotāju skaita pieaugumu.

Pirmajās piecās vietās ir Malta, Igaunija, Austrija, Latvija un Dānija.

Pētījuma rezultāti rāda, ka Latvijā 78% iestāžu pakalpojumi pilnībā pieejami tiešsaistē, kas nozīmē pieaugumu par 10% divu gadu laikā.

E-pārvaldes pētījumā tiek analizētas astoņas dzīves situācijas, kur katrs notikums reprezentē privātpersonas vai juridiskas personas biežāk izmantotos valsts pārvaldes pakalpojumus. Šī gada pētījumā divās dzīves situācijās – uzņēmējdarbībā, maza apmēra prasības sākšanā – Latvija ieguvusi maksimālo punktu skaitu.

Tāpat, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nozīmīgu attīstību piedzīvojušas tādas dzīves situācijas kā pārcelšanās, maza apmēra prasību iesniegšana, uzņēmējdarbība, atbalsta pakalpojumi ģimenēm un studijas augstskolā, atzīmē VARAM.

Tas nozīmē, ka pakalpojumu lietotāji novērtē pilnveidoto dzīves situācijās ietverto pakalpojumu lietojamību un pakalpojumu caurskatāmību, skaidroja ministrijā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…