28. oktobris, 2022

Latvijā nodibināts un darbu uzsāk IT centrs Eurofins Genomics IT Solutions Latvia

EUROFINS

Uzņēmuma mērķis ir Latvijā izveidot modernu, uz inovācijām balstītu organizāciju, lai kopā ar “Eurofins Genomics” grupas vietējām un starptautiskajām komandām piedāvātu mūsdienīgus, augsta līmeņa tehnoloģiskos risinājumus uzņēmuma biznesa vajadzībām Eiropā.

“Eurofins Genomics” ir starptautisks genomikas ar 5 laboratorijām Eiropā un vairāk nekā 600 darbiniekiem. Uzņēmums ir arī  daļa no pasaulē vadošā testēšanas un laboratorijas pakalpojumu sniedzēja “Eurofins Scientific” ar 940 laboratorijām 59 valstīs un vairāk nekā 61 000 darbiniekiem, kas ikdienā sadarbojas ar dažādu nozaru klientiem.

“Šī ir dinamiska un aizraujoša nozare, kas nemitīgi attīstās un meklē jaunus, zinātnē balstītus risinājumus ar galveno mērķi – veicināt sabiedrības veselību, drošību un kopējo labbūtību. Vairāk nekā 10 gadus strādājot šajā nozarē, man ir bijusi iespēja piedalīties un pieredzēt, kad rūpes par sabiedrības veselību turpina pieaugt un tajā pašā laikā jaunu tehnoloģisko risinājumu izstrāde paver jaunas iespējas genomikas nozarē. Arī IT loma turpina pieaugt ar vēl lielāku fokusu uz iegūto datu analīzi un arvien plašākiem mākslīgā intelekta un mašīnmācības risinājumiem, tādēļ lepojos, ka varēsim aktīvi iesaistīt arī Latvijas un Baltijas valstu labākos speciālistus, lai kopā strādātu pie pasaules līmeņa IT risinājumiem,” pastāstīja Gaitis Kasims, Eurofins Genomics IT Solutions Latvia valdes loceklis un “Genomic Services” IT direktors.

“Eurofins Genomics” galvenie klientu segmenti aptver pētniecības, farmācijas un diagnostikas, agronomijas, pārtikas un vides institūcijas, tai skaitā uzņēmumus, kas strādā ar patērētāju un iedzīvotāju genomiku. “Eurofins Genomics” piedāvā vismodernākos pētniecības un rūpnieciskos laboratorijas pakalpojumus sekvencēšanā, tai skaitā nākamās paaudzes sekvencēšanā, Sangera sekvencēšanā, MicroArray, qPCR, kā arī oligo ražošanā, gēnu sintēzē, genotipēšanā u.c.

Rīga un izvēlēta kā lokācija, kurā koncentrējas pasaules tirgū konkurētspējīgi IT nozares eksperti, kas pārzina modernākās un programmatūras izstrādes prakses. Savukārt “Eurofins Genomics” novērtē iespēju piedalīties Latvijas IT nozares virzītas un uz zināšanām balstītas ekonomikas tālākā attīstībā, nodrošinot iespēju strādāt pie jaunākajām tehnoloģijām šajā strauji augošajā genomikas nozarē.

Par “Eurofins Genomics IT Solutions Latvia” uzņēmuma vadītāju kļuvusi Aleksandra Rubena, kurai ir plaša iepriekšēja pieredze, iepriekš strādājot personāla vadībā un IT uzņēmumu vadībā.

“Ņemot vērā nozares specifiku un datu apjomu, kas ikdienā jāapstrādā, mūsu mērķis ir optimizēt izmantotās tehnoloģijas, meklēt jaunus IT risinājumus un izstrādāt jaunus produktus,” sacīja Aleksandra Rubena, “Eurofins Genomics IT Solutions Latvia” vadītāja. “Mēs arvien biežāk dzirdam par nepieciešamību attīstīt zināšanu eksportu, lai atbalstītu mūsu valsts ekonomiku un nestu Latvijas vārdu pasaulē. Strādājot šajā uzņēmumā, IT speciālisti ar savām prasmēm un risinājumiem tiešā veidā sniegs savu ieguldījumu mūsdienu lielāko humanitāro un dabaszinātņu izaicinājumu risināšanā, tostarp jautājumos, kas saistīti ar pārtikas pieejamību, klimata pārmaiņām, sabiedrības veselību un dažādu slimību ārstēšanu.”

“IT centrs Latvijā nodrošinās un paātrinās “Eurofins Genomics” izaugsmes plānus un ir pirmais uzņēmuma solis, veidojot biznesu Baltijas reģionā,” pastāstīja Dr. Mihaels Hadems (Dr. Michael Hadem), “Eurofins Genomics & Forensics Europe” izpilddirektors. Pirmajā gadā “Eurofins Genomics IT Solutions Latvia” paplašināsies līdz 40 darbiniekiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.