23. aprīlis, 2022

LMT līdz 2025. gadam pakāpeniski slēgs 3G tehnoloģiju

lmt logo

Lai attīstītu risinājumus industrijām un nodrošinātu klientiem kvalitatīvus pakalpojumus pieaugošā mobilo datu pārraides patēriņa apstākļos, tuvākajos gados plāno būtiski paplašināt un attīstīt tīklu, kā arī slēgt morāli un tehniski novecojušo 3G tehnoloģiju. 3G tehnoloģiju LMT iecerējis slēgt pakāpeniski līdz 2025. gadam paralēli klientu – 3G lietotāju – pārejai uz 4G un 5G tīkliem.

Šobrīd līdzās jaunākās paaudzes 4G un datu pārraides tehnoloģijām uztur arī novecojušo 3G tehnoloģiju, ko klienti izmantot arvien retāk. Ņemot vērā, ka 4G un spēj pārraidīt ievērojami vairāk datu, nodrošināt augstāku pakalpojumu kvalitāti un daudz efektīvāk izmantot frekvenču resursus, LMT pieņēmis lēmumu slēgt 3G tehnoloģiju, lai atbrīvotu frekvences jaunajam augstas veiktspējas 5G tīklam un paplašinātu 4G tīklu. Šāds tehnoloģiju nomaiņas process notiek visā pasaulē, un jau teju 150 mobilo sakaru operatoru slēguši vai tuvākajos gados plāno slēgt 3G tehnoloģiju.

“Laiks nestāv uz vietas, un tehnoloģiju attīstība – tāpat. Telekomunikāciju nozarē to var lieliski redzēt – tehnoloģijas attīstās strauji un tas, kas vēl nesen šķita zinātniskā fantastika, laikam ejot, kļūst vien par kārtējo cilvēka spēju apliecinājumu un ierakstu vēstures annālēs. Jaunās tehnoloģiju vēsmas mūsu ikdienu padara arvien ērtāku, ļauj paveikt vairāk un atver iespēju logus jaunu ideju īstenošanai gan valsts, gan indivīda līmenī, tāpēc iet kopsolī ar laiku ir svarīgi ikvienam. Tāpēc ik gadu veic apjomīgas investīcijas infrastruktūras, tīkla un tehnoloģiju attīstībā, paplašinot 4G un tīklu iespējas, lai mūsu klientiem būtu pieejami laikam un lietošanas paradumiem atbilstoši, moderni, jaudīgi un kvalitatīvi sakari. 3G tehnoloģija šajās kategorijās vairs neiekļaujas, tāpēc pienācis laiks no tās lēnām atvadīties,” lēmumu komentē LMT prezidents Juris Binde.

Kā norāda prezidents, klientus šī tehnoloģiju attīstība un nomaiņa ietekmēs pozitīvi, ļaujot ikdienā vēl visaptverošāk izmantot 4G un priekšrocības. Jau ziņots, ka šobrīd LMT kopējais bāzes staciju skaits pārsniedz 1500, no kurām liela daļa jau šogad darbosies 5G tīklā, kas nodrošina jaudīgo 5G internetu ne tikai rūteros, bet arī telefonos, padarot to pieejamu arvien plašākam privātpersonu un uzņēmēju lokam. Tāpat no 2021. gada sākuma  LMT saviem klientiem nodrošina VoLTE  (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju zvaniem 4G tīklā, un tagad šajā tīklā tiek nodrošināti ne tikai interneta sakari, bet arī lielākā daļa balss sakaru. Tas dod iespēju baudīt kvalitatīvākus balss pakalpojumus – ātrāku zvana savienojumu, sarunas HD kvalitātē un iespēju sarunas laikā lietot internetu. Slēdzot 3G tehnoloģiju, jaunākās paaudzes tīklu sniegtās iespējas būs pieejamas vēl plašākam klientu lokam.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda