17. novembris, 2020

Mastercard arī Latvijā nodrošina Google Pay ieviešanu

mastercard gpay

No šodienas Mastercard paplašinās Google Pay pakalpojumu, kopā ar partneriem to piedāvājot arī karšu turētājiem Austrijā, Bulgārijā, Igaunijā, Grieķijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Portugālē un Rumānijā.

Izmantojot pakalpojumu Google Pay, lietotājiem ar piemērotām ierīcēm būs iespējams veikt pirkumus veikalos un tiešsaistē droši, ātri un ērti. Turklāt tas nodrošinās arī iespēju izmantot savus tālruņus, lai veiktu bezkontakta maksājumus.

Mastercard sniegs šo pakalpojumu sadarbībā ar dažādiem izsniedzējiem un Fintech uzņēmumiem, tai skaitā (bet ne tikai) ar Banca Transilvania, Bunq, CEC Bank, Curve, LHV Pank, Monese, N26, Paynetics, Revolut, Swedbank, Unicredit Bank Romania un Viva Wallet. Latvijā sadarbības partneri ir N26, Revolut, Curve, Monese un Swedbank. Šis solis ir piemērs Mastercard apņēmībai ieviest jauninājumus, kas vienkāršo cilvēku ikdienu.

Kopš pandēmijas sākuma bezkontakta darījumu skaits visā Eiropā ir palielinājies līdz gandrīz 80 %. Tā kā patērētāji vēlējās samazināt skaidras naudas izmantošanas biežumu, daudzi sāka dot priekšroku bezkontakta norēķinu iespējai, novērtējot to kā drošu, ērtu un ātru norēķinu veidu – tās ir izmaiņas, kas, domājams, izturēs laika pārbaudi.

Milans Gauders (Milan Gauder), Eiropas reģiona Produktu un jauninājumu izpildviceprezidents, atzīmē: “Piedāvāt izvēles iespējas un inovācijas maksājumos ir svarīgs aspekts, kā mēs uzlabojam cilvēku ikdienu. Tā kā daudziem cilvēkiem higiēna ir kļuvusi par neapšaubāmu prioritāti, mēs vēlamies pārliecināties, ka mēs turpinām piedāvāt inovatīvus risinājumus bezkontakta norēķiniem. Jauninājumu ieviešana dod klientiem iespēju izvēlēties ērtāko un drošāko maksājumu metodi, kas atbilst viņu vajadzībām konkrētajā brīdī. Lai to panāktu, mēs esam priecīgi apvienot spēkus ar Google, tā nodrošinot cilvēkiem, kuru labā strādājam, ērtību, ātrumu un mieru.”

“Šobrīd, vairāk nekā jebkad agrāk, cilvēki vēlas izmantot vienkāršus un drošus risinājumus, lai apmaksātu pirkumus tiešsaistē un veiktu bezkontakta norēķinus veikalos. Pateicoties ciešajai sadarbībai ar Mastercard, iesaistīto partneru karšu turētāji 10 jaunajos Eiropas tirgos varēs lietot pakalpojumu Google Pay, izmantojot attiecīgu mobilās lietotni. Mēs ceram, ka ikviens izbaudīs priekšrocības, ko sniegs šī iespēja – norēķināties neskaitāmās vietās visā pasaulē, izmantojot savu tālruni,” piebilst Florence Diss, Google Maksājumu partnerības vadītāja.

“Mēs redzam, ka klientu pieprasījums pēc bezkontakta maksājumu iespējām būtiski pieaug, tāpēc ir prieks kopā ar Google un Mastercard turpmāk piedāvāt mūsu klientiem Latvijā vienu no populārākajiem starptautiskajiem maksājumu risinājumiem – Google Pay. Tā ir vēl viena ērta, ātra un droša maksājumu izvēles iespēja mūsu klientiem viņu ikdienas naudas lietās,” saka Vadims Frolovs, Klientu servisa pārvaldes vadītājs.

Viegli uzstādāms, viegli lietojams

Lai varētu izmantot pakalpojumu Google Pay jaunajos tirgos, lietotājiem vienkārši jāizvēlas opcija “Pievienot Google Pay” iesaistītajā mobilās lietotnē, tādā veidā pievienojot savu Mastercard pakalpojumam Google Pay. Pēc Mastercard pievienošanas lietotājs varēs piekļūt visām Google Pay priekšrocībām, izmantojot savu bankas lietotni.

Kad karte ir pievienota Google Pay, lietotāji var izmantot savu tālruni, lai, vienkārši pieskaroties ekrānam, maksātu jebkurā vietā, kur tiek pieņemti bezkontakta darījumi, piemēram, veikalā vai sabiedriskajā transportā. Nav nepieciešamības atvērt ne Google Pay, ne mobilās lietotni, nav nepieciešams arī interneta savienojums. Lietotāji var pieskarties ekrānam un maksāt ar savu viedierīci, kas jau ir viņu rokās, bez nepieciešamības meklēt maku vai izmantot pin verifikāciju. Turklāt cilvēkiem būs iespēja pārsniegt iepriekš noteikto bezkontakta darījumu limitu, vienkārši, pirms maksājuma veikšanas, atbloķējot savu tālruni.

Droši kā vienmēr

Vienlaicīgi nodrošinot ērtību, Mastercard kartes saistīšana ar Google Pay sniedz arī papildu drošības līmeni, izmantojot Mastercard tehnoloģiju “Tokenization”. Mastercard platforma aizsargā kartes īpašnieku informāciju, aizstājot kontu numurus ar unikālu alternatīvo kartes numuru jeb “tokenu”. “Tokenization” samazina krāpšanu, kas saistīta ar digitālajiem maksājumiem, jo, iekļaujot dinamisko komponentu ar katru maksājumu, darījumi tiek padarīti drošāki. Ja patērētājs izmanto savu mobilo ierīci darījumā, tas ir “tokens”, nevis īstais kartes numurs, kas tiek iesniegts veikalā. Gan patērētājiem, gan tirgotājiem katrs pirkums, kas veikts ar Mastercard, izmantojot Google Pay, piedāvā visas tās pašas priekšrocības un drošību, ko sniedz darījums ar fizisko Mastercard. “Viens no galvenajiem aspektiem, kas mūs pozicionē kā pircēju un uzņēmumu izvēles partneri, ir Mastercard savā klasē labākie drošības elementi,” piebilst Gauders.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda