Sākums Jaunumi Microsoft un LinkedIn izsludina pieteikšanos 350 jauniem digitālo prasmju bezmaksas kursiem

Microsoft un LinkedIn izsludina pieteikšanos 350 jauniem digitālo prasmju bezmaksas kursiem

2 minūtes lasīšanai
microsoft linkedin

Uzņēmums Microsoft un LinkedIn izziņo nākamo posmu programmā Skills for Jobs, kas darba ņēmējiem un darba meklētājiem dod iespēju uzlabot digitālās prasmes. Programmas ietvaros uzņēmumi nodrošinās bezmaksas piekļuvi 350 jauniem apmācību kursiem un sešiem jauniem karjeras pamatojuma sertifikātiem digitālajā ekonomikā pieprasītākajām darbavietām. Tāpat programmas ietvaros būs pieejams 50 000 LinkedIn Learning stipendijas. Skills for Jobs programma ir daļa no Microsoft uzsāktās Global Skills iniciatīvas, kuras bezmaksas mācību iespējas Latvijā divu gadu laikā kopš tās uzsākšanas izmantojuši jau kopumā 53 956 cilvēki.

Visā pasaulē Global Skills iespējas mācīties un uzlabot digitālās prasmes izmantojuši 80 miljoni darba meklētāju. Iniciatīvai turpinoties, līdz 2025.gadam Microsoft piedāvāto mācību un sertifikācijas iespēju varēs saņemt vēl 10 miljoni cilvēku.

Analizējot LinkedIn un Burning Glass Institute datus par aktuālajiem darba sludinājumiem, Microsoft identificēja sešus šobrīd pieprasītākos amatus: administratīvais profesionālis, projektu vadītājs, biznesa analītiķis, sistēmu administrators, programmatūras izstrādātājs vai datu analītiķis. Prasmes apliecinošu sertifikātu iespējams saņemt šīm un citām profesionālajām lomām.

Jaunie kursi un sertifikāti tiek piedāvāti astoņās valodās – angļu, franču, vācu, spāņu, portugāļu, vienkāršotajā ķīniešu, japāņu un arābu valodā. Šī paplašinātā pieeja balstās uz Microsoft apņemšanos veicināt iekļaujošākas ekonomiskās iespējas, lai cilvēkiem visā pasaulē būtu vienlīdzīga piekļuve prasmēm, tehnoloģijām un zināšanām, kas nepieciešamas panākumu gūšanai digitalizācijas procesu caurvītajā darba tirgū.

“Mūsdienās digitālās prasmes ir galvenais konkurētspējas veicinātājs darba tirgū. Pēc šo prasmju apgūšanas, izmantojot Microsoft Learn un LinkedIn Learning, mēs cilvēkiem sniedzam atbalstu šo zināšanu apliecināšanai  ar nozarē atzītiem Microsoft sertifikātiem, kas var dot izšķirošu artavu viņu karjeras attīstībā,” saka Microsoft struktūrvienības vadītāja Baltijas valstīs Vaida Sapole.

Jaunie Career Essentials sertifikāti ir izstrādāti, lai mācību dalībniekiem palīdzētu pārvarēt plaisu starp digitālās pratības pamatzināšanām un padziļinātām tehniskajām prasmēm, iegūstot nozarē atzītus sertifikātus, kas ir vērtīgs instruments jaunas darbavietas meklējumos. Kad mācības pabeigtas, to dalībniekiem būs pieejams arī īpašs LinkedIn žetons, kas darba devēju šajā vietnē informēs, ka kandidātam piemīt konkrētās prasmes un tām atbilstošs sertifikāts.

Visi kursi ir pieejami LinkedIn vietnē opportunity.linkedin.com. Vienlaikus, Microsoft izstrādātie kursi ir pieejami arī programmā Microsoft Community Training (MCT) un lejupielādējamā formātā lietošanai arī citās bezpeļņas partneriem paredzētajās mācību pārvaldības sistēmās (LMS).

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…