Sākums Jaunumi Noskaidroti Liepājas atklātās datorzinātņu olimpiādes uzvarētāji

Noskaidroti Liepājas atklātās datorzinātņu olimpiādes uzvarētāji

3 minūtes lasīšanai
Liepajas atklatas datorzinatnu olimpiades uzvaretaji

Noslēguma pasākumā Liepājas Universitātē 28. aprīlī tika noskaidroti uzvarētāji jau trešajai Liepājas atklātajai datorzinātņu olimpiādei, kurā piedalījās 7.–12. klašu skolēni no visas Latvijas. Dalībniekiem bija jāpieveic izaicinoši uzdevumi gan programmēšanā, gan robotu vadībā.

Liepājas atklātajā datorzinātņu olimpiādē varēja piedalīties skolēnu komandas ar vienu līdz trim dalībniekiem. Vispirms attālināti bija jāpaveic programmēšanas izaicinājums. Dalībniekiem bija jāparāda savas programmēšanas prasmes – jārada savi spēļu konsoles un lietotāja grafiskās saskarnes risinājumi. Savukārt, 28. aprīlī Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes laboratorijā un studiju auditorijā notika viedo tehnoloģiju konkurss. Komandām, sacenšoties uz laiku, bija jāizstrādā robota precīzas vadības rīku un jāspēj vadīt tā gaitu mērķī, kā arī kustībā gar izliektu sienu. Uzvarētāji tika pie vērtīgām balvām no Liepājas tehnoloģiju uzņēmumiem.

Šogad ar attālinātajiem uzdevumiem programmēšanas izaicinājumā vislabāk tika galā komanda “ķēpainītis” (Viljams Trukšāns un Vlada Romazanova) no Liepājas Valsts tehnikuma, otrajā vietā atstājot komandu “11 101 000 101 001” (Gatis Zlojs, Edgars Mazītis un Justs Tomsons) no Siguldas Valsts ģimnāzijas. Trešajā vietā – “L3” (Reinis Emīls Aļļis, Linards Sils un Sannija Liebus) no Liepājas Valsts tehnikuma.

Uzvarētāju komandas sastāvā ir arī Digitālo inovāciju parka rīkotās Liepājas IT talantu programmas dalībnieks Viljams Trukšāns, kas parāda, ka apmācībās iegūtās prasmes jau tiek liktas lietā. Programma paredzēta talantīgiem jauniešiem, kuri savu nākotnes karjeras izaugsmi saredz kādā no IT profesijām.  Drīzumā sagaidām apmācību pirmo izlaidumu.

Robotu vadīšana viedo tehnoloģiju konkursā nebija šķērslis komandai “In it to win it” (Gundars Matīss Melderis, Pauls Odins Šmits un Voldemārs Fūrmanis) no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas – viņiem pirmā vieta. Otro vietu dalīja komandas “Sniegakubs” (Matīss Lazdiņš) un “print(UZVARA)” (Ralfs Zeps un Kārlis Roga), attiecīgi no Rīgas 64. vidusskolas un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas. Trešā vieta šoreiz komandai “TM” (Jānis Niedols un Daniels Titovs) no Liepājas Valsts tehnikuma.

Liepājas atklāto datorzinātņu olimpiādi organizēja Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte un Digitālo inovāciju parks. Olimpiādi atbalstīja Liepājas valstspilsētas pašvaldība, S-TEC Latvia, Trelleborg Wheel Systems Liepaja, InPass, TestDevLab un Accenture.

Kopā ar datorzinātņu olimpiādi, pasākumā tika noskaidroti arī E.Ģinguļa matemātikas un fizikas olimpiāžu uzvarētāji. Šogad ceļojošo balvu 8.-9. klašu grupā izcīnīja Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas komanda, bet vidusskolu grupā vislabākos rezultātus uzrādīja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni.

Liepājas atklātā datorzinātņu olimpiāde noritēja jau trešo gadu un ir lielisks veids kā izaicināt savus draugus un klasesbiedrus, kā arī pārbaudīt savas programmēšanas un tehnoloģiju prasmes, attīstīt radošumu un interesi par informācijas tehnoloģijām un iegūt izzinājumus par STEM zinātnēm un karjeras iespējām.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…