5. jūlijs, 2020

Olympus vairs neražos fotoaparātus

olimpus rip

Viens no pasaules slavenākajiem fotoaparātu ražotājiem Japānas uzņēmums “Olympus” trešdien paziņoja, ka pārdod savu fotoaparātu ražošanas biznesu un turpmāk pievērsīsies galvenokārt medicīnas iekārtu ražošanai.

“Olympus” parakstījis saprašanās memorandu ar Japānas investīciju fondu “Japan Industrial Partners”, kas paredz, ka fonds no “Olympus” iegādāsies fotoaparātu ražošanas biznesu. Juridiski saistošu līgumu paredzēts parakstīt līdz septembra beigām. Plānotā darījuma summa netiek atklāta.

“Olympus” sāka ražot fotoaparātus 1936. gadā, un šīs kompānijas izgatavotie fotoaparāti kļuvuši leģendāri savas kvalitātes dēļ. Tomēr fotoaparātu ražošanas rentabilitāte strauji kritusies, jo aizvien vairāk lieto viedtālruņos iebūvētās fotokameras, tāpēc pieprasījums pēc fotoaparātiem būtiski samazinājies.

Tomēr “Olympus” medicīnas aprīkojuma ražošanas joprojām ir veiksmīgs. “Olympus” kontrolē 70% no pasaules endoskopu tirgus.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda