Sākums Jaunumi Optikas tīkla pilnveidē Tet šogad investējis četrus miljonus eiro

Optikas tīkla pilnveidē Tet šogad investējis četrus miljonus eiro

1 minūtes lasīšanai
tet lattelecom

Šogad optiskā interneta tīkla izbūvē un pilnveidē Tet ir investējusi četrus miljonus eiro, kas ir īpaši nozīmīgi gadā, kad lielāko daļu laika sabiedrība ir strādājusi un mācījusies no mājām un Latvija vienlaikus ar visu pasauli gatavojas 5G tīkla izvēršanai. Latvijā jau gadiem ir viens no plašākajiem optiskā tīkla pārklājumiem Eiropā, kur piekļuvi ātrākajam un stabilākajam internetam Tet nodrošina gandrīz 530 000 mājsaimniecībās jeb teju divās trešdaļās Latvijas mājokļu.

Tet šogad turpināja izvērsts optiskā interneta tīklu, optikas pieejamību nodrošinot vēl gandrīz 5400 mājsaimniecībās jeb gandrīz 15 mājokļos ik dienas. Līdz ar to Tet optiskā interneta tīkls Latvijā caurvijas gandrīz 13 400 kilometru garumā. Tāpat Tet šogad palielināja starptautiskā interneta tīkla kapacitāti, tostarp uz Zviedriju un Baltijas valstīm, tādējādi uzlabojot kopējo interneta pamattīkla veiktspēju un kvalitāti, kā arī investēts tīkla aizsardzības risinājumos, kuru nozīme ar katru gadu arvien pieaug. Ieguldītās investīcijas palīdzēs veicināt kopējo interneta ātrumu un samazināt datu pārraides aizturi, kas ir īpaši nozīmīga gan šodienas interneta lietotājam, gan nākotnes risinājumiem, sniedzot iespēju ļoti ātrai liela apjoma datu apmaiņai ar minimizētu aizturi. Šie risinājumi ir arī solis pretim 5G pamattīkla izbūvei, jo nākotnē optiskā interneta dzīslai būs pieslēgts katrs 5G interneta tornis.

“Katru gadu kopējais datu pārraides apjoms arvien palielinās. Pagājušajā gadā Latvijas tīklā interneta patēriņš auga par 8%, šogad par 13%. Apzināmies, ka Tet interneta pamattīkls ir Latvijas kopējā tīkla mugurkauls, tādēļ investīcijas tā pilnveidē neapstājas ne mirkli, un pateicoties tam – Latvija ir starp no Eiropas līderiem gan optiskā interneta pieejamībā, gan lietošanā,” Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…