22. decembris, 2020

Optikas tīkla pilnveidē Tet šogad investējis četrus miljonus eiro

tet lattelecom

Šogad optiskā interneta tīkla izbūvē un pilnveidē ir investējusi četrus miljonus eiro, kas ir īpaši nozīmīgi gadā, kad lielāko daļu laika sabiedrība ir strādājusi un mācījusies no mājām un Latvija vienlaikus ar visu pasauli gatavojas 5G tīkla izvēršanai. Latvijā jau gadiem ir viens no plašākajiem optiskā tīkla pārklājumiem Eiropā, kur piekļuvi ātrākajam un stabilākajam internetam Tet nodrošina gandrīz 530 000 mājsaimniecībās jeb teju divās trešdaļās Latvijas mājokļu.

šogad turpināja izvērsts optiskā interneta tīklu, optikas pieejamību nodrošinot vēl gandrīz 5400 mājsaimniecībās jeb gandrīz 15 mājokļos ik dienas. Līdz ar to Tet optiskā interneta Latvijā caurvijas gandrīz 13 400 kilometru garumā. Tāpat Tet šogad palielināja starptautiskā interneta tīkla kapacitāti, tostarp uz Zviedriju un Baltijas valstīm, tādējādi uzlabojot kopējo interneta pamattīkla veiktspēju un kvalitāti, kā arī investēts tīkla aizsardzības risinājumos, kuru nozīme ar katru gadu arvien pieaug. Ieguldītās palīdzēs veicināt kopējo interneta ātrumu un samazināt datu pārraides aizturi, kas ir īpaši nozīmīga gan šodienas interneta lietotājam, gan nākotnes risinājumiem, sniedzot iespēju ļoti ātrai liela apjoma datu apmaiņai ar minimizētu aizturi. Šie risinājumi ir arī solis pretim 5G pamattīkla izbūvei, jo nākotnē optiskā interneta dzīslai būs pieslēgts katrs 5G interneta tornis.

“Katru gadu kopējais datu pārraides apjoms arvien palielinās. Pagājušajā gadā Latvijas tīklā interneta patēriņš auga par 8%, šogad par 13%. Apzināmies, ka interneta pamattīkls ir Latvijas kopējā tīkla mugurkauls, tādēļ tā pilnveidē neapstājas ne mirkli, un pateicoties tam – Latvija ir starp no Eiropas līderiem gan optiskā interneta pieejamībā, gan lietošanā,” valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda