22. februāris, 2021

Pasažieru vilciena lietotne papildināta ar abonementa e-biļetes iegādes iespēju

pasazieru vilciens abonementa biletes tagad lietotne

No 18. februāra “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē pasažieriem ir iespēja elektroniski iegādāties arī vilciena abonementa biļetes – gan mēnešbiļetes, gan vienas un vairāku dienu biļetes. “Pasažieru vilciena” izstrādātā funkcionalitāte dos iespēju pasažieriem saglabāt un lietot abonementa e-biļetes savā viedtālrunī, katrā braucienā uzrādot konduktoram kontrolierim biļeti ar mainīgu QR kodu.

Lai iegādātos un lietotu abonementa e-biļeti, pasažiera viedtālrunī ir jābūt lejupielādētai “Pasažieru vilciena” mobilajai lietotnei un tai jābūt atjauninātai līdz pēdējai versijai. Līdzīgi kā iegādājoties vienreizējās biļetes, pasažierim ir jāizvēlas maršruts, kurā abonementa e-biļete tiks izmantota, un izvēlnē jāatzīmē vajadzīgais biļetes veids – dienu biļete vai abonementa biļete (visām mēneša dienām, mēneša darbadienām) vienā vai abos virzienos. Tāpat pircējam jānorāda abonementa e-biļetes lietošanas sākuma datums. Abonementa e-biļetes apmaksa jāveic, izmantojot maksājumu karti, un pēc veiksmīgas apmaksas e-biļete būs pieejama lietotnes sadaļā “Biļetes”. E-abonementu iegādājoties lapā www.pv.lv, uz pasažiera norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite e-abonementa aktivizēšanai mobilajā lietotnē viedtālrunī, kurā biļete tiks lietota un uzrādīta konduktoram kontrolierim.

Lai nodrošinātos iespējamo abonementa e-biļešu viltošanu, jaunajā funkcionalitātē ir iestrādāti vairāki pretviltošanas algoritmi, tai skaitā katrā e-abonementa lietošanas reizē ģenerēs jaunu QR kodu, kas izslēdz iespēju šo kodu nofotografēt, kopēt vai pārsūtīt citam lietotājam.

AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis: “Abonementa e-biļete ir ļoti gaidīts produkts, ceram, ka daudzi mūsu lojālie šo iespēju izmantos. Mūsu piedāvātais abonementa digitalizācijas risinājums ar mainīgu QR kodu pasažieru pārvadājumos ir retums arī citās valstīs, Baltijas valstīs pasažieru pārvadājumos tas nav sastopams, tādēļ patiesi lepojamies, ka tieši mūsu vilcienu pasažieri būs tie, kuri varēs lietot šādu ērtu un inovatīvu pakalpojumu. Lai iegādātos mēnešbiļeti, turpmāk vairs nebūs jādodas uz mūsu biļešu kasi, to varēs izdarīt jebkurā sev ērtā vietā un laikā. Digitāli saņemamo pakalpojumu klāstu noteikti turpināsim attīstīt, ieviešot gan iespēju elektroniski iegādāties biļetes uz tiem vilcienu reisiem, kuros ir noteikts sēdvietu skaits, gan strādājot pie citiem, jauniem risinājumiem biļešu iegādē.”

Abonementa e-biļetes ir vienkārša un ērta, tās lietotājs netiks personalizēts, un e-abonementa iegādei nav nepieciešams reģistrēties. Iegādājoties e-abonementu, jānorāda vienīgi šīs biļetes lietotāja e-pasta adrese, un ir jāņem vērā, ka abonementa e-biļete būs piesaistīta konkrētai viedierīcei.

Iegādājoties dienu vai abonementa biļeti elektroniski, papildu atlaide šobrīd netiek piešķirta. Elektroniski iegādāto biļešu politika tiek saglabāta līdzšinējā – 5% līdz 10% atlaide vienreizējām e-biļetēm. Savukārt dienu un abonementa biļešu atlaide – līdz pat 46%. Abonementa e-biļeti ar papildu 40% atlaidi var iegādāties daudzbērnu ģimeņu locekļi.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda