14. oktobris, 2020

Portāla Latvija.lv lietotājiem palīdzēs Ēriks

latvija lv eriks

No 14.oktobra Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla .lv apmeklētājiem palīgā nāks Ēriks. Ar virtuālā asistenta palīdzību portāla apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes par dažādiem e-pakalpojumiem un dzīves situācijām, informē Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

nodrošinās iedzīvotājiem ērtu un mūsdienīgu iespēju atrast publiskās pārvaldes portālā .lv meklēto e-pakalpojumu sociālajā, nodarbinātības, veselības, uzņēmējdarbības, izglītības un citās jomās. Dialoga formā virtuālais palīgs Ēriks palīdzēs atrast informāciju par konkrētu interesējošo e-pakalpojumu, atbildēs uz jautājumiem, kā arī vienkāršas sarakstes veidā paskaidros lietotājam e-pakalpojuma saņemšanas procesa gaitu.

Virtuālā asistenta zināšanu pamatā ir portāla lietotāju visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes. Virtuālā asistenta galvenais uzdevums, balstoties uz dažādām dzīves situācijām, ir atrast lietotājiem piemērotāko e-pakalpojumu. Ēriks palīdzēs jautājumos, kas saistīti ar e-adresi, kā arī sniegs padomus, kā izmantot portāla .lv dzīves situāciju aprakstus. Virtuālā asistenta palīdzība būs pieejama nepārtraukti, līdz ar to .lv lietotājs varēs komunicēt sev ērtā laikā.

Ēriks savu nosaukumu ieguvis, aptaujājot dažāda vecuma sociālo tīklu lietotājus. Tā vizuālā tēla pamatā ir burts “e”, kas vizuāli apliecina, ka Ēriks ir e-vides asistents. Virtuālā asistenta komunikācijas veids ir neformāls, tādā veidā uzsverot tā draudzīgo dabu, atvērtību un vēlmi palīdzēt, skaidro Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Saskaņā ar pētījumiem virtuālie asistenti spēj atbildēt pat uz 80% rutīnas jautājumu, tādējādi samazinot šādu jautājumu apjomu lietotāju atbalsta dienestā. Aprēķinu vajadzībām tiek pieņemts, ka portālā .lv sākotnēji varēs atrisināt līdz 60% no rutīnas jautājumu apjoma. Šī risinājuma ieviešana samazinās .lv atbalsta dienesta pieteikumu skaitu, kas saistīts ar standarta problēmsituācijām.

Katrs portāla .lv apmeklētājs var palīdzēt Ērikam kļūt vēl gudrākam, jo tikai virtuālā asistenta lietošana veicinās atbilžu daudzveidību.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda