Sākums Jaunumi Praktiskas viedierīču īpašības, kas palīdzēs katram skolēnam

Praktiskas viedierīču īpašības, kas palīdzēs katram skolēnam

6 minūtes lasīšanai
apple

Ar jaunā mācību gada sākumu klēpjdators kļūst par galveno instrumentu katram studentam un skolēnam. Liekot lietā tikai dažus gudrus risinājumus un izmantojot visu viedierīču funkcionalitāti, mācīšanās kļūs vēl ērtāka un efektīvāka.

Sertificēts “Apple” sistēmu inženieris Andrejs Mihailovs stāsta, kā izvēlēties augstas kvalitātes viedierīci skolai un universitātei, un iesaka, kādas funkcijas izmantot labāku mācību rezultātu sasniegšanai.

1. Ilgmūžība

Izvēloties datoru skolēnam vai studentam, vissvarīgākais ir novērtēt tā ilgmūžību, izturību un lietošanas ērtumu. Lai klēpjdators kļūtu par vērtīgu ilgtermiņa ieguldījumu, jāņem vērā, cik gadus ierīce kalpos, no kā tā sastāv, kādas tai ir funkcijas un kā tā atbilst ne tikai pašreizējām vajadzībām, bet arī vajadzībām tuvākajā nākotnē.

Piemēram, datori “MacBook” ir īpaši ar savu operētājsistēmu “MacOS” – tā pazīstama ne tikai ar savām unikālajām funkcijām studijām un darbam, kā arī paaugstinātu datu aizsardzību, bet arī ar nepārtrauktu, automātisku operētājsistēmas un tās lietojumprogrammu atjaunināšanu. Šie datori atbalstīs jaunāko programmatūru un nodrošinās augstāko darba kvalitāti vismaz piecus gadus.

Ierīces korpuss ir izgatavots no 100% pārstrādāta alumīnija, kas ir ārkārtīgi stiprs, izturīgs un perfekti mehāniski izliets. Šīs īpašības ir ilgmūžības garantija.

Ilgais akumulatora darbības laiks ir sevišķi svarīgs studentiem – populārie modeļi “MacBook Air”, kurus iecienījuši daudzi lietotāji, bez uzlādēšanas darbojas līdz 11 stundām, tāpēc datoru iespējams paņemt līdzi uz lekcijām vai bibliotēku. Šis klēpjdators sver tikai 1,25 kg, tādēļ to viegli visur paņemt līdzi un līdz ar to pastāvīgi būt mobilam. Tā kā tas ir ne tikai viegls, bet arī neticami plāns (tikai 15,6 mm), dators mugursomā vai somā neaizņems daudz vietas.

2. Mājasdarbiem un sarežģītākiem uzdevumiem

Viegli lietojamais un jaudīgais “MacBook Air” dators, kas radīts ikdienas lietošanai, kā arī mācībām un darbam, pārsteigs jūs ar savām iespējām un ļoti lielo darbības ātrumu. Iebūvētais līdz četru kodolu lielais procesors “Intel Core i7” nodrošina līdz pat divām reizēm ātrāku CPU un pat par 80% ātrāku grafisko vidi.

Ar šo jaudu pietiks superātrai tīmekļa pārlūkošanai, videospēlēm, ērtai vairāku lietotņu izmantošanai, video rediģēšanai, prezentāciju veidošanai un citiem darbiem.

Katram “MacBook” ir savs jaudīgu lietotņu komplekts, kas jau ir integrēts datorā, tāpēc tās var izmantot tiklīdz jaunā ierīce ir izsaiņota. Mācībām nozīmīgāko lietotņu vidū ir “Pages”, “Numbers” un “Keynote”. Pirmā ļaus vienkārši un viegli sastādīt un rediģēt dažādu veidu dokumentus, otrā ir paredzēta aprēķiniem un diagrammām, savukārt “Keynote” ir neaizstājama, veidojot iespaidīgas prezentācijas.

Sevišķi ērti ir tas, ka visi datoru “MacBook” modeļi strādā ar “Microsoft Office” programmām, piemēram, “Word”, “Excel”, “PowerPoint” un citām, ļaujot jums darboties ērti un bez ierobežojumiem.

Skolēniem un studentiem būs noderīga arī video veidošanai paredzētā lietotne “iMovie”. Papildus šīm lietotnēm jaunieši “App Store” var atrast arī daudzas citas lietotnes, kas palīdzēs tiem mācībās.

3. Individuālais un komandas darbs

Neatkarīgi no veicamā uzdevuma, klēpjdatori “MacBook Air” ir izstrādāti tā, lai būtu ļoti ērti lietošanai; to jau instalētās iespējas ļauj īsākā laikā sasniegt vēl vairāk.

Lietotnes “Notes”, “Reminders” un “Calendar” ir noderīgas ikdienas plānošanā.

Un labas ziņas tiem, kas mēdz visu pazaudēt – unikālais iekšējais meklētājs “Spotlight” palīdz ātri un ērti atrast meklēto – lietotnes, dokumentus, fotogrāfijas vai jebkurus citus failus.

Tie, kuri vēl nav izmēģinājuši skārienpaliktni “Trackpad” datoros “MacBook”, būs pārsteigti par tā jutību un ārkārtīgi precīzo vadību. Tajā ir iestrādāts uzlabots manipulators “Force Touch”, kas atpazīst klikšķa stiprumu un ļauj veikli kontrolēt darbības datorā; piemēram, ar pirkstu pieskārienu jūs varat tuvināt vai attālināt, mainīt ekrāna logu izkārtojumu vai paritināt uz leju.

Strādājot kopā ar klasesbiedriem vai draugiem, vērts izmēģināt iespēju “Collaborate”, kas strādā reizē ar lietotnēm “Pages”, “Numbers” vai “Keynote”, kas jau iepriekš instalētas datorā. Šī iespēja ļauj vienlaikus ar draugiem, kas arī izmanto “Apple” ierīces, rediģēt dokumentus, prezentācijas vai ziņojumus. Tas vēl vairāk atvieglos darbu vai mājasdarbu sagatavošanu komandās.

Izmantojot “Apple” ierīces, nav jāuztraucas par datu drošību – progresīvas tehnoloģijas palīdz aizsargāt “MacBook” lietotāju privātumu, programmatūras drošību un personas datus. Jaunākajiem datoru modeļiem ir īpaša otrās paaudzes silīcija aizsardzības mikroshēma “Apple T2” un tos var droši atbloķēt, izmantojot pirkstu nospiedumu sensoru “Touch ID”, turklāt visi dati ir šifrēti.

4. Attēla un skaņas kvalitāte un nevainojams dizains

Funkcionalitāte un stilīgs dizains, spilgts augstas izšķirtspējas ekrāns, skaidrs, viegli lasāms teksts, augsta kvalitāte un skaidra skaņa skolēniem ir tikpat svarīga kā skolai paredzētās lietotnes.

Ārkārtīgi detalizētais un skaidrais ekrāns “2560×1600 Retina” ļauj izbaudīt visus veicamos darbus un atpūtas iespējas – ekrāna krāsas ir svarīgas gan jaunas prezentācijas veidošanā skolai, gan video rediģēšanā vai iemīļoto TV seriālu vai filmu baudīšanā.

Lai mazinātu slodzi acīm, strādājot vakaros vai dažādos apgaismojumos, “MacBook” piedāvā tehnoloģiju “True Tone”, kas automātiski pielāgo baltās gaismas līmeni ekrānā, pielāgojot krāsu temperatūru apkārtnei. Piemēram, ārpus telpām ekrānam būs vēsāks tonis, savukārt telpās zem lampas baltās gaismas ekrāns iegūs baltāku toni.

Tiem, kas mēdz strādāt vai gatavoties eksāmeniem naktī, ir pieejams arī īpašs nakts režīms “Night Shift”, kas samazina zilo gaismu un pielāgo ekrāna toņus siltākām, dabiskākām krāsām.

Mācoties attālināti vai tērzējot ar draugiem, svarīga ir arī skaļruņu un kameras kvalitāte. Pirmo nodrošina stereo skaļruņi, kas jaunākajos “MacBook Air” modeļos rada divreiz vairāk zemu frekvenču un nodrošina līdz 25% vairāk skaņas. Savukārt otro nodrošina “FaceTime” kamera, kas ļauj draugiem, skolotājiem, kolēģiem vai ģimenei jūs redzēt augstas izšķirtspējas attēlā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…