4. septembris, 2020

Praktiskas viedierīču īpašības, kas palīdzēs katram skolēnam

apple

Ar jaunā mācību gada sākumu klēpjdators kļūst par galveno instrumentu katram studentam un skolēnam. Liekot lietā tikai dažus gudrus risinājumus un izmantojot visu viedierīču funkcionalitāti, mācīšanās kļūs vēl ērtāka un efektīvāka.

Sertificēts “Apple” sistēmu inženieris Andrejs Mihailovs stāsta, kā izvēlēties augstas kvalitātes viedierīci skolai un universitātei, un iesaka, kādas funkcijas izmantot labāku mācību rezultātu sasniegšanai.

1. Ilgmūžība

Izvēloties datoru skolēnam vai studentam, vissvarīgākais ir novērtēt tā ilgmūžību, izturību un lietošanas ērtumu. Lai klēpjdators kļūtu par vērtīgu ilgtermiņa ieguldījumu, jāņem vērā, cik gadus ierīce kalpos, no kā tā sastāv, kādas tai ir funkcijas un kā tā atbilst ne tikai pašreizējām vajadzībām, bet arī vajadzībām tuvākajā nākotnē.

Piemēram, datori “MacBook” ir īpaši ar savu operētājsistēmu “MacOS” – tā pazīstama ne tikai ar savām unikālajām funkcijām studijām un darbam, kā arī paaugstinātu datu aizsardzību, bet arī ar nepārtrauktu, automātisku operētājsistēmas un tās lietojumprogrammu atjaunināšanu. Šie datori atbalstīs jaunāko programmatūru un nodrošinās augstāko darba kvalitāti vismaz piecus gadus.

korpuss ir izgatavots no 100% pārstrādāta alumīnija, kas ir ārkārtīgi stiprs, un perfekti mehāniski izliets. Šīs īpašības ir ilgmūžības garantija.

Ilgais akumulatora darbības laiks ir sevišķi svarīgs studentiem – populārie modeļi “ Air”, kurus iecienījuši daudzi lietotāji, bez uzlādēšanas darbojas līdz 11 stundām, tāpēc datoru iespējams paņemt līdzi uz lekcijām vai bibliotēku. Šis klēpjdators sver tikai 1,25 kg, tādēļ to viegli visur paņemt līdzi un līdz ar to pastāvīgi būt mobilam. Tā kā tas ir ne tikai viegls, bet arī neticami plāns (tikai 15,6 mm), dators mugursomā vai somā neaizņems daudz vietas.

2. Mājasdarbiem un sarežģītākiem uzdevumiem

Viegli lietojamais un jaudīgais “ Air” dators, kas radīts ikdienas lietošanai, kā arī mācībām un darbam, pārsteigs jūs ar savām iespējām un ļoti lielo darbības ātrumu. Iebūvētais līdz četru kodolu lielais procesors “Intel Core i7” nodrošina līdz pat divām reizēm ātrāku CPU un pat par 80% ātrāku grafisko vidi.

Ar šo jaudu pietiks superātrai tīmekļa pārlūkošanai, videospēlēm, ērtai vairāku lietotņu izmantošanai, video rediģēšanai, prezentāciju veidošanai un citiem darbiem.

Katram “MacBook” ir savs jaudīgu lietotņu komplekts, kas jau ir integrēts datorā, tāpēc tās var izmantot tiklīdz jaunā ierīce ir izsaiņota. Mācībām nozīmīgāko lietotņu vidū ir “Pages”, “Numbers” un “Keynote”. Pirmā ļaus vienkārši un viegli sastādīt un rediģēt dažādu veidu dokumentus, otrā ir paredzēta aprēķiniem un diagrammām, savukārt “Keynote” ir neaizstājama, veidojot iespaidīgas prezentācijas.

Sevišķi ērti ir tas, ka visi datoru “MacBook” modeļi strādā ar “Microsoft Office” programmām, piemēram, “Word”, “Excel”, “PowerPoint” un citām, ļaujot jums darboties ērti un bez ierobežojumiem.

Skolēniem un studentiem būs noderīga arī video veidošanai paredzētā lietotne “iMovie”. Papildus šīm lietotnēm jaunieši “App Store” var atrast arī daudzas citas lietotnes, kas palīdzēs tiem mācībās.

3. Individuālais un komandas darbs

Neatkarīgi no veicamā uzdevuma, klēpjdatori “ Air” ir izstrādāti tā, lai būtu ļoti ērti lietošanai; to jau instalētās iespējas ļauj īsākā laikā sasniegt vēl vairāk.

Lietotnes “Notes”, “Reminders” un “Calendar” ir noderīgas ikdienas plānošanā.

Un labas ziņas tiem, kas mēdz visu pazaudēt – unikālais iekšējais meklētājs “Spotlight” palīdz ātri un ērti atrast meklēto – lietotnes, dokumentus, fotogrāfijas vai jebkurus citus failus.

Tie, kuri vēl nav izmēģinājuši skārienpaliktni “Trackpad” datoros “MacBook”, būs pārsteigti par tā jutību un ārkārtīgi precīzo vadību. Tajā ir iestrādāts uzlabots manipulators “Force Touch”, kas atpazīst klikšķa stiprumu un ļauj veikli kontrolēt darbības datorā; piemēram, ar pirkstu pieskārienu jūs varat tuvināt vai attālināt, mainīt ekrāna logu izkārtojumu vai paritināt uz leju.

Strādājot kopā ar klasesbiedriem vai draugiem, vērts izmēģināt iespēju “Collaborate”, kas strādā reizē ar lietotnēm “Pages”, “Numbers” vai “Keynote”, kas jau iepriekš instalētas datorā. Šī iespēja ļauj vienlaikus ar draugiem, kas arī izmanto “Apple” ierīces, rediģēt dokumentus, prezentācijas vai ziņojumus. Tas vēl vairāk atvieglos darbu vai mājasdarbu sagatavošanu komandās.

Izmantojot “Apple” ierīces, nav jāuztraucas par datu drošību – progresīvas tehnoloģijas palīdz aizsargāt “MacBook” lietotāju privātumu, programmatūras drošību un personas datus. Jaunākajiem datoru modeļiem ir īpaša otrās paaudzes silīcija aizsardzības mikroshēma “Apple T2” un tos var droši atbloķēt, izmantojot pirkstu nospiedumu sensoru “Touch ID”, turklāt visi dati ir šifrēti.

4. Attēla un skaņas kvalitāte un nevainojams

Funkcionalitāte un stilīgs dizains, spilgts augstas izšķirtspējas ekrāns, skaidrs, viegli lasāms teksts, augsta kvalitāte un skaidra skaņa skolēniem ir tikpat svarīga kā skolai paredzētās lietotnes.

Ārkārtīgi detalizētais un skaidrais ekrāns “2560×1600 Retina” ļauj izbaudīt visus veicamos darbus un atpūtas iespējas – ekrāna krāsas ir svarīgas gan jaunas prezentācijas veidošanā skolai, gan video rediģēšanā vai iemīļoto seriālu vai filmu baudīšanā.

Lai mazinātu slodzi acīm, strādājot vakaros vai dažādos apgaismojumos, “MacBook” piedāvā tehnoloģiju “True Tone”, kas automātiski pielāgo baltās gaismas līmeni ekrānā, pielāgojot krāsu temperatūru apkārtnei. Piemēram, ārpus telpām ekrānam būs vēsāks tonis, savukārt telpās zem lampas baltās gaismas ekrāns iegūs baltāku toni.

Tiem, kas mēdz strādāt vai gatavoties eksāmeniem naktī, ir pieejams arī īpašs nakts režīms “Night Shift”, kas samazina zilo gaismu un pielāgo ekrāna toņus siltākām, dabiskākām krāsām.

Mācoties attālināti vai tērzējot ar draugiem, svarīga ir arī skaļruņu un kameras kvalitāte. Pirmo nodrošina stereo skaļruņi, kas jaunākajos “ Air” modeļos rada divreiz vairāk zemu frekvenču un nodrošina līdz 25% vairāk skaņas. Savukārt otro nodrošina “FaceTime” kamera, kas ļauj draugiem, skolotājiem, kolēģiem vai ģimenei jūs redzēt augstas izšķirtspējas attēlā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda