Sākums Jaunumi Rimi investējis vairāk nekā 2 miljonus eiro e-veikala kapacitātes palielināšanā

Rimi investējis vairāk nekā 2 miljonus eiro e-veikala kapacitātes palielināšanā

4 minūtes lasīšanai
RIMI

Kopš atklāšanas 2019. gada rudenī Rimi e-veikals ir piedzīvojis strauju attīstību, uzņēmumam ieguldot vairāk nekā divus miljonus eiro autoparka paplašināšanā, jaunu preču komplektēšanas centru izveidē, īpašu noliktavu aprīkošanā, kā arī darbinieku skaita palielināšanā. Turklāt, atbildot uz pircēju lielo pieprasījumu, Rimi ir arī paplašinājis e-veikala pirkumu piegādes teritoriju un saīsinājis laiku no preču pasūtīšanas līdz nokomplektētā pirkuma saņemšanas brīdim.

“Šogad Rimi plānot turpināt e-veikala izaugsmi, paplašinot tā sortimentu, kapacitāti un piegādes maršrutu tīklu, lai kļūtu pieejami vēl plašākam Latvijas iedzīvotāju lokam. Šobrīd Rimi e-veikalā ir reģistrējušies jau vairāk nekā 100 000 lietotāju, un ik dienas veikto pirkumu apjoms ir desmitkāršojies. Mūsu dati liecina, ka iepirkšanos Rimi e-veikalā vismaz vienu reizi izmēģinājis katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, un vairāk nekā 80% klientu e-veikalā iepērkas vairākas reizes mēnesī,” skaidro Rimi Latvia e-komercijas formāta direktors Didzis Kirstuks.

Nedaudz vairāk kā gada laikā Rimi e-veikals ir būtiski attīstījies: par vairāk nekā 250 audzis darbinieku skaits, savukārt autoparks palielinājies vairāk nekā trīs reizes un papildināts ar specializētu, kvalitatīvi aprīkotu transportu vairāk nekā viena miljona eiro vērtībā. Tāpat, salīdzinot ar darbības sākuma posmu, atklāti četri jauni Rimi Drive un mājas piegāžu komplektēšanas centri, kas izbūvēti Rimi hipermārketos, kopējām investīcijām sasniedzot ap vienu miljonu eiro. Lielākā daļa šo investīciju ieguldīta speciālās, tikai e-veikalam paredzētās noliktavās ar atbilstošiem temperatūras režīmiem, kurās tiek uzglabāti jau nokomplektētie pasūtījumi, t. sk. produkti ar augstām prasībām pret uzglabāšanas temperatūru (zivis, maltā gaļa u. c.), pirms piegādes vai izsniegšanas klientiem.

Kvalitāte ir viena no Rimi prioritātēm, un atbilstošas temperatūras režīmu nodrošināšana visā e-veikala piegādes ķēdē no veikala līdz pirkuma izsniegšanai pircējiem pastāvīgi ir mūsu darbības fokusā. Tas nozīmē, ka pasūtījumi, kas ir nokomplektēti, tiek uzglabāti īpaši izbūvētās noliktavās ar atbilstošiem temperatūras režīmiem, bet piegāžu transports ir aprīkots ar paaugstinātu siltumizolāciju un aukstuma iekārtām, kādas līdz šim Latvijā izmantojuši pārsvarā tikai medicīnisko preču tirgotāji.

“Kā liecina aptaujas* rezultāti, Rimi e-veikals ir īpaši svarīgs tiem, kuru ikdiena rit dinamiskā režīmā – tie bieži ir galvaspilsētas iedzīvotāji, ekonomiski aktīvi, jauni cilvēki, kuriem svarīgi apvienot darbu, privāto un sabiedrisko dzīvi un citus pienākumus, tāpēc ātra un ērta iepirkšanās ir sevišķi būtiska. Zināmā mērā Rimi e-veikala pieprasījums tieši rīdzinieku vidū ir saistīts arī ar šī brīža piegādes areālu – tā ir Rīga, Pierīga, Jūrmala un tuvākās pilsētas. Taču gada laikā esam būtiski paplašinājuši piegāžu maršrutus un arī turpmāk plānojam palielināt e-veikala kapacitāti, pievienojot jaunus piegāžu virzienus. Šobrīd e-veikalā veiktos pasūtījumu, ar piegādi Rimi Drive, var saņemt jau tajā pašā dienā,” stāsta Didzis Kirstuks.

Teju 70% aptaujāto* norādījuši, ka preču iegādē galvenais kritērijs ir pozitīva iepriekšējā pieredze, tāpēc arī Rimi diendienā turpina paplašināt e-veikala sortimentu un funkcionalitāti, šobrīd piedāvājot gan nokomplektēta pasūtījuma papildināšanu, gan piegādes abonementu, kas ir jaunums pārtikas e-komercijas tirgū. Šobrīd piegādes teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, Olaine, Jaunmārupe, Medemciems, Baloži, Ķekava, Daugmale, Salaspils, Ikšķile, Ādaži un Baltezers. Pavisam Rimi e-veikalā vairāk nekā 100 000 reģistrēto klientu, kuri labprāt izmanto dažādās e-veikala sniegtās iespējas, ne tikai piegādi uz mājām, – arī preču saņemšanu veikalā un Rimi Drive punktos.

* Aptauju sadarbībā ar Rimi veicis Norstat 2021. gada februārī, aptaujājot 1007 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…