12. decembris, 2019

SEB internetbankā var piesaistīt arī bankas “Citadele” kontus

seb citadele

SEB savā internetbankā tagad var piesaistīt arī “Citadele” kontus, kas ļauj vienuviet ērti pārskatīt savas . Pakalpojums bez maksas ir pieejams gan privātpersonām, gan arī uzņēmumiem. Iespēja internetbankā piesaistīt citu banku kontus tiek nodrošināta jau kopš septembra, un līdz šim to izmantojuši vairāk nekā 2500 SEB bankas klientu Latvijā.

Šobrīd klienti internetbankā var piesaistīt savus SEB bankas kontus, kas atvērti Lietuvā un Igaunijā, kā arī bankās “Swedbank”, “Citadele” un “LHV” atvērtos kontus visās Baltijas valstīs.

“Ikvienam bankas klientam ir tiesības pašam brīvi pārvaldīt savus datus un finanses, un svarīgi, ka bankas un citi finanšu pakalpojumu sniedzēji spēj to nodrošināt mūsdienu digitālās vides prasībām atbilstošā un drošā veidā. Piesaistītie citu banku konti šobrīd ir pieejami tikai skatīšanās režīmā – klienti var apskatīt savu konta atlikumu, kā arī veikto darījumu vēsturi, taču norit darbs, lai attīstītu citas funkcijas, piemēram, maksājumu veikšanu. Līdz ar to klientiem pārskatāmā nākotnē būtu iespēja vienā internetbankā pārvaldīt savu budžetu, plānot izdevumus un veikt nepieciešamos darījumus no visiem saviem kontiem, nemainot internetbankas,” skaidro SEB bankas produktu un kanālu attīstības vadītāja Baltijā Inga Ruduša.

Jāuzsver, ka klientu dati tiek pilnībā aizsargāti un trešajām pusēm ir  pieejami tikai tad, ja klients dod savu piekrišanu, kas ir spēkā 90 dienas. Pēc tam sava piekrišana atkal ir jāatjauno, turklāt jebkurā brīdī klients var to arī atsaukt. par piesaistītajiem citu banku kontiem ir redzama tikai klientam, un ne , ne trešās puses to nekādā veidā nevar izmantot.

Jau ziņots, ka prasību nodrošināt trešajām pusēm – licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem – piekļuvi bankas klientu datiem, izveidojot šim nolūkam drošu saziņas kanālu jeb API, nosaka otrā Maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2), kas stājās spēkā šī gada septembrī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.